Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

Gilmour93

„Já nepeču, protože mám penis.“ To si musím zapamatovat a použít někdy doma v kuchyni.. Režisér ze země Oz přetransformoval satirický thriller na poťouchlou komedii, obsadil slaboučkého Brodericka, který vedle N.Kidman vypadá jako její mladší brácha a definitivně vše zazdil do věže zapomnění přídavkem imbecilního konce. Naprosto zbytečný film.. Mnozí muži by jistě ocenili mít doma na jeden den v týdnu drahou polovičku na dálkové ovládání s tlačítky jako: Uvař, Přines, Nafouknout prsa, Nadržená nálada, Orální sex, Bankomat, Tichý režim a měli by tak vše důležité snáze pod kontrolou (možná i dva dny by nebyly k zahození).. V opačném případě by ženám nejspíš stačilo na ovladači vlastního muže prosté tlačítko OFF, či v krajních případech "Zahájení odpočítávání sebedestrukce…" ()

StarsFan

Mám moc ráda Glenn Close, Nicole Kidman i Jona Lovitze... název mi zněl dobře, knížka je podle všech ohlasů skvělá. Tak co tenhle film sakra tolik zkurvilo? ()

zelvopyr

Tak dobře nahozený film, a tak strašně podělaný posledními deseti minutami.... pokud jej nenařídili režisérovi takhle zmrvit producenti, tak musel prodělat mrtvici s následky střední debility :-( /// mimochodem nechápu Nicole Kidman, proč se odbarvuje -- jako bruneta je k sežrání ()

Ainy

Fantasy námět je bomba! :-) Herecký výkon Nicole je bez debat úúúžasný. Film mě opravdu pobavil :-) ()

Le_Chuck

Tak nejak rychle mi to zbehlo. Nie preto, že by som zažraný, alebo mal divoké tempo. On je totiž trochu krátky. 3/4 filmu to vyzera fajn celkom sa to rozbieha a zrazu to Oz splachne behom 20 minút. Ale aj tak silné 3 hviezdy. ()

hellstruck

Stepfordské paničky-film,který jsem až doposud odmítala shlédnout, ten námět mi přišel prostě blbý. Ale můj odpor změnilo jedno nudné sobotní odpoledne:) Satira parodující chlapské choutky (aneb děsivé přání mít doma dokonalou ženušku) mě bavila,není to sice žádný trhák,ale když se člověk nudí, svůj účel to rozhodně splní...Se vším všudy The Stepford Wives stojí tak za tři hvězdičky,ale kvůli úžasné Nicole Kidman musím dát ještě jednu navíc. ()

Kaka

Atmosféra je nijaká, technické zpracování je velmi nevyrovnané a film jako celek působí prostě "divně". Oz totiž dané téma podává s takovou dávkou tuposti a režijní indispozice a herci tak šíleným způsobem přehrávají, až hrůza. ()

akisha

Četla jsem knihu a dobře si pamatuju ten nepříjemnej stísňující pocit, co jsem při tom měla. U sledování tohohle zbyl jen ten nepříjemnej. Tohle zpracování zvládá vyobrazit vizuálně Stepford tak, jak byl zřejmě zamýšlenej, zbytek je místo původního sci-fi říznutého hororem obyčejná komedie. Sice tam hraje Kidmanka, kterou mám ráda a Walken, kterýho mám ještě radši, ale zachránit to nemůžou. Co tomu nasadí korunu je ten debilní hollywoodskej konec a navíc zásadní změna motivu a celkový myšlenky knížky, což doteď nemůžu pochopit a nechci pomyslet, jak by se na to tvářil chudák Ira Levin. Zřejmě se jednalo o nějakou tvůrčí invenci či co. Díky bohu, že Rosmary dopadla o dost líp. Kdo četl předlohu a líbila se mu, ať se raději nedívá. ()

Rex Mundi

Dám 3* za tú vizuálnu nádheru, ale inak veľké sklamanie. Prvé sklamanie z prerobenia hororovej knižnej predlohy, ktorá dýcha napätím a atmosférou plnou strachu, na plytkú komédiu, ktorá o napätie len zľahka zavadí. Druhé sklamanie pramení zo záveru filmu, ktorým pôvodný príbeh spláchli niekam do kanála. Som si istá, že scenárov k ľahko futuristickým rodinným komédiám sa v Hollywoode povaľujú stovky a vôbec nebolo treba siahať po legende Iru Levina a kaziť ju naivným hollywoodskym pozitivizmom, takým typickým pre tuctové romantické komédie. ()

MM_Ramone

Americký spisovateľ Ira Levin napísal v roku 1972 román "Stepfordské paničky". Je to soft horrorový sci-fi príbeh o usporiadanej komunite, žijúcej v malom, krásnom mestečku Stepford v Connecticute. Všetko sa na prvý pohľad zdá byť ideálne, ale so stepfordskými paničkami nie je niečo v poriadku. Pod svojim dokonalým vzhľadom a príjemným vystupovaním skrývajú desivé tajomstvo. Prvej filmovej adaptácie sa tento román dočkal v roku 1975 a v roku 2004 natočil Frank Oz zmodernizovaný feministický remake. *** ()

D.Moore

Nejslabší film Franka Oze, jaký jsem zatím viděl... Žasl jsem hlavně nad tím, jak se ani nesnažil o budování nějaké tajuplné atmosféry a takřka vše, co by si jiní schovávali na závěr, prozrazoval vlastně už od začátku. Konec byl úplně pitomý, ale i tak se mi zdá, že to nebyla špatná, nýbrž prostě jen průměrná černá komedie, která měla na to, být lepší. ()

Mahalik

Nicole Kidman je dobrá herečka, ale do Stepfordských paniček se prostě nehodí. Její kreace jsou místama hodně dobré, jenže jak se blíží konec její postava je čím dál tím trapnější. A přesně tak je to s celým filmem. Už od začátku je to rozehrané fakt dobře, kýčovitý městečko je vytvořený výborně a šílená Bette Midlerová je asi jedna z mála postav, která vám přiroste k srdci. Jenže pak přijde na řadu apokalyptickej konec, kterej je vyloženě na pěst a pro mě obrovský zklamání... ()

lesumir

Nechtěl jsem remake vidět, ale když byla příležitost, využil jsem toho. Je to o kus lepší než jednička, která se zbytečně nezaobírala detaily, tohle je propracovanější, a samozřejmě upraveno na moderní dobu. Pokud si zvyknete na hloupé překrávání Kidman, máte vyhráno. ()

juta

Vytvořit dokonalý protějšek, který by pro vás udělal všechno na co si vzpomenete by bylo suprový. Já bych si takový život nechal líbit. :D U filmu se člověk nenudí, nabízí zajimavý námět, pobaví a příjemně se na to kouká. ()

ajuska

Není to žádný zázrak, ale vyložená ztráta času taky ne. Asi největší chybou tady je, že film dost nešťastně přeskakuje mezi odlehčenou komedií a thrillerem, výsledná směs působí dost nevyváženě a samotné rozuzlení už nemá šanci nijak zvlášť vyniknout. ()

Pepinec

Jestli mi to přišlo vtipné? Zpočátku docela ano. Jestli znám podobně zdeformované dívenky? Ano. Jestli mi přijdou vtipné? Ano, pokud s nimi nestrávím víc času než kolem mě stihnou vytvořit kruh a nezačne lynčování blonďatými loknami. A tak je to i s tímhle filmem. V takovémhle případě, když už je tu řeč o ovladačích, bych si u sebe přál mít ten Sandlerův, abych to všechno prostě jen přetočil anebo přemazal záběrem na babiččin kurník. Jsem si totiž jist, že i jeho nájemníci by dokázali vymyslet duchaplnější zábavu. Jo a Nicole - kdy už konečně použiješ čudlík "přifouknout prsa"? ()

Big Bear

Zvláštní, tohle je třetí film s Walkenem co jsem za vánoce viděl. Jakoby to bylo nějaké znamení... No nic. Stepfordské paničky velmi dobře začaly a to jak po stránce dějové, tak po stránce filmařské. Bohužel velmi špatně skončily a to jak po stránce dějové, tak po stránce filmařské. Nějakou snahu umíchat komedii na téma emancipovaných manželek tu vidím, nebylo to ale dotaženo do konce. Nicol tu byla opět k nakousnutí, ale zdálo se mi, že neměla moc co hrát mimo pár grimas na začátku a na konci. --- Navíc - když už jsem se sháněl po nějakých aeroliniích, které ráno přistávají v Connecticutu s tím, že bych rodinku a hlavně manželku vyvezl na výlet, film dospěl do takového konce, že mi přišlo zbytečné vyhazovat peníze za letenky. Pánové (tedy ti ženatí a zejména ti dlouho ženatí), Stepford máme doma, netřeba nikam jezdit a přeberte si to jak chcete. Tři koláčky. * * * ()