poster

Hellboy

 • USA

  Hellboy

 • Slovensko

  Hellboy

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 122 min (Director's cut: 132 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ***

  Hellboy mě trošku zklamal, čekala jsem víc. Na každý jeho klad (cynicky hláškující Ron Perlman, triky...) by se totiž našel i zápor (příběh je dost jednoduchý, nepřináší nic nového...). Vychází mi z toho tedy jednoznačný průměr - 3*.(28.6.2006)

 • Marigold
  ****

  Hellboy je komixová jízda přesně podle mého gusta. Disponuje ďábelsky temnou a místy zvrhle nechutnou atmosférou, humorem černým jak čerstvě zasypaný hrob a hrdinou tak sympaticky nesympatickým, že to dál nejde. Hlavní výhrou snímku Guillerma Del Tora je Ron Perlman, který svou maskovou kreací překonává vše, co jsem zatím v žánru komixových remaků viděl. Hellboy je hrdina s duší, který se nemusí vůči světu vymezovat tunami explozí a soubojů... je to malá velká báseň o věčném sváru pekelné moci a dobrých lidských stránek, které se v tom velkém červeném těle mění na něco téměř poeticky něžného. Scény, kdy Hellboy hladí svojí kamennou rukou koťátko či pojídá sušenky na střeše ve společnosti devíti letého chlapce, debatujíc s ním o lásce, jsou ozdobou filmu. Del Toro dokázal slušně vyvážit poměr akce a konverzaček, čímž se připojuje k chválihodnému trendu x-menovské dvojky. Je až s podivem, jak mě ten film o rohatém monstru dokázal dojmout... ale nejen to. Dokázal mě pobavit slušně zmáknutými akčními sekvencemi (které jsou však v dnešní době spíše lehce nadprůměrné a starosvětsky pojaté), dokázal mi vsugerovat atmosféru, která balancuje na hraně černé komedie a horroru. Škoda, že v závěru se poněkud vytrácí gradace a režisérská chytrost, s jakou je snímek až do té chvíle s lehkou nadsázkou veden. Hellboyův svět je mi velmi sympatický a blizký, pročež doufám, že "Red" tímhle snímkem nekončí svoje neomalené filmové putování. Byla by škoda, kdyby se tahle zablácená pekelná relikvie neměla dočkat nástupce...(30.9.2004)

 • Renton
  ****

  Scénář: Guillermo del Toro .. Velmi povedený comics movie.. Film začíná na více než 100% (ten malý Hellboy je "kouzelný":)), pak se to dlouho drží plus/mínus na 80%, ale ten konec - ten je na hloupých 55% (zvláště ta finální "příšera" je příšerná). Celkově ale pod **** nepůjdu, del Toro a hlavně Perlman mě velice překvapil! Uvidíme se v pekle... 75%.(15.9.2004)

 • Madison
  ****

  Guillermo del Toro je jeden z mála režisérov, ktorý si uchováva autorský rukopis, takže keď sa dívam na fantasy, ktoré disponuje priam hororovými prvkami, strašidelnou atmosférou a škaredými monštrami, zaručene viem, že sa dívam na jeho film, čo si na ňom najviac cením. Del Toro sa spolieha jedine na svoju bohatú fantáziu a vyslovene z nej ťaží. Jeho príšerky sú hrôzostrašné a roztomilé zároveň, postava Hellboya je groteskná a rovnako i dobrosrdečná, dej je napínavý a chvíľami zvláštne rozprávkový. Okrem toho, k hororovej látke vždy pristupuje s určitou láskou k filmovému dobrodružstvu, takže v jeho ponímaní nemôžeme žáner horor brať celkom ako horor.(26.6.2011)

 • Dadel
  **

  Je to sice lepší než Blade II, ale Guillermo del Toro stále vůbec neumí režírovat. Pokud je Hellboy něčím zajímavý, tak osobností titulního hrdiny, což ovšem není zásluha autorů filmu, ale autorů comicsu. Křivka zábavnosti filmu se s přibývajícími minutami řítí neustále strmě dolů a finále je až trapné. Jo, a Karel Roden s takovými rolemi asi díru do světa neudělá...(18.1.2005)

 • - Postel, na které Hellboy (Ron Perlman) odpočívá ve svém pokoji, je ve skutečnosti zadní část pickupu. Ta byla na zakázku vytvořena také v ČR u společnosti Rajtr Classic Cars. (Rocoto)

 • - Modrou barvu plamenů šlehajících z Liz vymyslela sama její představitelka Selma Blair. (Aknah)

 • - Na schůzce ohledně natáčení filmu měli tvůrce Hellboye Mike Mignola a režisér Guillermo del Toro přednést své návrhy na obsazení hlavní role, oba dva přišli se stejným jménem - Ron Perlman. (Hejtmy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace