Pohledná servírka z krkonošského hotelu Bobí vrch Gita (Ž. Veselá) zahyne pod koly auta svého milence, který ji zabil kvůli obavám, že na něj dívka vyzradí nezákonné machinace s valutami. Gitu krátce nato začne hledat její sedmnáctiletá kamarádka Anna (D. Veškrnová). Naivní dívka, která vyrostla v dětském domově, chce původně jen padesát korun, které kdysi Gitě půjčila. Každý v hotelu se domnívá, že Gita prostě odjela za lepším, jak se tu už mockrát stalo. Jenže Anna začne v domnělém odchodu spatřovat řadu nejasností – Gita si například před svým zmizením nevyzvedla drahé boty, které si nechala opravit. Anna využije situace a nastoupí na Bobím vrchu jako pomocná síla v kuchyni. Nepotrvá to dlouho, a bude potřebovat pomoc… (Česká televize)

donkocicak

Zajímavý film s velmi dobrou muzikou, Boban Ondráček byl zkrátka pan skladatel, za zmínku stojí i ústřední písnička "Až půjde déšť do trávy spát", vyšla na desce v podání Heleny Vondráčkové. Mám rád Herzovy filmy, Holka na zabití není čistokrevná detektivka, spíše dramatický příběh, místy humorný. Ale to je dáno ztřeštěností hlavní postavy, dívky Aničky. Zaujme bezpochyby i policista Ilja Prachař a upocený kuchař Karel Augusta. ()

morfas

A to jste tu husu snědla jen tak? ** Ne, s chlebem. ** A kolik jste toho chleba měla? ** Tři. ** Tři krajíce? ** Né, tři pecny. ** A co omastek? ** Ten jsem vypila. - Nezapomenutelný dialog. ()

Rodin

Jediným kladem této blbosti je, že Dáša nemusela nic hrát a přesto (nebo právě proto) byla na zabití. ()

baltik

2x jsem se snažil to dokoukat... jenže sic je to poměrně krátké ale dějově by to bylo tak 15-20 minut. Strašně až moc natáhnuté.. ()

DadysGirl

A je to tu zas... Česká detektivka... Navíc tahole se mi líbí hodně... Dokonce tak, že jim odpustím i naivní Dášu... ()

Rattlehead

Mně se ten film náhodou líbí. Jenom škoda, že na konci nám neukážou vraha, neboť co je řečeno, aniž by to bylo ukázáno, je pro diváka ztraceno. Jinak skvělá hudba a dobří herci. ()

Uesbe

Mohlo to byť o desať minút kratšie.....inak zaujímavý film. Trošku z toho žánru, trošku z tamtoho, malebné hory, pekné chatičky a v nich pomerne nesympatické postavičky reálneho socíka. Dobré vidieť ak neviete, čo od dobroty na obrazovku. ()

Cortesz

České kriminální filmy mě nikdy moc nezaujali, většinou byly všechny trapně důležité, snad jen smrt stopařek a holka na zabití, která se mi líbí v tom, že zde míchá i komediální prvky a tím si ode mě získává i nadhled. Zápletka je sice jednoduchá, způsob vyšetřování zdlouhavé a není tou hlavní prioritou. Vyzdvihuji výbornou hudbu a především herecké výkony Dagmar Veškrnové, která tu svou uječenou, tupou a chvílemi nesnesitelnou holku hraje naprosto skvěle a občas byla fakt na zabití, dále zmíním ještě Ilju Prachaře, který také stojí za povšimnutí, jinak rozhodně průměr. ()

vaclaw

Krom relativně nezáživného příběhu a v podstatě všech možných aspektů mi velmi nesedla Dagmar Veškrnová a kdybych měl možnost, asi bych na ní klidně provedl v názvu filmu zmiňovanou exekuci (obecně mi teda nevadí, ale tady...). ()

xxlch

Celkem dobré komediální krimi,které perfektně vykresluje dobu,ve které vznikl.Tohlenc ale vůbec není podstatné,protože je to hodně koukatelný film který má solidní tempo , dobrou zápletku a naprosto úchvatné exteriéry.To všechno doplněno skvělým hereckým obsazením,kde podle mého je pan I.Prachař naprosto skvělý příslušník SNB a K.Augusta je dokonalý horský kuchtík.D.Veškrnovou moc nemusím ale tady podává celkem slušný výkon-prostě na zabití. ()

Pharlap

Otřesný film, nad kterým jsem již zlomil hůl. Nejprve jsem si totiž myslel, že něco dělám špatně. Že třeba něco špatně chápu, že se mi nemůže "dostat pod kůži". Ale tím to nebylo. Příčina tkví v tom, že příběh je unylý až hloupý. O nějakém krimi příběhu nelze mluvit. Do toho prostupuje svým idiotským hereckým výkonem Dagmar Veškrnová, která je opravdu "na zabití". Jediné co mi tedy utkvělo v paměti positivnějšího, je docela zajímavý a intensivní hudební podklad. ()

whenry

Na tenhle film mám slabost. Zajímavá atmosféra, chvíli napětí, chvíli vtip a odlehčení. Atraktivní horské prostředí, slušná hudba, výborné herecké výkony Prachaře, Augusty, Abrháma či Lohniského. A nostalgie... ()

Kajislav89

Příběh je možná místy utahaný, ale jsou tu i dobré pasáže, které umí navodit správnou atmosféru napětí, k čemuž tvůrci využili i opuštěnost a romantičnost prostředí. Krom toho si myslím, že hlavní roli nemohli obsadit lépe. ()

offlineman

Není to špatný, ale neustálým opakováním v televizi to ztrácí na kvalitě! Mimochodem, tady je Dáša docela hratelná!!! ()

jolly.rose

Starší filmy hodnotím dle toho, jak na mě v dané době působily. Pět hvězdiček dávám za to, že jako dítě do první třídy jsem se při něm strašně bála, na rozdíl od jiných detektivek a pod. První filmový počin Dáši Veškrnové byl velmi přesvědčivý a zdařilý. Byla naprosto bezelstná. Nyní jsem se na něj podívala opět...., není tam nic politického, je tam krásná krajina a úžasné jsou vždy počáteční záběry z kuchyně K. Augusty (p. Murašky), kdy se člověk až lekne. Ve své době skvělý film, ale ani ted moc nevyšuměl. Filmová chybička - v úvodní písni jde D. Veškrnová na začátku přes lávku a chybí ji její oranžová taška. V dalším záběru ji už má. ()

Tominni

Tak na to, že to má být detektivka, tak film se docela táhne a Dagmar Veškrnová/Havlová tomu moc nepomáhá, takže nevíte, kdo je nakonec ta holka na zabití. Nakonec to na dvě * vytáhne prostředí Krkonoš a závěrečná honička s gazíkem. Ta byla fajn. ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018