Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Stanislaus

Jeden velký a neuvěřitelný příběh poskládaný z mnoha menších neuvěřitelnějších příběhů, které tvoří opravdu dokonalý celek. Tim Burton prostě ví jak upoutat diváka, jak ho donutit, aby seděl u televize a sledoval film "s otevřenými ústy". Jde o opravdu skvělý počin, který oplývá nespočtem skvělých herců z nichž nejvíce vyčnívají Helena Bonham Carter, Albert Finney a Jessica Lange. Jak říkám, tenhle snímek mě dokázal zaujmout i dojmout. ()

heyda

Krásný snímek, který je natolik abstraktní až je vlastně úplně konkrétní. Že je tento film kouzelný, barevný, zajímavý, o tom není sporu, jen si myslím, že v některých momentech by se hodilo trochu ubrat těch Burtonovských symbolů, které působí trochu kýčovitě, ale třeba to tak má být. Prostě Burton je Burton, a ne každému musí sednout jeho styl. Tak či onak, já jsem tímto filmem proplul jako malá rybka v kouzelném podvodním ráji a dovoluji Burtonovi ulovit jen 4 moje kamarádky. To mu musí k večeři stačit :-) ()

sharky

Nádherný film pro všechny barony Prášily:) Tim Burton vdechl svým postavám místo temných stínů světlou živou duši a se spoustou patosu, který ale tentokrát určitě neškodí, vypráví bláznivou pohádku o lásce, fantazii, životě a umírání, která se možná i stala. Jak tu někdo napsal už přede mnou docela výstižně, je to takový burtonovský Forrest Gump. v každém případě nevím o jiném filmu, kdy by bylo téma odchodu na onen svět tak dokonale zpracováno, že vám nebude ani na chvíli smutno, i když možna na konci ukápne slzička dojetí. Time Burtone, dostal jsi mě do kolen a velké rybě asi už navždy přiděluju místo v čestné přihráce s mými nejoblíbenějšími filmy. ()

anais

Krásný film, který sice není tak dobrý jako třeba Střihoruký Edward, ale blíží se mu z dnešní Burtonovi tvorby asi nejvíc. Film má takovou poetickou atmosféru. Chílemi se blíži k hranici přeslazenosti, ale myslím, že nikdy nesklouzne do nějaké hoolywoodské trapnosti. A právě to je jeden z kladů , které dnešní filmy často postrádají - Big fish dokáže dojmout, aniž by vás napadalo, že je to blbost. ()

honajz

Některé scény jsou vynikající (příchod do městečka a zavěšené boty), jindy tak nějak netuším, proč tam ty scény jsou. Dojímací závěr a takové podivné poselství, které mi nechává určitou hořkou pachuť na patře. ()

HellFire

Nepoznavam Tima Burtona. Necekal bych jeho rezii v tomhle typu filmu. Ale jak je videt, velice mu to svedci. Nadherny konec. ()

eraserhead666

Pro mě jednoznačně nejlepší Burtonův film. Taky jeden z mála filmů, u kterého jsem byl zklamanej z toho, když skončil. Příběh možná nic moc, ale jeho provedení mě prostě dostalo. Během prolínání reality s "fikcí" jsem byl ochoten věřit, že se všechno odehrálo tak, jak je vyprávěno. Nejprve mě dost zarazilo jméno Evana McGregora coby hlavního hrdiny, kterého jsem měl zarytého hlavně z Trainspottingu a ne moc povedených Hvězdných válek, ale ukázalo se, že když Burton ví co chce, dokáže skvěle zrežírovat kohokoliv. Tenhle film mě neuvěřitelně pohladil kdesi uvnitř a to se povede jen málokterému. Přemýšlím nad jedinou věcí, která by se mu dala vytknout a napadá mě jediné - že ten film má konec! ()

Pítrs85

No vida, stačí, aby Burton upustil od těch svých radovánek typu Karlík, Alenka anebo Sweeney Todd, a hned tu máme krásně dojemný fantaskní příběh, při jehož sledování si buď budete říkat, co je realita a co fikce, anebo vám to bude úplně jedno a necháte se dojmout krásnou životní cestou Edwarda "Forresta Gumpa" Blooma v podání výtečného Ívna MekŘehoře. Ten film není ničím objevným, ale když se vám tu, krom hlavního hrdiny, míjí Steve Buscemi s Danny DeVitem anebo Jessica Lange s Helenou Bonham Carter, tak se zkrátka budete bavit. O to spíš, že Tim když chce, umí si ještě hrát a být zajímavý. ()

Othello

Forrest Gump pro mýtické lháře. Tím bych vlastně měl být cílovka. Je zde akorát pár problémů - prvně ten, že Burton ve všech rovinách vyprávění figurkaří, což krásně vychází v těch vyfabulovaných světech, ovšem ten svět šedivé reality mu pak ale nedělá kdovíjak silný kontrast. No a pak, stejně jak ten Forrest Gump, je to hrozně hodnotově konzervativní, tátovskej film, udržující na nohou zpuchřelou myšlenku o americkém snu, kde při troše píle a cti se ti vše pak vrátí zpět i s úroky. ()

Janek

V šestnácti se mi to líbilo na *****, teď po skoro pěti letech musím hodnocení upravit na 70% - vůbec se mi sem nehodí ta reálná linie filmu. Albert Finney ani Billy Crudup se pro roli nehodí - v roli Finneyho měl být někdo jako Werich. ()

Sofia

Krásný film. Pohádka pro dospělé. Tim Burton opravdu nezapře svoji duši dítěte a to je moc dobře, protože my ostatní si pak jeho výtvory můžeme donekonečna vychutnávat. ()

Ilicka

Nejnormálnější Burton, kterého jsem kdy viděla, ačkoli v něm vystupují čarodějnice se skleněným okem, obr Karl, siamská dvojčata a trpaslíci. Krásný příběh o životě a smrti, lásce a naději, realitě a snění, navíc se skvělými herci (McGregor, Buscemi, Bonham-Carter...) Zase mám na nějaký čas o čem přemýšlet. ()

ARI50

Totálně zajímavo zvláštní film který je sice pěkně natočen ale to je asi tak vše nebralo mě to dvakrát. Ryby jeeej. ()

JASON_X

Spolu s úděsnou Planetou opic nejslabší a nejnudnější Burton, se kterým jsem měl tu čest... nebo spíš smůlu. Patetický hnůj, sentimentální blábol, slizký kýč, zdejším diváctvem nepochopitelně nadhodnocený a oblíbený. Dospívám opět k názoru, že jsem na téhle planetě omylem, pokud se podobná líbivá a laskavě-hřejivá svinstva pohybují na čelných místech nějakých žebříčků popularity. Vox populi, vox bovis. Dvě hodiny života nenávratně v hajzlu, končím, odesílám a jdu se spravit nějakým šťavnatým béčkem. ()

becki_tu

Na filmy Tima Burtona se tak pěkně kouká. Když se k takřka dokonalé Burtonově filmařině přidá už tradiční kouzelná atmosféra, výborné herecké výkony a příjemné vyprávění příběhů ze života, ale i ze světa fantazie, tak mě z toho jednoduše vychází nejvyšší hodnocení a jeden z několika Burtonových filmových vrcholů. Působivé pohádkové zpracování má něco do sebe a to je přesně to, co umí Burton nejlépe. ()

Beastmaster4

Nádherný film a dokonalý příklad lidské představivosti. tim Burton nám předkládá film plný porozumění, lásky a lidské touhy žít. Film, který je dokonalým zrcadlem lidských životů takových, jaké je máme ve svých srdcích. Vše obyčejné může být pojato jako dech beroucí příběh a je jen na nás jak se za svým životem ohlédneme. U mě jeden z nejlepších "vypravěčských" filmů. ()

Sawy

Burtonův majstrštyk. Podle mého názoru Tim nenatočil lepší film a to hlavně z důvodu jeho odklonění od temné atmosféry a Johnnyho Deppa.S přívlatkem 'neburtonovský' ovšem rozhodně nesouhlasím,vždyť právě tyhle fantaskní,nadreálné příběhy jsou právě Burtonovou specialitou! Velká ryba je oslavou fantazie a vypravěčů příběhů,ve kterých se to jen hemží různými obry,liliputány a dalšími podivuhodnými stvořeními.A v tomhle Timově světě se pohybují i v nejmenších roličkách herci tak skvělí,až je to skoro plýtvání.Ale právě ty okouzlující figurky dávají Velké rybě ten pravý kouzelný nádech.No kdo by mohl nemilovat Stevea Buscemiho v roli básníka Northera Winslowa? Nebo okouzlující Helenu Bonham Carter? Ale skutečný herecký koncert předvádějí dva představitelé Edwarda Blooma.Jak okouzlující Ewan McGregor v jeho mladší verzi tak charismatický Albert Finney jako umírající.Velká ryba je prostě neskutečně krásný film,na který se můžu podívat kdykoliv a vždy se u něj s radostí zasměju nebo dojmu.Jen škoda,že v Burtonově filmografii působí tento film skoro jakoby ho točil někdo úplně jiný.Jen víc takových Time! 95 % ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney