Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

lamps

Nebýt Rona Perlmana v jeho životní roli, asi těžko bych hledal pro tenhle snímek pochopení. Je to totiž právě on a jeho ohromné charisma, kteří dodávají celé podívané nefalšovaný komiksový nádech protnutý nejen skvělými hláškami a akcí, ale chvílemi i přirozenými lidskými starostmi. Hellboy má jako pravý hollywoodský superhrdina prostě všechno- je urostlý, neohrožený, oddaný dobru, jen srší nenuceným suchým humorem a hlavně má srdce na pravém místě. Prostě veliký potenciál, ze kterého ostatně Guillermo del Toro naplno čerpá a ušil celý scénář přesně na míru Hellboyovým vlastnostem. Nesledujeme tak žádné velkolepé drama plné zvratů a temné atmosféry jako třeba v případě Snyderových Strážců, nýbrž je nám předkládána jen s tou největší láskou natočená fantasy oddechovka, která i přes všechny příběhové nedostatky pořád nabízí tu nejlepší zábavu, jakou si lze v daném žánru vůbec přát. Jen mě trochu zklamala ta překvapivě nenápaditá finální akce, od které již z principu očekávám něco víc, než co nám tady del Toro naservíroval. To už ale nic nemění na tom, že Ron Perlman je frajer a Karel Roden opět potvrdil, že jako záporákovi se mu jen těžko shání konkurence.. 3,5* ()

Jhershaw

Těžko říct čím, ale Hellboy mi moc nesednul - když ho srovnám s jinými comicsovými filmy, které jsem viděl, je to spíše "podprůměr". "Nacisté a okultismus" je poměrně vděčné téma, ale uvítal bych, kdyby to bylo podrobněji rozebrané, ta mytologie kolem toho. To ovšem nejde, většinu času strávíme v současnosti, ve společnosti Hellboye a jiných freaků. _____ Nejméně mě potěšilo, že je to kočkopes, slepenec, který neví, čím má být. Psychologie a pohledy do duše (pronásledovaných) mutantů byly lépe vystiženy v X-Menech. Romantickou sublinií Hellboye převálcuje Spider-man. Akčními scénami a hláškami zase vyniká Blade. Z herců mě zaujal a byl sympatický jen Ron Perlman, zbytek vyšuměl. Rovněž nemyslím, že by ve mně nějaká scéna, nějaký moment zůstal déle a já na něj vzpomínal. ___ Ne že by Hellboy byl špatný (= nudný) comicsový film, jen je laťka nastavena již docela vysoko, a H.B. ji IMHO těsně nepřeskočil. 70%, 3* kvůli celkovému průměru. ()

Big Bear

Kdyby jen nacisté věděli co s tou svojí Thule způsobí a kdo všechno na tom vystaví své příběhy... ! :-) . Rovnou říkám, že zfilmované komiksy jsou mi cizí stejně jako komiksy samotné (vynechám-li Barbánka, Pifíka, Čtyřlístek, Rychlé šípy a zadní strany Ábíček let osmdesátých :-) (tak a teď jsem něhoho asi hodně naštval!) Ty americké původní mně prostě neberou byť chápu, že pro někoho je to srdeční záležitost. Filmy sleduji jen spíše kvůli efektům a ze zvědavosti. Hellboy mne nějak výrazně nenadchnul, ale ani nenudil. Takže průměr, tři vajíčka. * * * ()

JohnnyD

Skvelá farebná ale aj tak temná comicsová zábava pod patronátom Guillerma del Tora, ktorý mi výberom tém v posledných filmoch trochu pripadá ako španielsky Tim Burton (jemná duša monštier v Hellboyovi, detská fantázia v Labyrinte). Pekelná atmosféra, úžasné postavy, dokonalý vizuál a kráľovský Ron Perlman dokazujú, že aj v čase premoderných sterilných (i keď vôbec nie zlých) comicsových filmov ako X-Men, Superman Returns, alebo Batman Begins je miesto pre poctivú farebnú comicsovú pecku s niekoľkými úžasnými hláškami, mnohými roztomilými scénami a jednou totálne bombastickou (záverečný bozk). PS: vyhnite sa katastrofálnemu slovenskému dabingu! Peter Rúfus (alebo kto) svojim dabingom Hellboya totálne zničil väčšinu hlášok. ()

Boogeyman

Ron Perlman je tak zvláštní zjev, že ja na něj radost pohledět, když je navíc celej červenej, nadlidsky předimenzovanej a má ocas a rohy, je to přímo pastva pro oči! K tomu mu autor dává do pusy množství cynických hlášek podbarvených jistou zabedněností, což z postavy Hellboye dělá přímo ikonu (připomíná Marva ze Sin City, kterého stejně geniálně ztvárnil Mickey Rourke….kéž by vznikl film, kde by se tihle dva sešli a do party přizvali ještě Loba, který zatím na svého představitele čeká)! Film je zaplněný spoustou skvělých postav které spolu mohou soutěžit v bizarnosti, Rodenův Rasputin je pouze jeden z mnoha a nutno podotknout, že méně výrazný než jsem se těšil! Vizuálně je film krásný, tvůrci si pečlivě pohrávají s barvami. Největším záporem snímku je ale příběh! A jde skutečně o velký zádrhel, protože tak stupidní děj se často nevidí. Nejde o nějaká kliš, nebo předvídatelnost, jde o nedomyšlenost. Zásadní věci se dějí jakoby nic, postavy jednají bez impulsu, dělají správné věci aniž by mohly tušit, že to jsou to správné věci a jejich jednání má naprosto nepochopitelné a nelogické důsledky. Příběh z toho udělal slátaninu, která mě ke konci přestávala bavit. ()

Rover

Del Toro má moc hezké fantasy prvky, moc povedené efekty, ale v Hellboyovi nemá poutavý příběh a nemá kvalitní scénář. Bohužel. A Karel Roden hraje divně, jako by dokázal mít jen jeden výraz obličeje. HUDBA: Marco Beltrami - vyloženě nepovedená. ()

sheen

Tak má vypadat pořádný film podle komixu, film napěchovaný akcí. Dechberoucí temnou atmosférou s vynikajícím Perlmanem. ()

Rosomak

Nezvykle svižně pojatá comicsová adaptace, která má nad ostatníma navrch hlavně tím, že jí del Toro dal humor, nadsázku a projednou to nebere zas tak vážně... A tím převyšuje o hlavu všechny ostatní comicsové adaptace. ()

salahadin

Možná trochu překombinované, ano, ale mě úplně omámila ta láska a něha, s jakou ke svému dílu přistupoval del Toro a to je na plátně naprosto zřetelné a pro mě silně nakažlivé, proto si vchutnávám každu minutku Hellboye. Pravda, lví podíl na tom má Marco Beltrami a Ron Perlman, nikoho jinýho si jako "přestárlé děcko" Hellboye nedokážu představit!!! A Beltrami film obdařil hudbou, která sama o sobě mrazí v zádech a provrtává se do srdce. Naprosto srdcová záležitost a díky Beltramiho tónům se pohřeb profesora Brooma stal asi nejsmutnějším pohřbem, co jsem kdy viděl. Nezapomenu na "výšvih" kamery na most, kde stojí zdrcený netvor s růžencem v ruce a nezapomenutelně smutným pohledem v očích.... A zahradní křovinořez Karl Ruprecht Kroenen (Ladislav Beran) nemá chybu... ()

Stegr

80% - Celkem fajn film, kde Ron Perlman v roli Hellboye nastavil laťku hláškujícího bouchače hodně vysoko. :) Jen všechna ta monstra nemusela mít chapadla. Nacistická plechovka a Roden poté byli příjemným zpestřením... ()

Ruut

edit po desetiletí: jo umrlec Ivan stále vládne. ----- Dokonalá vyváženost mezi přébehem, akcí, zábavou. Tohle je hračička del Toro v nejlepší formě. Hellboy válcuje s přehledem i Bladea. ()

HAL

Jeden z nejlepších čistě popcornových filmů podle komiksu vůbec. Není potřeba složitý nebo inteligentní děj k tomu aby mohl být film extrémně zábavný a dostatečným způsbem napínavý - stačí ďábelsky boží hlavní postava s partou slušně přihrávajících/ sidekicků a dostatečně úchylnými záporáky a příšerkami na jaké mají fantasy snílci del Toro s Mignolou snad patent. 8/10 ()

ChewieDC

Rozjezd filmu je vskutku pěkný a efektní. Pak následuje nuda obalená hodně nepovedenými triky, v druhé polovině nabírá film druhý dech a začíná být zábavný, konec vám naprosto zkazí všechno předchozí. Hodně, hodně nepovedený, patetický... blbý. Karel Roden je bohužel nepříliš výrazný, zato Perlman alias Hellboy hodně dobrý. Také dobré hlášky sem tam padnou. ()

Satan

Osobně jsem rád, že del Toro se v rozhodování o zfilmování přiklonil na stranu pekelníka než brýlatého čaroděje. Z filmu totiž čiší nadšení pro komiks, hraní si s detaily a i díky perfektnímu výkonu Rona Perlmana s kamennou tváří a pravačkou, na povrch vyplaval svérázný černý humor aneb Dr. House v červeném, bez hole a s opilovanými rohy. Začátek ze druhé světové famózní, stejně tak první souboj s příšerou. Masochistický nácek v latexu také ujde a Roden jako Rasputin více než potěší. Proč tedy 4*? Drajv snímku sráží otřesný happy-end a nemastné neslané konečné zúčtování. Dvojka snad bude přímější, tah na branku rychlejší a konec drtivější. A Hellboy může zůstat tak jak je. I s tím doutníčkem. ()

MIMIC

Mignolova kresba, expresívna, kontrastná a lakonická, nechávajúca dostatok priestoru pre čitateľovu fantáziu je tak zázračne pôsobivá, že jediný komiksový zošit s Hellboyovými príbehmi, ktorý vlastním, opatrujem ako nejaký vzácny stredoveký manuskript. To, čo predviedol del Toro s inými H.B. dobrodružstvami vo mne síce zákonite vyvolalo hrejivú nostalgickú spomienku, nepozbavilo ma však súdnosti. H.B. je určite doteraz najlepší filmový komiks. Vo filme je uspokojivé množstvo šialených postáv, prostredí a udalostí. Spád deja zodpovedá hranatej dynamike komiksových obrázkov a jednotlivé repliky jadrnosti komiksových bublín. Kompozícia obrazu s výraznými farebnými dominantami je takisto štýlová a kamera sa štedro pristaví na tých miestach, na ktorých by šiel nechať oči i čitateľ komiksu. No a Kroenen je jedno z najstrašidelnejších filmových monštier (to isté som si myslel i o Abe Sapienovi pri pohľade na jednu z prvých snímok z filmu, až kým mi nebolo zdelené, že nejde o záporáka). No dobre, chápem, že odobriť slovami - pokiaľ je k tomu vôľa - sa dá naozaj všetko, takže radšej rýchlo spomeniem, že Beltramiho hudba neoslní, dve scény sú ako z iného filmu (Blade, Chobotnica) a Karel Roden je pre úlohu Rasputina dokonale nevhodný (castingmajster asi v živote nevidel fotku skutočného Rasputina, vyzerajúceho ako postava zo skutočného komiksu). Najúžasnejšia scéna kupodivu nepatrí k tým, pri ktorých fanúšikovia filmových komiksov skučia blahom, spoľahlivo však dojme nejedného z nich. Ide o moment, kedy je H.B. konfrontovaný so skutočnou realitou, ktorú nepredstavuje vydesená verejnosť v metre, ale 9-ročný chlapec na streche: "Wow, ty si Hellboy!" "Áno, ale nikomu to nepovedz, OK?" Diváka okamžite zaplavuje omračujúco slastný pocit vedomia, že H.B. aspoň na chvíľu prestáva byť fikciou a za túto nečakanú satisfakciu je tvorcom neskonale vďačný. ()

Legas

Po druhém a třetím shlédnutí (s asi 9 hodinovou mezerou) musím zvednout hodnocení. Ron Perlman se na 120% narodil jako Hellboy. Bez něj si film nedovedu představit. Největším kladem filmu jsou kupodivu jeho neakční scény, kdy film vypráví o tom, jak takový pekelník žije a pracuje v našem světě. Dalším plusem filmu jsou hlášky, které Perlman dokáže náležitě podat. Fantastickou výpravu podkresluje lahůdková hudba. Snad jediným záporem filmu je hlavní dějová línie, která je zmatená a nelogická (prostě blbá). Škoda. Ve dvojce už snad bude inteligentnější story. ()

Sonnery

To teda nevim, jestli by se mi podařilo odříkat před Mikulášem těžce naučenou básničku kvůli dvou bomparům, když by místo klacickýho čerta měl vedle sebe Hellboye ()

Jordan

hodnotím to ako žáner - komixové filmy, a spomedzi komixových filmov je to, myslím, špička - vtipný, akčný, prepracovaný, hlavný hrdina je HRDINA, ako si ho už oddávna predstavujem - so svojimi slabosťami, ale pri tom klasik - a záporáci sú presne takí a v takom zložení, aby desili, budili rešpekt a hnus a skrátka všetko pekne natočené, s humorom a citom, s láskou ku comixu a filmu . . . tak by mali vyzerať comixové filmy ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce