Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

tchempi

Každých pět minut padne luxusní fór, ovšem k těm vtipům se musí divák většinou pronudit. Trochu taky vadí, že herci přehrávají (asi ve stylu originální divadelní předlohy), někdy zbytečně polopaticky vtip dovysvětlují (asi počítají s diváky, kterým to pomaleji zapaluje). Celkově je to ale koukatelná pohodovka. ()

Esinti

Kvalita českých komedií klesla tak nízko, že ani sám nevím proč jsem na Padesátku šel. A byla to totální kravina? Jistě že ano, ale není to nuda. Nová česká komedie Vojty Kotka, vykresluje hory v klasické měšťácké představě. Lidé tam větší z vnitřností, močí si do nohavic za účelem zahřátí nohou, plivou do mlhy a ve volných chvílích se navzájem znásilňují. Nevím zda se jedná o cílenou nadsázku, nebo Pražáckou představu obyvatel hor, ale tak či tak se sem tam zasmějete. Jistě, občas zavřete oči, aby jste přešli trapnou chvíli, ale Zdenda Troška nastavil laťku tak nízko, že ji Kotek hravě přeskočil a to se zavázanýma očima, proraženou lebkou a nohou amputovanou po otravě smůlou... ()

Marchellonzo

Pro českou komediální scénu je tento film po všech těch Troškovinách a jiných vředech hluboké nadechnutí nad hladinou. Ikdyž se v Padesátce často vaří z vody a její scénář je v mnoha chvílích nenápaditý, tempo a sázení hlášek v přímém kontrastu s dramatem v něž se film ke konci promění je moc supr. Některé hlášky a jejich interpretace mě opravdu odrovnali a pochechtával jsem si pod fousy ještě dobrou hodinu po filmu. Nejvíc září asi dvojka Pavelka / Prachař a s nimi i skvělý Schmitzer, jehož nadávky jsou extra vtipné. Takže za mě Padesátce palec nahoru, svěží vítr do našich komediálních vod. ()

cortez

Pár pěkných vtípku, na zasmání stačilo. Nejde od toho čekat kdovíjaky inteligentní humor, ale na český film slušné. ()

Jamall

Po skončení filmu jsem se otočil a viděl dost často stejný výrazy typu "tohle přece nemohl myslet Kotek vážně". No, očividně myslel, "horskej humor" většinou mimo, rozuzlení wtf, ale třeba retro působilo docela svěže a vtipně. Obecně čím dál film pokračuje, tím horší je výsledná kvalita. ()

rekurseman

První polovina supr, v druhé polovině KoKotkovi došly nápady a tak to zalepil nekvalitní lihovinou, která se na konci ukázala ve špatném světle a vrhla svůj obsah ven. Ale nebudu zlý, po filmech, které publikuje Troška a Pomeje, je Padesátka mana nebeská. PS: co se týče retro záběrů, úsměvné, nicméně ženské opravdu k nakousnutí. ()

cinemafil

Prvotina Vojty Kotka. Scénárista Petr Kolečko je sázka s jistou výhrou. Vojta vsadil na jistotu. Celkově vyznívá film jako pocta horám a lidem , kteří tam trvale žijí. Snad je to nadsázka, projekce vlastních představ do reality. Ale proč by film neměl mít nosnou ideu generační štafety. Nějaký přesah. Ano , je to mix žánrů, ale gegové scény se prolínají s vážnými. Někdo může oponovat, že ty vážně míněné diváci vážně brát nebudou. Ale proč to rozebírat? Každý si vybere. A takové ambice by film přece měl mít. Nechat na každém divákovi, jestli nějaký moment, scéna , dialog ve filmu bude rezonovat s jeho názorem, postojem ... Na prvotinu slušný počin. Děj neztrácí tempo, výkony hvězd jim nedělají hanbu. Snad nejlepší role O. Pavelky. Snad jen V. Cibulková se ve své roli trochu ztrácela a nebyla uvěřitelná, to spíš její alter ego mladší T. Voříšková - bloňdatá a silně sexy. Hudba byla silnou stránkou filmu. Nadějný debut. ()

PatrikP4

Celkem jsem se bavil... Pavelka, Taclík a Prachař byla slušná volba do hlavních rolích... Je pravda že konec se trochu táhnul, ale byl tak akorát aby to nezkazilo dojem... Bejt to zbytečně o 10 minut delší tak dávám hned o hvězdu méně, ale tohle bylo akorát... ()

Rhod

Podľa môjho gusta slabé, veľmi (ale ozaj veľmi) málo vtipné, nudné a nepomohlo tomu ani to, že celý príbeh sa odohráva na horách. Výber hercov mi tiež neprišiel bohvieaký, top samozrejme Tereza Voříšková. Už dávno nie sú české filmy to, čím boli v minulom storočí. Málo kedy sa im podarí aspoň sčasti k tomu priblížiť, ale tento film to nedokázal ani len v najmenšom. Najzaujímavejšie momenty boli tie, v ktorých sa vracali do minulosti. Možno ak by bol celý film natočený v tomto retro duchu a pridali o čosi viac humoru, mohlo by ísť o celkom fajn "podívanú". Ale nebol, čiže hodnotím ho len dvojhviezdičkovo. ()

fafejt001

ZA krásné záběry hor hvězda , za první režijní počin druhá , a tím to zhaslo . DĚJ slabý až mírně hloupý , bez nápaditosti a originality , CELKEM TAKOVÝ BLÁBOL . CHUDÁK PAVELKA a VILMA . . . .majíí na víííc . ()

rigby

Pokus o navázání na úspěch Snowboarďáků se silným sociálním podtextem? Bohužel zůstalo jenom u pokusu. Humor se po několika skečích vytratí, občas se zopakují již vyřčené vtipy, dokonce několikrát, ale nic, co by stálo za dívání, se neděje. Ani ta vážná notička, která si na vážnou jenom hraje. Totálním průšvihem také skončily prostřihy do minulosti, bez těch by se film také obešel. A možná by se divák i obešel bez tohoto filmu. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku