Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

hrumsrt

Jak bych normálně řekl, že Petr Kolečko je jedním z nejlepších českých scénáristů a především když má sportovní téma, tak dokáže něco vycucat, tak v případě Padesátky se to nepodařilo. Rodinné prokletí Bulánů v propojení s hledáním otce. A to vše v souhře toho nejhoršího, co české komedie nabízejí... Debilní humor, zbytečně vulgární pojetí a stále dokola stejné obsazení.. Takže kde je ten Langmajer? Překvapivě tady ne. Nádherné zasněžené kopečky skrývají kde jedno debilnější tajemství než druhé. Černý humor, MILFhumor a mě se to hnusí.. Aspoň v tom flashbacku to docela zaujalo, ale to by ten film i tak musel vypadat, a ne že se pak stejně vrátíme do budky... Nuda v ryze českém podání je pořád nuda. 30% ()

Blazis34

Na český film to není špatný, ALE... na to že je to komedie, je tam až moc negativního myšlení a děj tím ztrácí tempo. Na druhou stranu pár hlášek se mi líbilo, rozesmálo a téma kolem (Jizerské) padesátky mě lákalo. Herecké obsazení je super, i když je vidět hlavně trojlístek Pavelka, Taclík a Prachař. Hodnotím kladně, ale nijak světoborně - 60%. ()

maxcold

Kdo by čekal nějaký zázrak od komedie z Česka? Já tedy rozhodně ne. O to menší, když je to od mlaďocha jako je Kotek. Velké překvapení. Herci jsou naprosto v pohodě, žádné přemrštěná herecká gesta, žádné přehrávání, jak jsme tomu nyní v ČR hodně zvyklí. Prostě pohoda, zábava (až na konec, ale to je na každým). Ofiko jsou to tři hvězdy a drobek. ()

Stuffa

No nevím.. první půlhodinu jsem byla značně v šoku. Nechápala jsem, co tím chce básník říct. Nakonec jsem se odprostila od všech možných ideálů a vidin a pořádně jsem se pochechtala. Černý humor mám celkem ráda a s takovým zpracováním českého filmu jsem se ještě nesetkala. Ale jo proč ne.. je to něco nového. Nesmíte od toho nic očekávat a jít na to jako na komedii pro nenáročného diváka, rozhodně né však oddechovou - téma je docela těžké. Nakonec, ale zajímavá podívaná. ()

IZFNP

Tradičná česká hovadina, ktorá nemá vysoké ambície, chce tak akurát zabaviť. A to nevadí, veď som sa aj slušne zabavila. ()

Roman1983

Kino plné, smíchu plno, příjemně stráveny večer u příjemného filmečku .. asi bych dal 3, ale vzhledem k tomu, že je tu plno odpadů a z toho 50% těch odpadářů to ani nevidělo a hned to automaticky hodnotí jak hodnotí, tak dam 4* ()

kitram71

Na filmovy rezijni debut fajn film...jedna se sice o jednoduchou zabavu, ktera ale docela dobre funguje a clovek odchazi z kina prijemne naladen i kdyz sedi na nepohodlne zidlicce (Filmovy festival Plzen, Mestanska beseda) ()

klichem

Neviem preco ale v poslednych rokoch sa v ceskej kinematografii rozmohol takový nešvar - ze ked komedia - tak s prvkami incestu ?! A to teda ozaj nie je smiesne! Všetci dobre vieme, že “prcat” mozeme len mimo svoju rodinu… Tak poprosim na tom popracovat do buducna… Respektíve - s touto témou už nepracovať! ()

Facerr

Těšil jsem se, ale zbytečně. Byla to marnost nad marnost. Ty nejvtipnější momenty jsem už znal z traileru, takže zbylo jen rodinný nostalgický drama, ve kterým sice dostali prostor herci, bohužel chyběl smysluplnej děj. Stejně jako během celýho filmu člověk nevěděl, jestli se má smát, nebo kroutit hlavou. I konec aspiroval na wtf roku. Neboli dopadlo to smuně, ale vlastně vesele ...chjo, tohle českej film prostě "umí". Zlatý prciny, Sněženky a machři, Snowboarďáci a v letním provedení i Slunce, seno. ()

tsatsiki

Výborná komedie. Není to film,kde se bude pořád smát,ale film je plný dobrých vtipů a typického Kolečkova humoru. Návštěvnost filmu dokázala,že i český film může bodovat. Skvele herecké výkony a dobrá režie si myslím tento film vynesou na klasiku jako jsou Samotari nebo Knoflikari. Humor se malinko podobá. Těším se na další Kotkuv film, ten kluk na to má. ()

Prubner

Nechápu, proč to v kinech mělo takový úspěch. Předpokládám, že drtivá většina diváků si při odchodu z kina rvala vlasy a litovala vyhozených peněz. Stejně jako v případě předchozí adaptace Kolečkovy hry Zakázané uvolnění je i Padesátka statické zfilmované divadlo s dlouhými nezajímavými dialogy, celé je to děsivě nudné a nevtipné. Kotek do filmu získal asi tisíc dobrých herců, ale 99% z nich je zcela nevyužitých. Vzkaz pro Petra Kolečka: taky jsem si kdysi myslel, že když se mluví sprostě, je to děsně vtipné. Ale to mi bylo asi osm let. ()

pafka

Nemuzu se zbavit presvedceni, ze ten, kdo neumi natocit poctivou komedii ci drama, toci trhle pomatene komedie s prichuti sucheho az trapneho humoru. Neda se verit poradne zadne scene. Hercu, a skvelych, kupa. Je to hrich takhle s nima zachazet. Myslim, ze tady funguje velmi dobre jedno pravidlo - jak se herci dobre bavi pri nataceni, vysledek nestoji za nic. A tady bych za to dal ruku do ohne. Ano, zasmal jsem se tak po peti deseti minutach, ale mezitim jsem si musel odbyt spousty vaty, ktera uz tak vesela nebyla. Dokonce byla i smutna .... ()

Labrio

Česká komedie, která neurazí ani nenadchne, Úsměvných momentů bylo sice jako šafránu, ale postavy celkem fungovaly takže, když si chcete pustit něco lehčího je to celkem obstojná volba. ()

silak_xup

Na padesátku jsem se těšil už kvůli tomu, že miluju hory a sníh, no a komedie zasazená do tohoto prostředí by tak tím pádem mohla být super. Dočkal jsem se ale zklamání, ten film je celej takovej ,,rádoby´´, převážně mě to nudilo, než bavilo. Respekt Kotkovi, že se pustil do režie filmu, příště to bude snad lepší. ()

srolyma

Takhle nějak si Pražáčci asi představují život u nás na horách. Jo, jasně, přesně takhle to u nás chodí. Celý Krkonoše jsou totiž plný bizarních týpků, kteří plivou proti mlze, věští z hrnků nebo z kančích střev a od rána do večera lejou kořalku. No nic. Film jako takový slušný. Nic moc se tam sice nedělo, ale nedělo se to tak, že to nenudilo, ale pobavilo. Kdybych měl srovnat prvotinu Kotka a Mádla, tak je jasně vidět, že Vojta má o Kolečko víc. A výkon Ondřeje Pavelky byl famózní! V rámci domácí tvorby lehký nadprůměr. ()

lobo87

Čakal som trošku zábavnejší film, ale Padesátka je niečo medzi bláznivou komédiou a poctivou rodinnou drámou a otcovi a synovi a ďalších rodinných vzťahoch. Mám pocit, že keby to autori poňali ako drámu na opustenej horskej chate, so všetkými tými postavami a nevyjasnenými vzťahmi, mohlo to byť ešte lepšie. Pekný priemer s uletenými Prachařom a retro Mádlom... 60% ()

a0001

Vyháňanie mrazu z duše má svoje čaro, hlavne ak ide o prášenie buchty v krmeľci. Film funguje, jednoduchý, ale veľmi sympatický príbeh, fungujúce postavy a väčšinou čierny humor tento snímok okorenili tak vyvážene, že som neodolal prihodiť možno hviezdu naviac. ()

blondboss

Taká neškodná česká dramédia, ktorá síce zaujímavým spôsobom vykresľuje medziľudské vzťahy, avšak na druhej strane mi to prišlo moc zdlhavé a bez nejakých momentov prekvapenia. Celkovo sa to vlieklo a ja som sa dosť nudil. Navyše Prachařa som už videl aj s lepším hereckým výkonom. Za mňa hodnotím ako čistý priemer. 50 % ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku