Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

Ocelotr

Nějak jsem nepochopil včem tkví ta komedie. Spíš psycho na horách. Film se točí kolem oblíbeného českého tématu filmů, jež jsem si pracovně nazval "Sračky ve vztazích". Prosím vás režiséři, "Sračky ve vztazích" už opravdu nikoho nezajímaj. Co takhle sci-fi, nebo něco jinýho a né furt řešit, kdo se s kym vyspal, proč tamten nemá rád tuhle, kdo je čí bratr z druhého kolene a kdo je teplej. Opravdu tyhle české filmy a seriály TV PRIMA/NOVA na téma "sračky ve vztazích" se mi slévají v jednu mlhu, kde nic nevybočuje. ()

nula87

V některých momentech se ukáže jakýsi záblesk vtipnosti a snad i talentu tvůrců, ale jako celek, který by měl odněkud někam směřovat, to nemůže obstát. A vím, že to má být "jenom" komedie na pobavení. Ale to víš, hory! 40% ()

subic

Takový trochu rozdivočený film o tom, co se může stát na horách a jací můžou být lidé, kteří tam žijí. A tohle se nebude každému líbit, tak jako třeba ještě rozdivočelejší Čtvrtíčkovy Poslední plavky (2007), které jsou zase o létě a rybníku. Kupodivu se film podařilo dobře obsadit, okostýmovat a namaskovat. A příběh je o spouště vzpomínek, co se stalo kdysi na horách a jaké to má důsledky dodnes. ()

Pitryx

Tak první dojmy? Mně se to líbilo. Trošku jsem se zapletl v postavách, ale neva. V každém případě jsem se bavil, herci byli prima. Navíc mám tohle prostředí rád. Zatím dávám moc, a po druhém podívání uvidím. Tak jsem to zkoukl podruhé a myslím, že si ta padesátka tu šedesátku zaslouží. Některé hefty by opravdu chtěly vytesat do mramoru. ()

Slunik

Ale jo, stálo za to to zkouknout. Skvěle zpracované problesky do minulosti i vtipné špičkování v současnosti. Na českou komedii opravdu slušné. ()

Arccos

Jsem rád, že jsem nakonec nedal na nízké hodnocení a mizerné recenze. Ano, humor je zvláštní a jiný, protože Kolečko, ale bavilo mě to. Lepší tři *. ()

Tominni

Já se přiznám, že jsem se bavil a asi i proto, že jsem v mládí na běžkách něco odjezdil a ani prostředí Krkonoš mi není cizí. Výborný Ondřej Pavelka v roli Pávka, ale nakonec i to výhánění mrazu z duše zralých žen se dá snést. ()

MyrnaAlec

Ono to mělo být komedie ? Nebo parodie na všechny špatný vtipy, horaly a hnusné osmdesátky ? Když si odmyslím tohle všechno, herci se možná občas i bavili. ()

sniperjozef odpad!

Od scénáře přes režii, až k hereckým výkonům je to skrz na skrz velký propadák. Nejlepší herec, je ve filmu, Jiří Schmitzer. Zbytek osazenstva mu ani při 90ti minutách na plátně nestačí, a to on se tam ukáže na minut 10. Prachař je tam opravdu špatný a jeho herectví je na úrovni učně prvního stupně na zahradníka. Příběh okolo zapadlé mámy je naprosto, ale naprosto debilní a v opravdovém životě by dáma neměla ani sedat za volant, jestli je tak debilní a nenajde cestu zpátky. Vtip nula (kromě asi dvou hlášek Schmitzera) a inteligenci dialogů by se smáli i žáci ve zvláštní škole. ()

George8

Tahle komedie mi přišla bohužel tak nějak příliš “jednoduchá”. Asi jsem od toho čekal víc. Moc jsem se nebavil, ale úplně nejhorší to není. ()

DeDanu

Tak toto je přesně ten případ, kdy moje kamarádka, která není z Čech a někdy jí něco nedochází, říká: ,,to je jako v českým filmu..." :-)))) Kdyby tam nebyly ty proklatě profláklé vtípky, možná bych dala o hvězdu víc. ()

ostravak30

Další z celé, a čím dál větší, řady českých filmů, na které se stačí podívat jednou a máte hotovo. Takový zářez na pažbě, abych to jednou viděl. Film, který neurazí, ale ani nenadchne. Bohužel opět snímek, který se také točí hlavně kolem sexu. Rozhodně bych vyzdvihl masky, ty se povedly. Jak dívčiny a chlapci z dob socialismu, tak třeba Ondřej Pavelka. Celkově ale o lyžování nebo běžkaření moc nešlo. Jen v úvodu. Pak už se vše odehrávalo v horské chatě, kde si jednotlivé postavy házely dialogy a vzpomínali a díky tomu i nacházeli odpovědi. Ano, pár humorných momentů jsem našel. Ale co jsem nenašel byla kvalitnější dějová linka nebo ucelený příběh. Sledujeme jen celou řadu epizod s humornějším nebo vážnějším podtextem. Některé postrádají hlavu a patu jiné sice ne, ale zase nepobaví. Těžko hledat důvody, proč film vidět ještě jednou. Kdo ví, kolik pravd o horách by skuteční horalové vzali za své, včetně mnoha tradic. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku