Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

MrKrahujec

...aneb nová dobrodružství současného barona Prášila. Nádherný důkaz toho, že skutečným a nefalšovaným baronem Prášilem může být i obyčejný současný americký cesťák, a také trochu toho, že citát (připisovaný často skutečnému Karlu Friedrichovi Hieronymu von Münchhausen) "Svět chce být klamán" je stále platný a aktuální. ()

ssd3niss

Naprosto výjimečný, krásný a příjemný film. Pro mě je to zcela určitě nejlepší kousek z Burtonovy úžasné filmografie plné kouzelných snímků. Pohádková a fantazijní atmosféra je naprosto jedinečná a dokonalá a výprava také nemá chybu. Postavy a lokace jsou naprosto kouzelné a krásně propracované do posledního detailu. Tohle Tim Burton prostě umí nejlépe. Opravdu doporučuji úplně všem. 10/10 ()

Niedal

Po prvním shlédnutí dávám čtyři hvězdičky za lehkost a hravost. Uvidíme jestli nezvýším hodnocení po druhém shlédnutí. Po druhém shlédnutí dávám plný počet. Skvělé. ()

jackieboy

Tim Burton mi stále dokazuje, že patří do první ligy.Někomu by se mohlo zdát, že Ryba je zdlouhavá, nudná a kýčovitá. Měl by pravdu, avšak pokud by nebyla v pojetí Burtona. Obyčejný, avšak smutný příběh smrti a posledních loučení obohatil o precizní humor, skvělé herecké výkony, kraťoučké, avšak roztomilé a nádherně pojaté příběhy, s jako vždy výbornými postavami, a hlavně svou režií. Jeho představivost v celé své kráse přesahuje tu všech ostatních a Burton nám to neustále dokazuje. ()

MEdeline

Pekná veľkolepá rozprávka s množstvom burtonovských postavičiek, no chýbala tu poriadna ponurá atmosféra, pre ktorú je Tim taký obdivovaný...Celé to pôsobí akoby to bolo poskladané z tých najrôznejších poviedočiek, ktoré do seba trošku zapadajú a sem-tam až nasilu...no to nemení nič na tom, že sa jedná o kúzelný film so skvelou atmosférou, ku ktorému sa vždy rada vrátim:) ()

Treble

Ze začátku je to vážně uchvacující, ikdyž lehce úcyhlnej film. Je to ale chytlavé, nápadité a přinejhoršim neohrané. No veškerá zajmavost a jakási hravost končí někde před půlkou filmu a pak to sklouzne do takovýho podivuhodně nanicovatýhu blábolu. Prostě nuda. ()

PavHer

Burtonova imaginace zdá se nezná mezí, a v tomhle snímku ukazuje jak nádherná může být. Škoda jen mírné rozvláčnosti snímku... 85% ()

bobbec

krasna rozpravka s uzasnym koncom. cely pribeh jedna cesta fantaziou. obcas vyskoci Burtonov temny svet, ale inac krasny film. akurat mi nieco na nom chyba...ale to bude skor problem u mna ako vo filme;-) ()

Valigar

když jsem na tento film viděl trailer, tak jsem si řikal, co je tohleto za blbost (v tu dobu jsem ještě ani nevěděl kdo je to Tim Burton) a Velkou Rybu jsem zavrhl. Po několika letech jsem dostal nepřekonatelnou chuť se na tento film podívat a byl jsem mile rozmile příjemně překvapen. Nechte se taky nádherně a úžasně překvapit!!! ()

ashton

Najkrajší film o živote po Forrestovi Gumpovi. Herci sú úžasný, prostredie je úžasné a film, ktorý vyvoláva pocit, že byť zamilovaný je fajn, že mýliť sa je fajn, že ŽIVOT je fajn. Stojí za to vidieť. Škoda slov proste takýchto filmov veľa nie je. VRELE ODPORÚČAM!!! len sa prosím neobarte :-) ()

Marward

Zajímavou formou zpracované téma vztahu otce a syna. Plno překvapujících scén a zvratů, kdy fikce je živena realitou a realita fikcí. Strhující závěr a velice originální rozuzlení. ()

Vital

V posledních 3 snímcích co natočil Tim Burton,se mi zdá jako by se stal Petrem Panem,nechce dospět,tak točí pohádky,ale moc hezké pohádkové příběhy a velká ryba je jedna z nich,moc hezky podaný příběh z historek odvyprávěných otcem hlavního hrdiny,Burtonovy filmy mám rád,vrátíte se zpátky do děství,a užíváte se hezkou naivitu a nevynných duší na filmovém plátně... ()

fero_lašák

Baron Prášil po americku. Některé přibarvené příběhy jsou opravdu nádherné a kouzelné. Přesto, že se ke konci celý děj zdánlivě spojí a uzavře, mám prostě pocit jakési nekonzistence. Vymyšlený závěr vyprávěný "Prášilovým" synem mi davem postav z průběhu celého života jemně připomněl 8 a 1/2 od Felliniho. 80% ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney