Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 122 min (Director's cut: 132 min)

Perlman se prospal na pláži bez ochranného krému, na čelo přilepil dva špunty z demižónu, nechal se píchnout ovádem do pravačky (kdo ví, jestli její velikost nebyla potřebná k účinné autoerotice) a životní role je tady. Fajn, je to postavička s velkým potenciálem a del Toro nabízí svůj nezaměnitelný vizuální styl (Abe Sapien), ale i na několikátý pokus mně to přišlo jako sterilní, mírně infantilní projekt „vanhelsingovitého“ charakteru. Začínám si myslet, že u Faunova labyrintu toho mexického tlouštíka políbila múza a po té nevábné zkušenosti ho už nechce nikdy vidět..(20.7.2015)

"Jsem nehořlavej, ty ne." Suchý hláškař v červeném provedení, v poklidu si zabrušující své rohy, mne neskutečně bavil. Svět kolem něj však má do jeho zábavnosti daleko, snad s jedinou výjimkou fantastického štěku Ivana Klimentoviče, což mne v závěrečném součtu tentokrát donutilo o jednu celou půlhvězdu zaokrouhlit dolů.(18.4.2016)

Nekompromisní komiksová adaptace, která si na nic nehraje.(21.8.2007)

Komiksy moc nemusím ale na Hellboyovi som sa slušne bavil. Ako už bolo povedané úvod pripomína strého dobrého Indyho a je najzaujímavejším momentom filmu. Naopak ma nudilo záverečných 15 minút. Karel Roden nič moc, zato ten nacistický assassin bol dosť štýlový. Selma si konečne strihla relatívne slušnú rolu po všetkých tých husiach vo Veľmi nebezpečných známostiach a Jednoducho sexi. Hviezdou filmu je ale určite Ron Perlman ktorému postava sadla ako šitá na telo. Má perfektné hlášky a je dostatočne "cool" ako má byť správny komiksový hrdina. Guillermo del Toro ukázal že po sračke ako bol Blade II dokáže natočiť dobrý film.(21.9.2004)

Kde chybí světlo, vítězí temnota...... Hellboy sa nehrá na nič hlbokomyselné, jednoducho chce baviť. Svojou štýlovosťou, hláškovaním, podarenými maskami a efektami, záporákmi (hlavne ten nacistický assassin), akciou a humorom sa mu to darí veľmi dobre. Veľká fantázia a zručnosti režiséra pomohli k tomu, že Hellboy je jedna z najzábavnejších komixoviek pod slnkom. Ešte dodám, že hlavný hrdina je na zamilovanie.(18.3.2012)

• - Ačkoli Karl Ruprecht Kroenen (Ladislav Beran) do protivníků bodá a seká, není ve většině scén na jeho čepelích žádná krev. (CSSML)

• - Speciálně pro film byla vytvořena i věrná kopie New Yorkského metra. I na něm však najdete českou stopu. Jelikož se film natáčel v Praze, našli filmaři několik pražských sprejerů, kteří metro s radostí pomalovali. (Divočák)

• - Postel, na které Hellboy (Ron Perlman) odpočívá ve svém pokoji, je ve skutečnosti zadní část pickupu. Ta byla na zakázku vytvořena také v ČR u společnosti Rajtr Classic Cars. (Rocoto)