Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Shaya

Původně jsem na film koukala jen proto, že v něm hraje Ewan McGregor... předčilo to mé očekávání. Jedním slovem – překrásné! Nemocný Edward nás uvádí do kouzelného světa plného fantazie. Vypráví o svém cestování, o městečku, jehož obyvatelé nenosili boty, o čarodějnici se skleněným okem... Po celou dobu filmu jsem měla pocit, jako bych tam byla. Je to jedno veliké dobrodružství a konec, který sice končí úmrtím, není smutný. Abych to něja shrnula – příběh, hudba, obsazení mě nadchli a naprosto unesli. Vřele doporučuji. ()

papez12

Najlepší film Burtona. Vlastne keď porovnávam s jeho ostatnými filmami, tak je to jednoznačné. Bohužiaľ jediný Burtonov 5 hviezdičkový film. Krásne spojenie rozprávky a hereckého šmrncu Ewana McGregora. Totálne ma posadil na zadok dej - Skvost! a k tomu ten smutný záver. Tento film by mohol mať lepšie hodnotenie. Všetci na csfd milujú Tima Burtona, a jeho najlepší film ohodnotili pre mňa len 86%? O dôvod viac nebrať csfd vôbec vážne. ()

Walec

Jedním slovem: Skvělé. Po dlouhé době jsem narazil na opravdu parádní film, který mě pohltil od začátku až do konce. Dám si dva dny a pustím si to znovu :-) ()

Meego82

Keď premietali Big Fish v kinách nejak som tomu nevenoval pozornosť aj keď to natočil môj milovaný Tim Burton za svet som sa nedokázal prinútiť isť si to pozrieť. Potom po nejakom roku som uvidel film vo DVD požičovni ale zase sa mi nejak nechcelo vyhodiť 50(teraz asi 3eura)sk za “rodinný“ film a tak po ďalšom roku DVD s Big Fishom sa odobralo do police pre staré filmy po 20sk a tak som jeden piatkový večer keď už bolo takmer všetko vypožičané rozhodol obetovať tu dvacku a Big Fish si požičať. A spravil som strašne dobre. Dej: Edward Bloom zomiera a jeho jediný syn sa chce dozvedieť o svojom otcovi kto to vlastne v skutočnosti je keďže Edward celý život rozprával neuveriteľné príbehy ktoré sa mu počas jeho života stali. Jeho syn odmieta uveriť “rozprávkam“ ktoré mu jeho otec celý život rozpráva ale chce ho pochopiť pretože vie že už mu veľa času neostáva aby zistil kto ten legendárny Edward Boolm je. V niektorých komentároch a recenziách som čítal že Tim Burton sa odklonil od svojej nápaditej réžie a skôr sa priklonil k štandardnej réžií že dokonca natočil Spielbergovský film viac ako točí samotný Spielberg. No ja neviem aj keby som nevidel začiatočné titulky a nevedel že to režíroval Tim tak sa stavím že do takých 5-10 minút by som ho aj tak na 1000% spoznal. Proste Tim je obdarený takým talentom že sa to dá spoznať len z pár záberov, celý film drží pevne v rukách že to miestami pripadá že ta Big Fish je vlastne on. Burtom vám naservíruje takmer všetko čo by ste chceli vidieť v filme, trocha romantiky, štipku akcie, sem-tam hororovú atmosféru a hlavne skvele zahrané a napísané postavy ktoré si zamilujete strašne rýchlo. O hudbu sa zložil skvelý Burtonov dvorný skladateľ Danny Elfman. Je až neuveriteľné ako sa tí dvaja típkovia dopĺňajú Burton dodá obraz Elfman zvuk. Nosná theme je to taký sladký takmer snový motív ktorý sa tiahne celým filmom a dotvára atmosféru Edwardovho rozprávania. Kamera je rovnako skvelá ako takmer všetky elementy filmu presne zaberá to čo má a vďaka použitým filtrom to celé vyzerá ako rozprávka miestami temné, pestrofarebné a niekedy depresívne. Už dávno sa mi nestalo aby som v jednom filme videl dvoch rovnako kvalitných hercov stvárňujúcich jednu a tú istú postavu. Neviem sa rozhodnúť či lepší bol Albert Finney ako starý Ed ktorý s láskou rozpráva svoje príbehy alebo McGregor ktorý je šarmantný, vtipný a odvážny Ed za mlada. Rovnako ako hlavný predstaviteľ aj zvyšok osadenstva sa drží na vysokej úrovni Billy Crudup, Jessica Lange, Alison Lohman, Marion Cotillard, Matthew McGrory, Missi Pyle, Helena Bonham Carter, Danny DeVito, všetci títo sú vo svojich úlohách uveriteľný a to dokazuje aký dôležitý je dobrý Casting. Je tu ale jedna postava ktorá dodáva filmu kopu humoru a šťavu tou je básnik Winslow už tradične skvelý Steve Buscemi, ktorý je v knihe opomenutý iba na 3 riadkoch a povie do kopy asi 10 slov vo filme je to dosť veľká postava s nezabudnuteľnými hláškami a výrazmi tváre. To všetko by už stačilo na dobrý film a tu je ďalší ťahák ktorý ma Big Fish v rukáve a tou je skvelý scenár. Všetky postavy sú napísané s takou láskou a každá z nich má vlastný život. Dialógy sú uveriteľné a hlavne k veci, celý príbeh je tak neuveriteľne vypointovaný a žiadne okienko filmu nieje tam zbytočné. Pred koncom som myslel že hlavná pointa ***SPOILER***že každý z nás je v svojich príbehoch Big Fish veď každý z nás si niekedy pri rozprávaní príbehov ktoré sa mu “stali“ niečo prikrášli niečo doplní niečo zatají veď všetci to robíme, lenže to ešte do konca filmu ostávali 3 minúty a v jednom zábere na siamské dvojičky mi došlo že možno to nebolo o tom, ale o tom že vlastne sami si vytvárame tie neuveriteľné príbehy vďaka našej fantázií a nikto z nás si nepredstavuje ten istý príbeh rovnako a vďaka tomu sa stávame súčasťou toho príbehu a tak sme vlastne mi tím BIG FISHOM. () (méně) (více)

Koukam

Forrest Gump v jiném kabátu, nemluvím tu o žádné duplicitě!!! Je to film, který ve mě vyvolal stejně krásné pocity jako Forrest.. Tim Burton boduje, krásný film.. ani ne tak misteriozní jako dobrodružný, dramatický a dojemný.... ()

metrixmetrix

Kouzelné. Už dlouho jsem neviděla tak zdařeně fantasticky zpracovaný film. Je zábavný i dojemný, Tima Burtona mám opravdu ráda, umí vytvořit opravdu magickou atmosféru. Vynikající vypravěčský styl, který nás provází celým filmem až do závěru filmu, který je samozřejmě očekávaný, ale i tak velice dojemný. Skvělá práce 5*. ()

films3

Suhlasim s komentarom ktory pridal POMO...pocas celeho filmu som cakal kedy pride to,preco je tento film taky oblubeny ale nenasiel som to :( z mojej strany sklamanie,cakal som od toho viac...bol to sice celkom pekny,ale nudny pribeh pre mna. ()

onevoice

Až príliš veľa fikcie. Až príliš pritiahnuté za vlasy. Vôbec ma to nezaujalo. Jednoducho Burtonove filmy nemusím. ()

jarek118

O tomto filmu jsem slyšel a myslel jsem si jaká to bude blbost. NIKDY jsem se tak moc nezmýlil. Naprosto dojemný film, který mě dokázal skoro rozplakat! ()

WitchKing

Glorifikácia Forresta Gumpa mi nikdy nevadila..až doteraz, pretože Big fish je o triedu lepší. Sila hlavnej myšlienky je neopakovateľná a myslím, že potrvá ešte hodnú chvíľu kým mi dovolí zaspať...Tim Burton v najlepšej forme. ()

lapaix

Dalo by se říct, že Velká ryba je takový Forrest Gump po Burtonovsku. Ideální pro posmutnělá odpoledne, kdy vám všechno přijde černobílé a obyčejné - protože tenhle film je všechno, jen ne černobílý a obyčejný. Moc milý příběh s kouzelnou atmoséfrou a navíc zástupem mých oblíbených herců. Určitě si tento zážitek brzy zopakuji. ()

NellieLovett

Tenhle film se mi podařilo náhodou shlédnout 3x za měsíc a vůbec mi to nevadilo. Myslím, že v budoucnu si ho klidně pustím znova. ()

gadjukin

Absolutní magie, absolutní poezie, absolutní láska, absolutní film... Kdyby to šlo, dal bych o hvězdu víc za slzy, které se mi na konci derou do očí. ()

jjemi

Rozhodně to není nejlepší film Tima Burtona. Hned od počátku mě odpuzoval Albert Finney měl hrát otce vypravěče, ale předváděl do sebe zahleděného chlapa, který celý život rád strhává pozornost jen na sebe, rodina a syn jsou mu zcela ukradení (jistě chyba už ve scénáři). Vypravěč Ewan McGregor byl velmi sympatický chlapík, který celý příběh táhl. Efekty, postavičky velmi dobré. Helena Bonham Carter předvedla hrdost i něžné city a moc jí ta poloha slušela (bohužel se objevila jen krátce). Trochu moc dlouhé, trochu smutné. Mohu si odškrnout, že jsem viděla. S Forrestem Gumpem se to nedá srovnat, ten měl tempo, akci, humor, prostě šmrnc. ()

idontknow99

Tento film ma bohužiaľ príliš neoslovil. Vedel som, že film bude o otcovi, ktorý je vášnivým rozprávačom rôznych príbehov, no nakoniec bol celý film akousi rozprávkou, na čo som sa teda veľmi nechytil. Pointa celého filmu sa zjavila až ku koncu. No musím uznať, že záver nebol až tak na zahodenie a vzhľadom k zvyšku filmu ma celkom prekvapil. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney