Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 122 min (Director's cut: 132 min)

V rámci objektivity by filmu slušelo spíše jen ****, ale k čertu s objektivitou, mě jako fanouška Mignoly film strhnul maximálně... Takhle jsem si to ve svých horečných snech představoval. A ani ten Roden nebyl tak tragickej, spíš jen strašně nezajímavej :)(16.9.2004)

• Bebacek

Až budu mít zas někdy v noci oči jak baterky, pustím si ptákovinu o supermanovi, kterej se po přemíře posilování zapomněl v sauně, z užívání steroidů mu narostl dlouhej ocas (nespojovat) a aby byl in, strčil jednu ruku do květináče, odšpuntoval dva velké sudy vína a ty korky si vrazil do hlavy… wow a spánek je tu! Brou noc, strýčku Fido..(14.8.2007)

Rozpočet $66miliónovTržby USA $59,623,958Tržby Celosvetovo $99,318,987║ Guillermo del Toro dokáže tvoriť fascinujúce svety, rovnako tak aj tvorov o akých sa nám ani len nesnívalo. Je to jeden z tých originálnejších comicsov, aj vďaka režisérovho vizionárstva v oblasti fantázie. /videl v kine: 85%/(7.6.2005)

Ron Perlman v roli Hellboye je dokonalej a některý hlášky v jeho podání jsou přímo úžasný, ale přece jenom v některých případech se až příliš snaží vypustit nějakou skvělou hlášku a nepovede se mu to. Triky ve většině případů vypadaj hodně dobře, ale v jiných momentech jsou takový dost zvláštní, né že by byly úplně šaptný, ale nejsou na tý nejvyšší úrovni. Myslim že se z toho dalo vytřískat o něco víc, ale i tak je to skvělá zábava.(18.2.2005)

7 / 10 Ohodnotiť Hellboya je tuhý oriešok - keby sme sa chceli byť silou mocou objektívny a nestranný, bolo by to tak za tri *, no prehliadnuť to nadšenie s akým bol celý film točený, to nadšenie, ktoré srší z každého záberu - to by bol hriech! A tak aspoň jeden raz nechajme prísny kritický pohľad pred vchodom do kina a vychutnajme si jeden z posledných filmov svojho druhu - filmov robených čisto pre radosť, nie pre peniaze. Verte mi, na výsledku to je cítiť.(16.5.2005)