Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 122 min (Director's cut: 132 min)

Jedna z tech lepsich komiksovejch adaptaci, ale na ty nejlepsi kousky nedosahne, hlavne proto, ze by mohla bejt trosku sviznesi. Triky jsou tu takovy rozporuplny, v jednu chvily naprosto bombasticky (pozar v nemocnici) a jindy strasne pocitacovy (malej Hellboy, pohled do vesmiru). Co se hercu tyce, tak tu jde hlavne o Hellboye a ostatni jsou odsunuty na druhou kolej. A nastesti Ron Perlman nezklamal. Tvurci si ho imho vybrali diky jeho roli v Jmene ruze a v roli Hellboye si nedokazu predstavit nikoho jinyho, navic je fajn, ze i pres velkou vrstvu liceni muze hrat. A nektery jeho hlasky jsou dokonaly. Ostatni herci jsou v pohode, ale proste nemaj moc prostoru. Co se tyce Rodena, ten byl hodne cool, ale prislo mi, ze misty docela prehraval. A nejak nechapu k cemu tu byl agent v podani Rupert Evanse, takova zbytecna postava. Celkove jsem se u filmu bavil od zacatku do konce a potesi, ze se misty uspesne vyhyba nekolika klise a jsou tu i vtipny odlehcujici scenky, ale nektery slabsi chvile se tu najdou, proto to neni uplne cistejch 5*.(31.1.2005)

Hellboy je celkem sympatický, nicméně nikterak vyjímečný film, který doplácí na nedotažený scénář a slabé finále. Nedotažený scénář v tomto případě znamená, že zlo je příliš neduživé a neschopné, hrdinové se ve svém boji zase tak nenadřou a divák tak přijde zkrátka. Sympatické je na druhou stranu herecké obsazení, kdy Ron Perlman se do role pekelníka ideálně hodí už svým vzezřením (přijde mi, že mohli částečně ušetřit za maskéra) a Karel Roden si svého Rasputina taky evidentně užívá. výtvarně zajímavé jsou některé rekvizity a kulisy. Lehký nadprůměr, a proto 60 % celkového dojmu.(7.12.2007)

Perlman se prospal na pláži bez ochranného krému, na čelo přilepil dva špunty z demižónu, nechal se píchnout ovádem do pravačky (kdo ví, jestli její velikost nebyla potřebná k účinné autoerotice) a životní role je tady. Fajn, je to postavička s velkým potenciálem a del Toro nabízí svůj nezaměnitelný vizuální styl (Abe Sapien), ale i na několikátý pokus mně to přišlo jako sterilní, mírně infantilní projekt „vanhelsingovitého“ charakteru. Začínám si myslet, že u Faunova labyrintu toho mexického tlouštíka políbila múza a po té nevábné zkušenosti ho už nechce nikdy vidět..(20.7.2015)

Scénář: Guillermo del Toro .. Velmi povedený comics movie.. Film začíná na více než 100% (ten malý Hellboy je "kouzelný":)), pak se to dlouho drží plus/mínus na 80%, ale ten konec - ten je na hloupých 55% (zvláště ta finální "příšera" je příšerná). Celkově ale pod **** nepůjdu, del Toro a hlavně Perlman mě velice překvapil! Uvidíme se v pekle... 75%.(15.9.2004)

Snímek je vším, co byste mohli žádat od popcornové zábavy – hrdina je sympaťák až na kost (z 90% zásluha obsazení Rona Perlmana, který se pro roli zřejmě narodil), sype jednu ultrasuchou hlášku za druhou, na každém rohu se válí tuny cool digitálních triků, dobře střižené akce a vše se odehrává v rámci divácky stravitelné stopáže. Okořeněn comicsovým pozadím, rozjíždí to navíc rohatý rudoch ve světle příjemné okultní atmosféry a příběhu, který se sice předlouhou inspiruje velice volně (bere si pouze postavy, základní motiv a kousek finále), ale na nabitý celovečerní trhák stačí s naprostým přehledem. Měl by se líbit všem, kterým sedí Del Torův režijní styl z Bladea 2 a zároveň si potrpí na nejednoznačné hrdiny s vlastní neujasněnou minulostí (a budoucností).(31.8.2004)

• - Jeden z náhrobků na hřbitově v Rusku říká "Tady leží Mike Mignola" - tvůrce Hellboye. (Hejtmy)

• - Když Hellboye (Ron Perlman) přejede vlak v podzemce, má z něj nažhavené rohy. Když se jich poté dotkne, ucukne, jako by jej to pálilo. Ve skutečnosti je však Hellboy žáruvzdorný. (Innuendo1987)

• - Ačkoli Karl Ruprecht Kroenen (Ladislav Beran) do protivníků bodá a seká, není ve většině scén na jeho čepelích žádná krev. (CSSML)