Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 122 min (Director's cut: 132 min)

Guillermo del Toro je jeden z mála režisérov, ktorý si uchováva autorský rukopis, takže keď sa dívam na fantasy, ktoré disponuje priam hororovými prvkami, strašidelnou atmosférou a škaredými monštrami, zaručene viem, že sa dívam na jeho film, čo si na ňom najviac cením. Del Toro sa spolieha jedine na svoju bohatú fantáziu a vyslovene z nej ťaží. Jeho príšerky sú hrôzostrašné a roztomilé zároveň, postava Hellboya je groteskná a rovnako i dobrosrdečná, dej je napínavý a chvíľami zvláštne rozprávkový. Okrem toho, k hororovej látke vždy pristupuje s určitou láskou k filmovému dobrodružstvu, takže v jeho ponímaní nemôžeme žáner horor brať celkom ako horor.(26.6.2011)

• TheRaven

Komiksy mě nikdy nebavily a jejich adaptace ještě méně. Tento film na tom bohužel nic nezměnil. Zdlouhavé a v podstatě o ničem. Na druhou stranu koukat se na to celkem dalo. Umím si představit, že kdyby mi bylo tak devět, tak bych si přál být takovým svalnatým hrdinou jako je Hellboy.(8.3.2008)

Jeden z těch lepších komiksu, výborné prostředí, výprava a vizuály. GCI triky mi seděly, ale celkově mě film napoprvé tak nenadchnul, jako po dalších shlédnutích jsem přidal ze 3* na 4* a myslím, že zaslouženě, určitě je v ději pár slabších míst a pár chyb. Hodně vynahrazuje obsazení, hláškující Ron Perlman jako pekelný hoch, je jeden z nejlépe obsazených komikových hrdinů, Salma Blair – dobrý výkon, K.Roden nedostal moc prostoru, Sapiens… Jinak opět skvělé zpracování Del Tora, i díky jeho fantazii a maskám se strašně těším na druhý díl, který vypadá více podobný komisku, velkolepěji a jako pořádná jízda, akorát mě strašila v traileru „chobotnice z pod chodníku“ a její podle mě nepovedené zpracování – uvidím nakonec v samotném filmu. První díl – 7/10*(26.3.2007)

Tenhle typ filmu mě neskutečně baví a Hell-boy je určitě z těch nejlepších. několik scén už jsem sice někde viděla, ale proč ne, když jsou použity dobře. Velmi pěkné triky, nádherné stvůry i nestvůry, jedna hláška vedle druhé a ještě Karel Roden, s radostí dávám 5*.(11.10.2005)

Rozpočet $66miliónovTržby USA $59,623,958Tržby Celosvetovo $99,318,987║ Guillermo del Toro dokáže tvoriť fascinujúce svety, rovnako tak aj tvorov o akých sa nám ani len nesnívalo. Je to jeden z tých originálnejších comicsov, aj vďaka režisérovho vizionárstva v oblasti fantázie. /videl v kine: 85%/(7.6.2005)