Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

castor

Další z široké řady comicsů, který ve mně zanechal hořkou pachuť. Rudý pekelný démon s upilovanými rohy a kamennou pěstí je bohužel krapet nesourodý a přeplácaný. Celkově je sice dynamický a nedá se mu upřít jistá stylovost a efektnost, zejména co do designu mnohých monster, ale svou rozbředlostí prostě neláká k tomu, abych si ho někdy zopakoval. ()

viperblade

Mně se to celkově líbilo. Začátek mi, nevím proč, připomněl X-mena, poté se to ale odebralo jinými kolejemi. Jen trošku mě zklamala ta finální bitva, (až moc rychle to bylo vyřízeno). Jinak takový dobrý film. ()

ClintEastwood

Docela slušná béčková podívaná, s vynikajícím a hlavně hláškujícím, Ronem Perlmanem v hlavní roli. On je nejsvětlejší stránkou tohoto filmu a vytvořil asi svou nejznámější roli. Akce je někdy dost zběsilá, až nepřehledná a naopak jsou ve filmu docela nudné pasáže. Ty dvě hodiny jsou na tento snímek docela dost. Triky docela ucházející, ale v některých scénách vyloženě špatné a konec jsem čekal také o trochu lepší, i když závěrečný monolog nebyl z nejhorších. Není to špatný film, ale mám pocit, že se z takové látky dalo vytěžit mnohem víc. A tak jedinou opravdu povedenou věcí z filmu, která mi opravdu utkví v paměti, je samotná postava Hellboye a jeho suché hlášky. ()

Rex Mundi

Pohľad ženy: Typický komiksový príbeh, dobré efekty, zaujímavý dej striedajúci akciu s komornou atmosférou a hlavný hrdina sršiaci sebaironizujúcim humorom. Proste Hellboy je chlapík, do ktorého sa môžeme zamilovať... Je to veľký, silný (navyše červený) fešák, občas trochu výbušný (vrrrau!), ale kedykoľvek pripravený ochraňovať a obetovať sa pre milovaných, vrhať po (ne)priateľoch suché hlášky a zachraňovať malé chlpaté zvieratká. Ostatné postavy fungujú presne ako majú, hnusáci sú zákerní, klaďasi patrične sympatickí (pre mňa Abe Sapien) či komickí, ...aj keď na Lizin elán by som občas použila staré heslo "trochu života do toho umierania" (ani Winona v Beetlejuicovi nemala takú depku), ale inak - zábava "solid as a rock"! ;-) Medzi 3 a 4 hviezdičkami, bližšie k trom. ()

D.Moore

"Jsem nehořlavej. Ty ne." Chápu, že člověk, který neměl tu čest s Hellboyem papírovým, toho filmového možná tolik neocení. Ale věřte mi, je to dokonalé (ačkoliv je spousta, spousta věcí změněna a spousta, spousta věcí vynechána)! Pokud jde o Rona Perlmana - tak tomuhle se říká po čertech životní role.__P.S. Rozšířená verze obsahuje spíše kosmetické změny a vylepšení, nicméně scéna s Rasputinovýma očima je vynikající. ()

Spooner

Vynikající komixový film,který se řadí mezi mé nejoblíbenější.Dechberoucí Ron Perlman tomuto snímku dodal něco zvláštního a nikoho jiného si jako hellboye neumim představit.Bylo by to něco jako terminátor bez arnolda :-).No prostě Perlman by si zasloužil aspon oscarovou nominaci a z Hellboye se stává jeden z nej akčních snímků poslední doby(hned po Robotovi a Spidermanovi 2).Už at je ta dvojka ()

2Pac

Update po tretom vzhliadnuti: Na prvy krat som Hellboya, riadne zatratil, az mi je to divnuo:) Cim castejsie vsak HB davaju v reprizach, tym viac sa mi paci...a mozno je to tym, ze som sa zahladel do del Torovej tvorby...pre srandu nechavam aj moj povodny komentar...:,, No teraz neviem, ci som pozeral ten isty film, ktoremu uzivatelia csfd dali 72%...to akoze to hodnotenie myslite ako recesiu, alebo ja som ten film pozeral prilis triezvy a v nejakej cudnej nalade, alebo som si mal pozret pred filmom comics??? Jednu * davam za to, ze mi to usetrilo 200 Sk, ktoru by som minul za 2 hodiny v bare. Nechce sa mi pustat do kritizovania jednotlivych komponentov filmu, ale spomeniem len neskutocne gumove telo Cerveneho, gycovitu S&M nacistku, nepochopitelne meduzovity zaverecny "boh", klise hlasky, humor tak na urovni 9 rocneho chlapca, zaver ako z najhorsej nocnej mory.............berem to ako nechceny podraz od uzivatelov csfd, ze mi "odporucili" zabit cas pri HB" ()

Davies182

Všechno, čemu z hlavy vyrůstá párek pekelných rohů, nemusí být zákonitě zlé, démonicky zkažené. Stačí jen správná rodičovská výchova, spousta umňoukaných koček a sem tam něco na zub. A comicsový Hellboy v kůži Rona Perlmana má rázem k ďáblovi asi tak blízko, jako ještěrka k Tyrranosauru Rexovi. V nadupané jízdě Guillerma del Tora se teď musí rudokožec vzepřít zlotřilému Rasputinovi (Karel Roden), který by rád ovládnul svět... Spousta paranormálna, mutantů a svižné (nejen) digitální akce v blockbusterovém překvápku z roku 2004. ()

Xmilden

První Hellboy pouze lehce načrtl v jakém zhruba vesmíru se budeme pohybovat. Každopádně zajímavý hrdina i komiks, který je naštěstí tolik odlišný od všech těch Iron Manů, Batmanů atd. 60% ()

sepp

Priznam se bez muceni, ze z komiksu jsem cetl jen jednu knizku a to jeste nijak moc peclive. Presto ale nebudu film nijak moc kritizovat, jak by se mohlo zdat - naopak. Hellboy s pesti raznejsi nez generalisimus Stalin je naprosto perfektne zvladnuta postava, ktera vypada, ze ma spis v popisu prace neustale glosovat deni kolem sebe, nez potirani pekelnych monster. Nackovsky zabijak Kroenen v podobe chodiciho stroje je jednou z nejlepsich zapornych postav, jakou jsem kdy videl - stylovy, bez okazalych propriet, kapku smesny, ale presto odporny. Karel Roden, pro ceskeho domorodce nutne vzdy vyznivajici smesne, je jakousi ozdubkou filmu, ktera ovsem dostava minimum mista a clovek si vlastne ani neuvedomi, proc ve filmu vlastne je - kdyby ho pan scenarista vyskrt, jako by se nic nestalo. Dalsi vedlejsi postavy jso take rozporuplne, krom onoho modreho Rybaka, ktereho si nejde neoblibit. Romanticka linie filmu je hollywoodsky naprosto tupa, neobjevna a k uzoufani nudna, po technicke strance lze filmu vycist horsi triky, ale zde bych si dovolil tvrdit, ze je to spise ku prospechu. S nejakymi hypermodernymi a perfektne vypadajicimi triky by Hellboy vypadal zbytecne umele a potazmo neuveritelne, takhle to cele pusobi naopak. Vytknul bych snad jen horsi strih a obcas viditelne reziserovo tapani, co vlastne z hercu dostat, ale nejvetsim negativem je kazdopadne konec filmu, ktery je opravdu nijaky a az moc cloveka nechava tusit, ze se brzo docka pokracovani. V konecnem souctu tedy nekde mezi beznou popcornovkou a nadprumernym comicsovym remakem - 3,5*. ()

Divočák

Del Toro po Bladeovi 2 znovu předvedl, že s komiksy to opravdu umí. Perlman se pro chrlení suchých hlášek snad narodil a Roden s Beranem v každé minutě dokazují, že i česká stopa se v Hollywoodu rozhodně jen tak neztratí. ***Věděli jste, že: Pro Del Tora je "Hellboy" opravdu srdcovou záležitostí. Odmítl kvůli němu dokonce lukrativní nabídku na režii "Harry Pottera a vězně z Azkabanu."// Studio Universal chtělo původně do role Hellboye obsadit Vina Diesela nebo The Rocka. Del Toro však o nikom jiném než o Ronu Perlmanovi nechtěl ani slyšet. Stálo ho to ovšem sešktrání rozpočtu o celých 15 milionů dolarů.// Ladislava Berana jste mohli spatřit jako choreografa první řady soutěže "Česko hledá Superstar". Choreografii vytvořil také pro český film "Rebelové".// Speciálně pro film byla vytvořena i věrná kopie New Yorkského metra. I na něm však najdete českou stopu. Jelikož se film natáčel v Praze, našli filmaři několik pražských sprejerů, kteří metro s radostí pomalovali.*** ()

lesumir

Nemuzu si pomoct, ale i kdyz je Roden vynikajici herec a bez pochyby jeden z nejlepsich u nas, tak Beran, jakozto zmutovany nacek byl lepsi a kdyby tam byl hlavnim zaporakem, nic by se nestalo. Jinak, film mel smrnc a vubec jsem se nenudil. Perlman hraje vetsinou dobre, ale tohle s emu opravdu povedlo, zahral to skvele. Ale celkovy dojem jako takovy - neco mi tam trosku chybi, proto jenom 4 stary. ()

Gimp

Hellboy je cool. Hlavně kdyz zarli, miluje a keca. Kdyz bojuje je k sezrani o neco mene. Ale porad pohoda... Jen ten konec pro me znamenal dost velke zklamani... ()

kinej

Teprve když jsem viděl Hellboye podruhé a v kvalitě kterou si takový film zaslouží (BD), uvědomil jsem si jak skvělý film to je. Předlohu sice neznám, ale očividně se jedná o jeden z nejoriginálnějších komiksů s naprosto skvělými postavami. Láskyplná péče Guillerma Del Torra pak snese srovnání se zarputilou prací Petera Jacksona a jehot týmu při tvorbě Pána Prstenů a na filmu je to vidět. Sice je také vidět, že rozpočet nebyl z nejvyšších, drtivá většina scén je cítit studiem, ale většinou to nevadí a interiéry i postavy vypadají (i zní) skvostně. S odstupem času musím uznat, že se jedná o jednu z těch fakt hodně vydařených komiksových adaptací. ()

LiVentura

Čekal jsem tuto tupost s naivitou lepší, avšak to, co na mne vykouklo zpoza zrealizovaných snů pana del Tora aj., to nemá skutečně obdoby, komiksový mišmaš se vším nedomyšleným, co jen může být. Překombinované, příliš "hurónské"... Pan Roden, to už je jen ocásek, ale padouch zdařilý, musím uznat, má to hold někdo v genech, že.?! ()

juta

Jeden z těch lepších filmů, který byl natočen podle komiksu. Právě celá ta myšlenka se mně líbí a samozřejmě mě těší, že zde hraje i Roden a má dost velkou roli. Atmosféra se povedla, díky čemuž můžeme poděkovat Guilermovi, který má pro to asi zvláštní cit, i když v několika ohledech by se dalo ledasco udělat jinak a třeba i lépe. Líbí se mi tady strašně nacistickej záporák s krásnou helmou a pěkným ksichtíkem. Na takové helmy nebo zvláštní brýle jsem strašně vysazenej. ()

Fiftis

Hellboy ma milo prekvapil, očakával som opäť zlátaninu ako bol Van Helsing ale Del Toro nesklamal a kto pozná komiks tak musel byť spokojný. Veľmi dobré akčné scifi s ľahkým nádychom hororu a komédie a hlavne skvele herecky obsadené. Najviac sa mi páčila úvodná nacistická scéna. Hlavný hrdina je borec. Vtip aj akcia skvele fungujú, del Toro je skvelý režisér a s filmom si pekne pohral a určite sa mu dosť podaril. Efekty sú tiež podarené. ()

Shakers

Ďalší obľúbený komiksový chlapík. Vlastne diabolsky chlapík, ktorému skoro nič nechýba. Hellboy vás zasype hláškami a akčnými scénami, ktoré sú super zvládnuté a ja som sa pri tom dobre bavil. Marco Beltrami za Ronom Hellboyom Perlmanom nezaostáva a vie presne kedy ma vypustiť nejaký ten dobrý ton. Guillermo del Toro sa skrátka v týchto vodách vie pohybovať a rovnako ako kostými, či vizuál, aj akcie vyzerajú fajn. Directors cut rozšíri len zopár dialógov a scén, ale kino verzia bohato stačí. Obľúbený soundtrack: Liz Sherman, Father's Funeral, Hellboy & Liz. 90% - 5* ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce