Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 117 min (Director's cut: 132 min)

V rámci objektivity by filmu slušelo spíše jen ****, ale k čertu s objektivitou, mě jako fanouška Mignoly film strhnul maximálně... Takhle jsem si to ve svých horečných snech představoval. A ani ten Roden nebyl tak tragickej, spíš jen strašně nezajímavej :)(16.9.2004)

Prečo nemôže byť každý comics spracovaný takto perfektne ako 'Hellboy'? Už potom jedine to všetko zveriť pod režisérsku taktovku del Tora a všetko by bolo zahojené. Síce film nie je tak nad vecou ako séria 'X-Men', no ďalšie pokračovanie môže. Parádna kombinácia pomeru akcie, comicsovosti a čo je prekvapujúce skvele vsadeného humoru. Hellboy hláškuje takmer v každej scéne a musím sa priznať, že trefne. Bál som sa spracovania pekla a vôbec ako sa Guillermo s touto už veľakrát zobrazovanou tematikou vysporiada, no zvládol to na jednotku. Krásne kulisy, atmosféra, hlavne farebnosť a Ron Perlman, ktorý to tu rozbalil vo veľkom štýle. 100%.(30.6.2006)

Slovo "temnota" ke jménu režiséra Guillermo del Tora bezesporu patří. Hellboy je tedy tím právým, co ho mohlo vůbec kdy potkat. Mezi komiksovými vodami se sice už ohřál s Bladem, zdárně a úspěšně a tak na řadu přišel tenhle pekelník, který se s nikým nemazlí a co je hlavní má naprosto odzbrojující hlášky, které ještě dokonalejšímu Karlu Rodenovi nemálo zatopí. Málokdy můžu říct, že by se mi některá adaptace komiksu líbila. Tato je rozhodně vyjímkou. Ron Perlman, i když má zvláštní kostým, který výtvarníkům dal příšernou práci to na něj jen dostat ukázal, že zas tak vymyšlený není a ačkoliv vypadá zajímavě a hrůzostrašně, může se pochlubit tím, že právě on je tím pravým, který se do role Hellboye hodí a proto je tak skvělý. Parádní akční jízda, na kterou se s radostí opět podívám s tou pravou děsuplnou atmosférou, takovou jako takovýto film má mít. --- Tome, je to náš host, ne vězeň. - Váš host má skoro dva metry, je červenej, má ocas a platí ho vláda.(31.10.2007)

Já zkrátka hodně ulítávám na komixových hrdinech, zvlášť na tvrďácích:) Karel Roden coby Rasputin, luxusní akční scény, pár vychytaných hlášek a "pekelná" atmosféra. Všechno samozřejmě v tom nabušeném, prvoplánově drsném americkém stylu.(9.3.2008)

Jedna z tech lepsich komiksovejch adaptaci, ale na ty nejlepsi kousky nedosahne, hlavne proto, ze by mohla bejt trosku sviznesi. Triky jsou tu takovy rozporuplny, v jednu chvily naprosto bombasticky (pozar v nemocnici) a jindy strasne pocitacovy (malej Hellboy, pohled do vesmiru). Co se hercu tyce, tak tu jde hlavne o Hellboye a ostatni jsou odsunuty na druhou kolej. A nastesti Ron Perlman nezklamal. Tvurci si ho imho vybrali diky jeho roli v Jmene ruze a v roli Hellboye si nedokazu predstavit nikoho jinyho, navic je fajn, ze i pres velkou vrstvu liceni muze hrat. A nektery jeho hlasky jsou dokonaly. Ostatni herci jsou v pohode, ale proste nemaj moc prostoru. Co se tyce Rodena, ten byl hodne cool, ale prislo mi, ze misty docela prehraval. A nejak nechapu k cemu tu byl agent v podani Rupert Evanse, takova zbytecna postava. Celkove jsem se u filmu bavil od zacatku do konce a potesi, ze se misty uspesne vyhyba nekolika klise a jsou tu i vtipny odlehcujici scenky, ale nektery slabsi chvile se tu najdou, proto to neni uplne cistejch 5*.(31.1.2005)

• - Guillermo Del Toro sa pokoušel zfilmovat Hellboye dlouhé roky, ale žádné studio mu nechtělo poskytnout peníze. Po úspěchu jeho filmu Blade 2 měl na výběr pokračování upírské mlátičky nebo Hellboye - a vybral si démonického chlapíka. Ve vzduchu však poletovala i nabídka na třetí díl Harryho Pottera! (imro)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 42. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčení bylo pro Rona Perlmana menším peklem, nanášení make-upu totiž trvalo denně 4 hodiny. Při výrobě scény, ve které Hellboy skáče na jedoucí vlak se nenechal nahradit kaskadérem - a výsledkem bylo zlomené žebro. (imro)