Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2004, 122 min (Director's cut: 132 min)

Tenhle typ filmu mě neskutečně baví a Hell-boy je určitě z těch nejlepších. několik scén už jsem sice někde viděla, ale proč ne, když jsou použity dobře. Velmi pěkné triky, nádherné stvůry i nestvůry, jedna hláška vedle druhé a ještě Karel Roden, s radostí dávám 5*.(11.10.2005)

Na jedné straně tu byl skvělý hlavní hrdina a také výborné "rozkreslení" psychologie jednotlivých postav. Na straně druhé pak překomplikovaný scénář, který se však ubírá zcela předvídatelnými zákrutami. Pokud jste viděli trailer na, asi budete čekat nonstop akční řežbu ve stylu Bladea, ale na to je zde příliš málo krve a "cool" akčních scén a zároveň příliš mnoho rádoby-psychologických motivů. Film tak nejvíc připomíná pacienta, trpícího schizofrénií, který se nedokáže rozhodnout zda je lepší svět v harmonii žijících monster, nebo svět plný nebezpečných šílenců, vyvolávajících spoustu akčních situací. Nezbývá tak, než doufat, že příště se pro jeden (nejlépe pro druhý) z těchto světů sám rozhodne a bude to naprostá bomba. 70% Zajímavé komentáře: Marigold, Rex Mundi, MIMIC, Amadeo, Death, Hansel(6.3.2005)

Skvělý film s naprosto neodolatelným Perlmanem.(14.9.2004)

Ronu Perlmanovi uvěříte nejen hlášky, ale i "lidskost" jeho postavy, kterou jen podtrhuje Selma Blair či Jeffrey Tambor.(8.3.2005)

Skvělá zábava a opravu hodně dobrý výkon Rona Perlmana který sype hlášky jak na běžícím pásu. Skvělej Karl Ruprecht Kroenen (kterýho hrál čech Ladislav Beran). Akorát Selma Blair mi tam tak trochu neseděla. Ale stejně pořád super zábava (tohle ráno zabolí) :-)(5.2.2005)