Looka

Tak tohle se Rodriguezovi opravdu nepovedlo, přesto o dost lepší než následná spatlanina Planeta Terror. Depp mě neskutečně štval. ()

-henry-

Působí to jak umaštěný amaťák s hereckými hvězdami. Což je zároveň na něm i to zajímavý. Přehlídka nefunkční akce a limitů HDTV kamer od Sony :) ()

Tiiso

Občas se na nějaký film těším a ten mě dokáže překvapivě zklamat. Jako toto pokračování Desperáda. Svým způsobem mě zaujaly některé akční scény s Antoniem a pak výkon Deepa, který ve své roli podal svůj specifický výkon. Ale. Příběh působí divným a u Rodrigéze u mě neobvyklým způsobem. Vyprávění často ztrácí ironický nadhled a zklouzává jakoby do vážnějších intencí což mu vůbec nesedí. ( Jak příběhu tak režisérovi ) A to je jeden z hlavních důvodů, proč jsem se nedokázal filmu věnovat s patřičnou pozorností. V mnoho okamžicích příběh působil, že neví kam by směřoval. Nebo lépe řečeno, jsem špatně nebo vůbec nechápal co mě dějovými zvraty chce režisér říci. Snímek obsahuje spousty hluchých míst a jeho dějová neuspořádanost prozrazuje režisérův záměr vytěžit trochu toho mamonu na slávě předešlých dvou počinů. Film je hezkým příkladem toho jak vypadá jakékoliv lidské dílo když se nevyrábí z láskou a od srdce. ()

Rodin

Nastavovaná kaše je vynikající pokrm, kdo zná, pochopí, že bez smažené cibulky je to o ničem. V tomto případě chybějí kromě cibulky ještě i brambory. ()

rottik-cb

Neviděla jsem El Mariachi ani Desperado, ale tento film se mi docela líbil. Nemá sice žádný silný děj ani propracované charaktery postav, ale akce stojí za to a Johnny za to stojí vždy :) Akorát můj miláček Rodriguez umí dle mého skromného názoru točit i lepší filmy… 3,5* ()

papadoce

Bohužiaľ, zázrak sa dvakrát nekonal. Po dokonalom a famóznom Desperadovi prišlo len chabé voľné pokračovanie, i keď s naozaj parádnym obsadením. Chcelo to byť originálne a ešte štýlovejšie než Despe, lenže tá prekombinovanosť tomu viacej uškodila ako pomohla. Rodriguez je sám o sebe magor a jeho filmy skáču úplne bez problémov od odpadu po päť hviezd. Tu sa snažil byť až priveľmi kúúúl. Malo to poväčšine zle zvolenú hudbu a ani kamera nebola nijako oslnivá. Tiež chýbal svojský humor, ktorý k Desperadovi neodmysliteľne patrí. No a najsmutnejšia vec sú práve herecké výkony tých veľkých hviezd. Úplne špatne zahral Dafoe (takto ho nepoznám), Trejo prehrával tvrdosť tak dvojnásobne oproti štandardu a Evička Mendez tiež, no a Depp ako holobriadok bol úplne nepresvedčivý. A aby som to zavŕšil na totálku, tak kecy. Rodriguezove a Tarantinove filmy sú silne postavené na kecoch a tentokrát nudili rovnako ako hudba, či herci. Ak niečo stálo za hviezdy bola to krásna Salma, dobrý Banderas a niektoré vydarené akcie (napríkad padanie na reťazi bolo správne prešvihnuté a dynamické). Korunku trápnosti tomu nasadilo posledných tridsať minút, ktoré vyznievali miestami ako paródia. Je to škoda lebo som veľkým fanúšikom Desperada a mal som očakávania. Opäť nenaplnené, to je častý údel pokračovaní. ()

Sir Ludvig

Trojhodinová stopáž, efekty ktoré sú naozaj efektné, režisérska sebakontrola........a mohol to byť kult. Smola. A čia? Všetkých: zúčastnených i divákov. ()

nula87

Splašeně běžící, místy překombinovaný, místy vykrádající sám sebe (Desperada), ale pokud nad tím moc nepřemýšlíte a necháte se unášet dějem, celkem příjemné. ()

Pai-Mei

Slabučké ako čaj. Možno keby som nevidel a nebol ovplyvnený Desperadom, hodnotenie by bolo lepšie. Slabý a k tomu chaotický dej, Depp bez očí, ktorý zabíja podľa echolokácie, to už bolo príliš. ()

herrbierer

Tento film je sice nabit neskutečným množstvím kiksů a svému předchůdci (mám na mysli Desperada, El Mariachiho jsem neviděl) se ani náhodou nevyrovná, ale co se dá dělat, bavil jsem se u něj přímo královsky. Zapomeňte na nějaký dokonalý zážitek. Zatímco Desperado byl jednoduchý a silný snímek, na kterém se těžko hledaly chyby, u Tenkrát v Mexiku se Robert Rodriguez zjevně snažil vložit komplexnější příběh a přitom zachovat onu jednoduchost. Není třeba dodávat, že se mu to ani zdaleka nepovedlo. Tyto dva prvky se totiž očividně tlučou. Je tu velké množství postav (zapomeňte na to, že postava mariachiho je nějakou spojnicí všeho) a dějových linií a Rodriguez přeskakuje z jedné na druhou takovou rychlostí, že se některých z nich dotknete jen letmo. Ale co naplat - pořád to dostatečně rychle šlape, je tu Salma Hayek a Eva Mendes, je tu i neskutečně zábavný Johnny Depp (zejména jeho scény s Cheechem Marinem jsou skutečnými perlami) a i akční scény (přestože jsou tentokrát až moc rychle sestříhané, nasnímané ruční kamerou a větčina z nich působí jako variace na ty z Desperada) jsou dost svižné a nenudí. A to samé by se dalo říct o celém filmu. ()

vitac.

Tak už to na světě chodí - v pondělí být nazván Mariachim a ve čtvrtek v noci zjistit kdo to je:) Rodriguez má moje sympatie o(O)d soumraku do úsvitu a Tenkrát v Mexiku nepostrádá prvky, za které je získal - stylovost, vtipný nadhled, heroismus, romantiku, hudební doprovod a Salmu. Největší problém tohoto filmu spatřuji v relativně zamotaném ději a složité orientaci v postavách, což by mělo vyřešit opakováné shlédnutí (a z mého pohledu je to přijatelnější než zpomalení tempa). Faktem také je, že jsem neměl zatím tu čest vidět El Mariachi a Desperada, s kterými Tenkrát v Mexiku ostatní uživatelé srovnávají a z toto srovnání dle jejich názoru zde hodnocený film nevychází vítězně. Proto všechno tři a půl zaokrouhleno vzhůru! ()

lord Ball

Rajcovní Salma Hayek a Eva Mendes, ovšem to je vše dobré na tomto filmu. Co se týče hereckého výkonu, tak samozřejmě nezklamal Johny Depp. Celkově je film přeplácaný a plný až zbytečných přestřelek, prostě tento film doplácí na to že všeho přidali a bohužel to neni uplně dobrý. ()

Tanus

Tragedie. Desperado mel jednoduchy pribeh kteremu na konci pribyla kudrlinka a diky tomu to cele melo paradni spad, naboj a cloveka to bavilo. Prestrelky mely grady a krasne se na ne koukalo. Tady je super slozity a zamotany dej, ktery je ale stejne v podstate nepotrebny. Prestrelky se zdegradovaly na obycejne macho zabery mavani s puskou a vyskakovani nepratel, kteri do sebe nechaji udelat diru a zase zmizi. K cemu je takova skvadra hercu jako Banderas, Depp, Dafoe, Rourke ze kterych charisma jenom strika a k tomu nejdrsnejsi mexican Trejo kdyz prakticky nemaji co hrat. Jedna hvezdicka za kytarove melodie, druha za ten zbytek. ()

Tuniak DF

Prišlo mi to ako náhodne pozostavované "niečo", čo má hodinu a pol, a hrá v tom skvelý Depp. Nebyť jeho, film by sa ani neoplatil pozerať. Prvý diel bol riešený zodpovedne, toto je doslova odfláknuté. ()