Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

BoredSeal

Jako úlítlá parodie na sociální dramata s černým humorem ok. Velmi mě v závěru udivilo, když jsem měl pocit, že jsem snad měl brát některé hádky a postavy vážně (zřejmě původní záměr scénáristy, který režisér velmi dobře maří ujetým humorem a stylizací). ()

Katarine

Člověk by ani nečekal, že po Sněženkách a machrech po 25 letech přijde něco horšího s podobnou tematikou a ono ejhle, je to tu. Prachař se sice snaží, ale z tak debilního scénáře a (ne)smyslu celého filmu bohužel už ani nemá co víc „vyprcat." ()

ilemas

Očekával jsem skvělou komedii se stárnoucí dvojicí Kotek -Mádl, kteří si tu téměř nezahráli a dostal jsem naprosto nudnou podívanou o stárnocích ženách a jejich vzpomínkách na bouřlivé mládí. Půl děje se odkecá v horské chatě mezi třemi muži a zbytek je o ničem. Humor se vytratil. ()

Havaj8

Vojta Kotek dostal pod nos scénář, na kterým se toho nedalo asi moc zkazit. Pojato s klidem pro všechny generace, což je první bod k úspěchu. Herecky to taky už líp naangažovat nešlo, navíc tam pro mě bylo pár novejch překvapení. A i když tam těch vtípků na českou komedii od mladýho kluka nebylo tolik, stejně jsem se bavil dvě čtvrtiny filmu. Některý hlášky se možná ani nedaj zapomenout. Ondra Pavelka s Kubou Prachařem tomu absolutně vládli. Dokonce i ten příběh nebyl vůbec lacinej a všechno se to pěkně vymotalo do slušnýho dramatu. Co se letošního roku týče, tak možná nejlepší česká komedie, takže si od Kotka můžeme dost slibovat. ()

Hennes

Očekával jsem komedii typu Snowboarďáci, která se přiblíží až něčemu jako Babovřesky. Naštěstí jsem byl mile překvapen a zase pochválím Kolečka, který se stává velkým scénáristou. Kotek vykročil dobrou nohou a doufejme, že mu to zůstane. Film má dobrý námět a propletenec událostí se rozplétá logicky s příjemným humorem a kvalitními hereckými výkony. Po herecké stránce vsadil Kotek na jistotu a vyplatilo se. Horalové i Pražáci se vtipně doplňují a zejména humor z hor je drsnější a někdy i černý a tady to přesně sedne. ()

M.i.k.e

na Padesátku jsem se ani nevím proč celkem těšil a zklamání je tak o to větší.Tvůrčí tým sliboval lecos,minimálně ale potvrdil,že Kolečko posledí dobou drží sestupnou tendenci svých výtvorů.Padesátka slibovala podle ukázek solidní komedii,ale humor,jakkoliv se o něj pokouší docela často,mě osobně vůbec nesedl a za celou dobu jsem se zasmál asi 3x,Finálních 20 minut už sm jen nevěřícně koukal co všechno je ještě možné a přišlo mi to celé vlastně strašně hloupé...40% ()

rakovnik

Dobrá zábava, super hlášky - ty jo, super obsazení - kdo je kdo, začínám se ztrácet - proč safra to drama - ach jo, nuda, nic moc... Asi tak nějak se střídaly mé pocity, když jsem sledoval tento film. Řada gagů, vtipu, podobně jako v Kameňáku. Ale když začalo jít bohužel do tuhého, padala i moje nálada k bodu mrazu. Škoda, že scénáristovi došly po půli filmu nápady. ()

Aljak

Nieže by to bolo nepozerateľné, ale v podstate nič extra. Pekné boli akurát tie zasnežené Krkonoše s pôsobivou zimnou atmosférou. Aj keď základ filmu nebol až taký zlý, tak dejový rámec bol vlastne dokola o tom istom - žiadny výrazný vývoj, ale stále dokola omieľanie tých istých stereotypov konkrétnych postáv... A to veru naozaj nedokáže zaujať a nadchnúť. Zopár scénok bolo dobrých, ale v mnohých ohľadoch bolo zbytočne pchať komédiu niekam, kde sa to ani nehodí. Takže tak, ale aspoň na cca 2* to bolo. ()

Martin741 odpad!

Tak toto je velka bieda, uz aj Kotek toci film. No ale scenaristicky bezradne, dialogy su plane, Jakub Prachar je otrasny herec a vadil mi, rezisersky nevyrovnane ...este k tomu scenari pisal Kolecko ...... cista hruza : 0 % ()

MrPierc

České komedie jsem odepsal po roce 2003. Nechodil jsem na ně do kina, nedíval se na ně v televizi a dělal jsem, že neexistují. Měl jsem dobrý důvod – vznikaly klenoty jako Kameňák, novácké komedie nebo pokračování kdysi vtipných komedií. Padesátka působí jako svěží vítr z hor. I když se ze začátku tváří jako hrubozrnná horská taškařice, tak se mísí s dramatickými prvky a starými křivdami. Velkou službu zde dělá poodkrývání starého příběhu s vlastními tajemstvími několika ńávštěvníků hor. Exceluje zde zahořklý Ondřej Pavelka, uvědomělý hysterik Marek Taclík a nedospělý Jakub Prachař. Prokládání dramatičnosti a vtipů či gagů do sebe správně zaplouvá. Není to dementní, není to zase tolik sprosté (i když sprostá slova padnou, aby český divák měl pocit, že to je komedie pro něj) a bavilo mě to po celou dobu. Mohu toto říci o nějakém českém komediálním filmu posledních let? Nemohu, ale Padesátka dává naději, že by mohly zase vznikat hořkosladké komedie ze života. ()

bourec

Bez pořádnýho funkčního scénáře prostě dobrej film nenatočíte.Jo,zasmál sem se ,asi třikrát(no je to málo na komedii).Děj se točí kolem ničeho,do toho retro vsuvky z diskotéky,a ač s hercema ze seriálů nemám vůbec problém(ani s Prachařem),tak mi většina byla u zadele.Nehezký zklamání,čekal sem film do sbírky.30%. ()

PainM8

Z filmu jsem si nic neodnesl, neměl žádný smysl a vtipy byly suché a ačkoliv byly podávány jako "horskej humor" nebyly vtipné a mnohdy byly morbidní. Za mě podprůměr. ()

necisty

Tak tohle se ti Vojto opravdu podařilo. Já se po celou dobu skvěle bavil. Vtipné inteligentní situace, originální zápletka s velkým otazníkem, i ten konec mi tam pasuje (což u komedií nebývá zvykem) a dobře vykreslené postavy ve všech případech výborně zahrané. Pomalu si začínám myslet, že to takhle na horách opravdu funguje. .... Koukal. Kam? ... GA Cinema ()

PROCESOR

Trošku více zamotané rodinné vazby se pomalu odhalují v jedné horské chatě. A protože je na chatě ryze chlapská společnost o drsný vtípky není nouze. I když závěrem film ztrácí trochu dech na průměr dosáhne spolehlivě. Legendární Sněženky a machři se z něho asi nestanou, ale i tak je to snímek, který rád vítám. -S! Závěrečný úsměv Pavelky co by šmouly má nakročeno hodně daleko. -S- ()

zette

Skoro od zacatku filmu mi byla cela zapletka lhostejna a moc me to nebavilo. A tak jsem cekal, jak me cas od casu pobavi nejaka ta hlaska. Divaka jinak muze potesit prostredi Krkonos a dobre herecke obsazeni. Ac me to nezaujalo, Kotka jako rezisera bych do budoucna nezatracoval... ()

Pajky3

Po dlouhé době jsem se dobrovolně podíval na český film a překvapivě jsem nebyl úplně zklamán. Nejedná se sice o žádné veledílo, ale na zabití času to funguje docela dobře. Škoda, že tam nebylo víc té historie - scény ve kterých jsou Kotek, Mádl nebo Voříšková bavily. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku