Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

P-puma-

Krásné na tom to filmu je, že po jeho skončení přemýšlíte, jestli se všechny Edwardovi příběhy jsou skutečné :o) ()

mArcElkrIz

Protože je to nádherná pohádka. A protože jsem ji viděl už tolikrát a stále mne dokáže strhnout. A pro ty barvy, zastavený čas, lidskost a posledních 9 minut... Skvělé. ()

Gastovski

Ježíš zaplakal! A já plakal s ním. Dvouhodinová pohádka, jejíž kýčovitost ji úplně pohřbila, o nudě ani nemluvě. ()

KayTee

Tak tohle je dokonalost. Jeden z filmů, na který by se opravdu měli podívat všichni...možná by pak byl svět o něco hezčí :-) ()

KlárkaD

Jeho historky byly zvláštní. Ale konce, tak ty byly nejpřekvapivější. Jsou ty příběhy pravdivé, nebo ne? A záleží na tom vlastně vůbec? ()

kollma

Nedávno jsem viděl Interstate 60, takže mě to nutí srovnávat. A nenapadlo mě nic, v čem by bylo Big Fish lepší. Jen je infantilnější a většinu stopáže nudí. ()

edie sedgwic

Burton si u mna opat po nevelmi vydarenej Alici napravil reputaciu tymto sviezim, prijemnym a dojimavym pocinom, ktore sa paradoxne na jeho ostatne filmy podoba len fantastickymi prvkami. ()

simon84

Nádherný film o pořádné dávce fantazie! Anebo to byla pravda? ;-) Film, který mi vehnal slzy do očí prostě plné hodnocení dostat musí. ()

ElManiacus

Pírko, které si lítá po obloze, nad ničím se nezastavuje má svůj rytmus, příběh, určitou překrásnou naivitu, kterou by mu mohlo spoustu filmů, které jsou podávané, alespoň nepatrně podobně jako je podávána Velká ryba závidět v nepopsatelně velikém množství , dokonce o ní až škemrat, bohužel se k ní dostane jen pár snímků a pořád to není to pravé ořechové - 77%. ()

MovieFive

Nádherný film, ke kterému nemám žádné ale! Burton nezklamal pohádkovým příběhem a fantasy prvky a překvapil neuvěřitelnou souhrou optimistického, smutného, alegorického, a zkrátka perfektně zvládnutého filmu. Skutečná filmová podívaná. ()

jorgus

film me absolutne nebavil a tohle byl pro me ztraceny cas..stane se to jednou za mesic a bohuzel to odnesl tento film..i kdyz si za to mohl sam..:) ()

rusty09

Když má tohle 86%, tak je pak jasný, proč je Pulp Fiction jedním z nejlepších filmů. Pro mě prostě nuda, což se mi u konce filmu potvrdilo, navíc se závěrem, že to bylo vlastně o ničem. ()

zuzanocka

Fantázia vie byť tak krásna.. =) Edward Bloom - neobyčajný chlapík z Ashtonu a jeho neobyčajné príbehy.. či už je to príbeh o veľkej rybe.. o čarodejnici, ktorá v oku skrýva spôsob akým umrie.. o mestečku Prízrak, kde si všetci myslia že sú šťastní (fake).. =) .. o 3 rokoch v odpracovaných v cirkuse, len kvôli tomu, aby zistil čokoľvek o svojej životnej láske.. o vojne, kde stretne podivné dvojčatá.. stane sa obchodným predajcom.. nechtiac vylúpi banku.. či o poslednom príbehu veľkej ryby.. skvelé.. ja proste ani neviem, čo mám pochváliť skôr.. 5*.. ;) ()

joudas

Tim Burton mě tentokrát dostal tak, jak jsem to vůbec nečekal. Krásný film a zasloužené 5*. Ostatně jak jinak hodnotit film, který mě dojal k upřímným slzám a přitom jsem neměl pocit, že by mě nějak prvoplánově citově vydíral? ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney