Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

ShotgunED

Já nemám žádnou výtku. Prostě vás to vtáhne a nepustí. Navíc spíš mi to připomíná alegorickou autobiografii Tima Burtona samotného. ()

me3x®

Jeden z tých filmov, ktorý aby ste si obľúbili, musí byť vo vás kus dieťaťa i kus dospelého. (Ne)obyčajný život jedného (ne)obyčajného človeka. Film, kde mi je ukradnuté jeho spracovanie, pretože ma dostal príbeh, námet, myšlienka. Situácie, ktoré neboli až také neobyčajné chcel otec svojmu synovi podať tak, aby ich za neobyčajné pokladal. Syn však nedokázal extrahovať realitu od fantázie a tak vznikla medzi ním a otcom priepasť, ktorú dokáže preklenúť až pri otcovej smrteľnej posteli. Práve tá fantastickosť na reálnom podklade ma dostala. Na záver len toľko. Keď máte veľa peňazí, myslím, je ľahké natočiť fantasy film so super efektmi. Azda ešte ľahšie je natočiť bežný životopisný film. No spojiť to do jedného tak ako sa to podarilo tvorcom Veľkej ryby sa podarí málokomu. A teda, aj keď po filmovom spracovaní si myslím, že je to film, ktorý určite nie je pre širokú verejnosť, alebo na získavanie oscarov, je to film, ktorý si určite získa srdcia ľudí. To moje si získal teda určite. ()

haribo11

Big fish...Tim Burton.. Film který mě naprosto okouzlil a zavedl do světa fantazie propojené s realitou.. Film , který si vždy ráda pustím a vždy stoprocentně splní má očekávání..i přes to, že ho uvidím po padesáté..a hlavně..Ewan McGregor a na chviličku Helena Bonham Carter.. Nutnost vidět.. Ani nevím jak to popsat, abych to vůbec popsala..Znovu - Tim Burton.. ()

Zodiak

90%, Burton je proste borec. Uzasny pohadkovy svet si Vas ziska svou atmosferou, ktera doslova strika z kazdeho zaberu. Brilantni kousek, ktery dle meho zaujme bez rozdilu veku. ()

yatan

wannabe ktory je ale lepsi ako curious case of benjamin button aj ked neni tak technicky je milsi..ale stale len velmi slaby odvar Forresta..pekny soundtrack a celkom dobre herecke vykony..7.5/10 ()

Blazis34

Povedená vypravěčská komedie od Tima Burtona se mi velice líbila. Je to film, který má něco do sebe a svým dějem hladí u srdce každého diváka. ()

route60

Filmy Tima Burtona mám hodně rád ale Velká Ryba je rozhodně nejnádhernější ze všech jeho skvostů ja prostě ten film zbožńúji ()

Seuata

Tenhle film má duši, hloubku i moudro. Vypráví o tom, že i neuvěřitelné věci mohou být pravdivé. To, co chceme slyšet, vlastně slyšíme, jen je nám to podáno v bližštivějším obalu. Je to příběh o komplikovaném vztahu mezi otcem, skvělým vypravěčem, a synem, který žije pro realitu. Ze začátku, člověk chápe spíše postoj syna, který chce poznat svého otce, ale jak se děj rozvíjí, syn (i divák) začíná mnohé chápat. Děj mě doslova vcucl, příběhy jsou více než šťavnaté a úžasně odvyprávěné. Na čemž má určitě zásluhu Tim Burton. A já nevím, co už psát, zkrátka koukněte na to a udělejte si obrázek sami, já bych vám tenhle film doporučila. PS.: U tohoto filmu nesmíte zapomenout číst i mezi řádky ;) ()

micka999

Tento film není akční, nesedíte u něj a s napětím neočekáváte až skončí a jak, ale když už se to stane, opravdu to stojí za to. ()

Goodmen

Poměrně jiný styl než je Tim Burton zvyklý točit a vůbec to není špatné. Nádherně vyprávěný příběh, který je poněkud trochu okořeněný. To však děj vůbec nekomplikuje ale naopak mu to přidává na kráse. Krásná hudba, příjemní herci, nádherná atmosféra. Moc příjemně si mě překvapil, Time! Bravo! ()

Beskydka

Tak jsem si myslela, že je to jen pohádka, ale ne, je to mnohem víc, jsem ráda, že na tento film došla řada a mohla jsem ho vidět. Je to jeden z těch filmů, který člověka změní. Vážně. ()

p.i.t.b.u.l

Tak co k tomuhle filmu napsat? Film není špatný, dokonce patří k těm lepším co jsem viděl. Zajímavý děj se skvělými hereckými osobnostmi. Vyprávěné historky mají své kouzlo a nápad. Nechybí tomu zajímavá pointa, nicméně sem tam by to chtělo oživit, místy mně to totiž trochu nudilo. Co se týče děje, je zde ukázán příběh muže, jehož zálibou je vyprávět příběhy, které sám údajně prožil. To však už nudí jeho syna, který se nakonec po svatbě odstěhuje z domu. S otcem moc nekomunikuje až do doby, kdy se otci přitíží a matka jej poprosí, aby se s ním usmířil. Mezi tím, otec na smrtelné posteli stále vypráví své příběhy, které všichni poslouchají až na syna, který si stále myslí, že to je pouze výmysl jeho otce. Až najednou objeví nějaké dokumenty, které mu trochu ve zkoumání pravdivosti historek pomohou. Film má své kouzlo a opět se tady ukazuje, že tzv. fantasy příběhy mají stále své místo. ()

Matthew00

Tento film by sa mal volať Veľký Burton lebo je to dokonalé a je to čisto Burtonov štýl prelínanie absurdity a komedie s drámou a smútkom bolo dokonalé pre Tima je tento film asi jeden s najlepších, jasných 5* ()

George.Camel

Dlouho jsem zvažoval koupi tohoto filmu na dvd, ale nakonec jsem se přesvědčil, že to nebyla špatná volba. Tento film je naprosto jiný, než ostatní Burtonovy filmy, atmosférou, náladou, stylem vyprávění, kamerou i hudbou. Kuzelné vyprávění o životě Edwarda Blooma s nádherným koncem. Užijte si tento film, stejně jako já. ()

JohnCoffe

Asi nejlepší Burtonův film.Tohle není film o něčem, tohle je film sám o sobě. Zapomeňte na smysluplný děj,ponořte se do Burtonova zpola snového světa, který tentokrát výjimečně nepůsobí tak ponure.Pohádka pro dospělé s nejlepším možným hereckým obsazením pro tento druh filmu :-)...90% ()

mablo

nejkrásnější příběh, který jsem kdy četl nebo zhlédl v tv.... plus pojetí filmu Burtonem a vyjimečným výkonem Ewana McGregora se ve mne zapsalo na dlouho...neuvěřitelně rozmanitý děj, divák neví, co ho čeká...a to vše díky tomu, že hlavní postava ví, jak zemře ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney