Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

MonaSax

Tak velké dobrodružství jako je život a navíc tak kouzelné, s bohatou fantazií je život o tolik krásnější. Jedna z nejlepších pohádek pro dospělé, kterou jsem kdy viděla.Time Burtone velká poklona! ()

Lucasion

"You don't know me but my name is Edward Bloom and I love you..." Pravděpodobně nejlépe hodnocený film Tima Burtona na csfd. Dlouho jsem otálel. Pak mi stačilo několik minut, abych věděl, že koukám na další jeho vyjímečné dílo. Příběh Edwarda Blooma je nabitý překvapením, láskou, přátelstvím, emocemi a hlavně přehnanými zážitky. Edward byl vždy vášnivým vypravěčem svého životního příběhu. A i když mu někdo nevěřil, tak přesto on vyprávěl s chutí dál. Protože on věděl, že díky tomu se stane jeho příběh životní legendou a pravdou, které nakonec každý uvěří. Film tak svojí koncepcí trošku připomíná Forresta Gumpa (1994), který taky rád sedí na lavičce a vypráví příběhy. Tedy svůj životní příběh. Forrest Gump v podání Tima Burtona má navíc jeho klasický podpis fantazie a groteskní nápady. Díky hudbě od Dannyho Elfmana, tak ožívá dojemný příběh pana Blooma, který odešel ze svého rodného města poznávat svět. V podání Ewana McGregora je postava Blooma sympatická a vy mu hltáte každý příběh zvlášť. Burton opět dokázal spojit pohádku, realitu a svoje skvělé nápady. Zcela chápu, proč je tohle pro někoho srdeční záležitost, já sám jsem se v postavě Edwarda několikrát poznal. Věčný snílek, kterému nechybí úsměv, vás provází svým celým příběhem a vy sledujete každý jeho báječný krok do dalšího dobrodružství. Pole narcisů je pak ta dokonalá scéna, kterou jsem postrádal v mnoha a mnoha romantických filmech. Big fish je prostě skvělá pohádka pro dospělé. (82 %) ()

Katullka

Tim Burton co si hraje na pana režiséra. Očividně mu to více svědčí než jeho animátorské sračky. Opravdu podle mě jeden z nejlepších jeho filmů. Ne, že by to tvořil on, spíše skvělé herecké obsazení! (HLAVNĚ BEZ DEPPA!) ()

Khalesi

Keď ja neviem, no... Nejako ma znervózňovalo to prvoplánové citové vydieračstvo. Vidím na ostatných a aj na sebe, že na koniec zafungovalo skvelo, ale musím kvoli nemu strhnúť jednu hviezdičku. Inak, celkove je to jeden z lepších Burtonových počinov, ak sa radi strácate vo svete fantázie, určite doporučujem. ()

codeas

Tento film je často přirovnáván k Forrest Gumpovi, ačkoliv oba filmy mají stejné téma - každý z nich má jinou látku, neboli zpracování. Nevím čím to je ale Velká ryba u mě vítězí na několika bojištích. Hudba od Dannyho Elfmana je skoro bez komentářů. Námět a celý přiběh je na první pohled možá jednoduší, ale pokud tento film uvidíte vícekrát, zjistíte že nemá jednu rovinu, ahle hned několik. Nad tímto filmem se zamyslíte a budete z něho mít náležitý prožitek, až když uvidíte po několikáte a trochu se vcítíte do role hlavního hrdiny. Forrest Gump Vás pobaví, poučí a pohladí a Velká ryba Vás vede k zamyšlení, což mnoho filmu nedělá a to je na Velké rybě to pěkné... ()

ScarPoul

Neviem už ani spočítať koľko krát som tento film videl. Ale viem, že každý krát ma dokáže nadchnúť úplne rovnako ako po prvý krát. Veľká ryba je neskutočne nežný film, ktorý sa pohráva z fantáziou tak ako som to u žiadného filmu pred tým nevidel. Táto dvojhodinová epopeja je pretkaná vtipom, krásou, nádhernými charaktermi a Elfmenovým asi najdokonalejším soundtrackom a hlavne záverom, ktorý mi vždy nahrnie slzy do očí. Fantázia Tima Burtona nepozná hraníc. V tomto bezhraničnom príbehu, ktorý je vystavaný len na úplne obyčajnom vzťahu otca a syna rozohral August a Burton príbeh na ktorý sa nezabúda. A spolu z krásne temným a naivným Edwardom a hororovou Ospalou dierou považujem tento film za najväčší vrchol tohoto režiséra. Vtipné je, že viem, že ma čoskoro prekvapí ešte niečim vätším a je jediný kto to dokáže. ()

Gary

Musím jen říct, Tim Burton je zase zpátky. A to v té nejlepší formě, v jaké se dalo čekat. Ovšem trochu jiný, než jsme zvyklí. Je o moc pozitivnější a už ne tak ponurý, i když i to jsem na něm měl vždycky rád. Velká Ryba nabízí veliké spektrum fantazie, příběhů a postav. Taky skvělé herecké výkony od McGregora přes Crudupa a Finneyho až k Buscemimu a DeVitovi. Film je velice příjemný a moc rád si ho ještě několikrát zopakuju. To se ovšem dá říct o většině Burtonových filmů. No a abych nezapomněl, je tu taky k Burtonovi patřící, kouzelná hudba Dannyho Elfmana. ()

rawen

Jako by se mi tento film schválně vyhýbal - mám moc rád Burtonovy filmy a viděl jsem je všechny (až na Planetu opic), jen Velká ryba mi scházela, abych se přiznal úplně jsem zapomněl, že mi ještě něco od Burtona uniklo - o to víc mě překvapuje, že jsem právě dokoukal s přehledem nejkrásnější a nejlepší Burtonův snímek. Nějaké takové oslí přirovnávání k Forrestu Gumpovi neobstojí jakmile si uvědomíte jakým stylem Burton točí a vypráví - je to opravdu mistr fantazie a imaginace. Je radost vidět takovou pestrou lidskou fantastickou záležitost a vychutnat si ji od začátku do konce. 9 a i malý kousek navíc/10 PS: druhé shlédnutí mé nadšení zchladilo jen mírně :) ()

PROROK14

Jeden z najkrásnejších príbehov aký som videl. Prvých 10 min. a samotné vtiahnutie do príbehu je uchvácujúce. Celý film ako ide je zaujímavý a končí to skvelou poslednou kapitolou. ()

maseer2

šíleně příjemný a okouzlující pohádkový příběh ve stylu Forresta Gumpa, který na diváka za pomoci čarodějnic, obrů a siamských dvojčat chrlí hromadu životních mouder a pravd.. a to všechno navíc v pro Burtona typickém barvitém provedení.. v závěru jsem byl totálně naměkko :) ()

Tommassi3

"Nezabil jsem někoho ??" - "Jen pár králíků !! Ale jeden už byl nejspíš mrtvej předtím.." - "To vysvětluje, proč mě bolí žaludek.." ;) ()

Beast

Opravdu velice milý a sentimentální film o vztahu otce a syna - moc pěkná směs humoru, výtvarné nadsázky a tragiky. ()

bouncer

Vždy mě Burtonovský pohled na svět se vší jeho fantastikou a vizuálností fascinoval. Ve Velké rybě svůj režisérský styl dotáhl k dokonalosti, podporovaný skvělým "lidským" scénářem. Pohádka pro dospělé, která potěší za každé situace aneb mistrovské dílo na pět...hvězdiček. ()

Johny_fork

Tim Burton natočil pro něj poněkud netypický film, pořád čekáte, co na vás vybalí, ale on nechá děj jen pozvolně plynout. Příběh je to skutečně krásný, s úžasnými obrazy, propletení světa fantazie a toho reálného se nakonec ukáže být tak úzké, že se dá těžko říct, jestli ze svého světa utíká otec nebo syn, pokud máte srdce, tenhle film vás musí dojmout.. tak nějak zahřeje... přes fantastický háv je v něm hodně pravdy. Ewan McGregor hraje skvěle, úsměv z jeho tváře si zapamatujete.Nevšední zážitek. ()

murakamigirl

Veľké rozprávanie veľkej fantázie 1 veľkej mysle. Byť režisérkou, niečo podobné by som chcela natočiť..... Nejde o očný klam, nie, Veľká ryba v topke vystriedala Zemeckisov nadfilm. Žiadnou náhodou, nie, Veľká ryba je takým fantaskným Forrestom 21. storočia a v momente rozkvitla do mojej nadlásky. ()

brutale

Veľká ryba je ako kamión, ktorému došiel benzín. Nehýbe sa z miesta stojí a nudí ... dynamika 0%!!! Je vizuálne pekne vyčačkaný, ale to je žiaľ všetko čo moje oko postrehlo... ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney