Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 122 min (Director's cut: 132 min)

Hellboy má v sobě obrovský potenciál, jenže tvůrcům se ho nepodařilo přenést na plátno. Největší chybou je, že zcela opomněli goticko-mysteriózní atmosféru, která z komiksových předloh přímo čiší. Dějově je to až nedůstojně béčkový paskvil a jediné co ho zachraňuje je Ron Perlman v hlavní roli samotného Hellboye. K tomu nijak záživné tempo, přemrštěná stopáž a trapné finále. Výsledkem je bohužel průměrná záležitost, kterou jednou vidět a nikdy více.(6.7.2004)

V rámci objektivity by filmu slušelo spíše jen ****, ale k čertu s objektivitou, mě jako fanouška Mignoly film strhnul maximálně... Takhle jsem si to ve svých horečných snech představoval. A ani ten Roden nebyl tak tragickej, spíš jen strašně nezajímavej :)(16.9.2004)

Ronu Perlmanovi uvěříte nejen hlášky, ale i "lidskost" jeho postavy, kterou jen podtrhuje Selma Blair či Jeffrey Tambor.(8.3.2005)

Ty 4* jsou trochu slabší (vlastně přesně 70%), ale níž nepůjdu, když si vzpomenu čemu všemu jsem dala hvězdičky tři... Hellboy je ohromně cool postava, film je natočený krásně s nadhledem a s nadsázkou, takže mu ráda odpustím i spoustu logických chyb. Je vidět, že pan režisér točil látku ke které má hodně blízko, filmoval s očividnou radostí, vytvořil slušnou atmosféru a myslím že povedenou zábavu.(5.3.2006)

Perlman se prospal na pláži bez ochranného krému, na čelo přilepil dva špunty z demižónu, nechal se píchnout ovádem do pravačky (kdo ví, jestli její velikost nebyla potřebná k účinné autoerotice) a životní role je tady. Fajn, je to postavička s velkým potenciálem a del Toro nabízí svůj nezaměnitelný vizuální styl (Abe Sapien), ale i na několikátý pokus mně to přišlo jako sterilní, mírně infantilní projekt „vanhelsingovitého“ charakteru. Začínám si myslet, že u Faunova labyrintu toho mexického tlouštíka políbila múza a po té nevábné zkušenosti ho už nechce nikdy vidět..(20.7.2015)