Docentus

Docela nuda. Jackie Chanovi zdatně sekundují ostatní dva hlavní hrdinové v herecké nemohoucnosti. Žádné velké - tedy spíš žádné - umění to není. Na druhou stranu minirole megahvězd potěší a k tomu OBČAS dobrý vtip a hláška. Nezaujme, neurazí... ()

szabi

Trapna komedia, u mna jednoznacne najhorsi film s Chanom. Odporne! Jedine co ma potesilo bolo cameo metrosexuala ARNIEHO ()

mijano

Od tohoto filmu som toho naozaj neočakával mnoho, ale myslím, že som toho dosť dostal. Jackie znovu preukázal svoje umenie. Scény neboli dokonalé, dej tiež nie, ale zato som sa skutočne pobavil. Bola to oddychovka ako sa patrí. ()

Tuty

Jako komedii pod jinym názvem bych to celkem zkousnul ,ale jako film s názvem ,,Cesta kolem světa..." si představuju méně Jackieho Chana a více Willyho Foga, trochu víc překážek po cestě světem - takový to když Fog ovi nic nehraje do karet , vždy mu o kousek něco unikne,třeba vlak nebo loď, prostě NĚCO!Ale takhle je to jen místama vtipná taškařice s guvernérem ,,ŠVARCENEGREM".Co to mělo znamenat???Jules Verne se určitě převrací chudák v hrobě. ()

Karotka

Bláznivý a nepovedený mix, který má jen velmi málo společného s Verneho předlohou. Ovšem Jackie Chan a Arnold Schwarzenegger tomu dodali tu správnou šťávu. ()

`barocco

Som velky fanda Jackieho Chana a ten svoj post v tomto filme ako vzdy zvladol na jednotku avsak... Celkove je tento film len taka zmes englisch breakfast a china sweet chilli souce takze tato kombinacia moze niekomu privodit az brucha bol. Autori ukradli Verneho roman aby si ho narubovali na (podla nich) sucasny vkus divaka. A tak z toho nielenze nevznikla komedia, akcny film po vzoru Hong Kong, ani dobrodruzna jazda, ale neskutocna, ako bratia cesi hovoria, pitomost. Zda sa ze divaci predsa len nie su taki hlupi ako si to zrejme producenti v studiu Walta Disneyho mysleli a odvdacili sa tvorcom za tento film titulom : Prepadak. Niekedy aj byvale filmove prepadaky zaziju svoje zmrtvychvstanie, historia ich pozna niekolko. Bojim sa vsak ze v tomto pripade sa ziadny zazrak pripadneho znovuzrodenia v buducnosti nekona.... ()

cici24

Sice to není úplně povedený film, ale když to běží v televizi, tak se na něj mrknu....film trpí celkem nudným příběhem lidí, i když by neměl, že?....Arnie je taky trochu k pláči... ()

Bugiii

Dvě a půl hvězdičky za občas podařený vtípek a hezké zpracování, ovšem bylo to až moc akční a Jackieho Chana nemám ráda:-( Nejlepší zpracování byl seriál;) ()

aranek odpad!

Plytké, nudné, strašné a nezajímavé prznění románu Julese Verna. Začátek vypadal nadějně, ale na hvězdičku to nestačí. ()

JackieBliz

Čekala jsem o dost víc. Takové zajímavé téma od Verna a Jackie Chan v jedné z hlavních rolí - pro mě lákadlo. Naletěla jsem na cukříček. Steve Coogan se mi nezdál přesvědčivý, někdy až dokonce trapný. A vůbec celkové zpracování příběhu mi přijde takové odbyté. Rádoby "vtipné" scény nejsou vtipné. Ale přesto 3* za to, že u filmu vypustíte páru a vypnete mozek. Možná je to tím, že u toho nemůžete přemýšlet nad ničím chytrým. Vlastně vás to zabaví a nezabije. ()

unclejack

Naozaj , toto nie je podľa gusta čitateľov Julesa Vernea. Film je plný Jackieho a jeho bojového umenia , dokáže sa pobiť v každom štáte. To s tým Budhom bola asi len záminka pre zdramatizovanie deja. Dokonca aj Phileas Fogg mi pripadal trochu parodovaný , ale dobre , beriem to ako , že sa tvorcovia snažili urobiť komédiu s Jackie Chanom a náhodou objavili túto knihu , ktorá sa , dúfam , dočká aj lepšieho spracovania. ()

Jack_F.

Pohodová a vtipná podívaná. Stále se utvrzuju v tom, že bych se asi nedíval na filmy, které by doporučil Enšpígl a podobní odpaďáci. ()

Etherium

Je to trocha neprehľadné, chce to byť strašne zábavné, ja som sa ale nebavil tak, ako by som sa mohol. Je to taký výlet za dobrodružstvom, za jednorazovým dobrodružstvom, ktoré vás pobaví, ale neohúri. ()

blekekeke

Tak jako zase mohu říci, že jsem se ty skorodvěhoďky nenudil, v celku si to i užil, na konci se nechal i překvapit ... ()

R.I.S.A

Pruměrná komedie Jackie Chan a jeho klasika netradiční bitky šmrnclí jeho typickým humorem někdy trapný někdy povedený jednoznačně nejlepší scéna je ve vlaku jak se tam ten týpek roseká o všechno co de :D:D To sem si přetáčel asi milionkrát a totální záchvat (po trošce weed) :D ()

v.indruchova

Díky Jackiemu klasickému komediálnímu a akčnímu přístupu k věci, pobavilo. Tohle se nesmí brát smrtelně vážně, jako hodně Jackieho tvorby, a kdo ho zná chápe. ()

HKstars

Na úvod bych chtěl zdůraznit, že nejsem žádný velký čtenář a knihy používám spíš na podložení květináčů než ke kulturnímu obohacení své duševní stránky, nicméně i já jsem byl jednou dítě a v těch dobách existoval i pojem povinná literatura, tvorba Julese Verna mě tedy neminula a svou znalost předlohy k Cestě kolem světa za 80 dní jsem si ještě vylepšil při francouzském animovaném seriálu někdy ve dvanácti letech (pranic mi nevadilo, že tvůrce originálně zaměnil lidi za zvířata, takže Fogga představoval lev apod.). Proto také vím, že film Franka Coraciho má s klasickou literární předlohou společného opravdu málo a je jedním z těch ukázkových případů, které z knihy otrhají ty nejlepší pasáže a na poslepovanou kostru nahodí jakousi dějovou omítku. Rozzuřený dav knihomolů je ale to nejmenší čeho by se měl Coraci bát, během filmu totiž zvládne vyrobit mnohem větší boty, vedle kterých je nerespektování předlohy jen jakousi třešinkou na dortu... Film začíná ve staré dobré Anglii devatenáctého století a zatímco počestný džentlmen a vynálezce Phileas Fogg nutí svého komorníka překonat rychlostní bariéry, o kus dál vykrádá čínský superman Lau Xing slavnou britskou banku, aby dostal zpět posvátnou sošku buddhy, která ochraňuje jeho vesnici. O pár minut později se jejich osudy střetnou, když Lau Xing při útěku před policií spadne do zahrady Foggovy rezidence. Představí se mu jako Passepartout (tohle jméno už v textu nebudu opakovat, nechci si ošoupat prsty ;) a brzy zjistí, že i když je Fogg podivín, samotář a možná trochu blázen, může mu pomoci dostat se nepozorovaně za hranice Anglie a možná i zpět do Číny. Stačí jedna neuvážená Foggova věta o tom, že je možné objet svět za 80 dní a na světě je šílená sázka s hlavou ztrouchnivělého ministerstva vědy a techniky. Pokud Fogg vyhraje, nastoupí na jeho místo, pokud ne, přijde o všechno. Potud se příběh alespoň vzdáleně drží Verneových kolejí, ale když na scénu přijde sekta škorpiónů, ložiska nefritu a bourání Velké čínské zdi (ne nebojte, k tomu nedojde) naberou věci rychlý spád. Aby se Fogg s Lau Xingem nenudili je jim v patách kromě asijského gangu i vrcholně nešikovný inspektor Scotland Yardu, turecký princ Hapi a řada dalších šílenců, není divu, že dvojice neustále mění cestovní plány a v Paříži dokonce přibere půvabnou umělkyni Monique, do které se Fogg rázem zamiluje. V ten moment si fandové předlohy začnou zoufat, že to snad dopadne úplně jinak než čekali, ale o happyend se bát nemusíte, v tomhle filmu je všechno jak má být, do té míry, že u něj možná i usnete. Usnout u "chanovky"? To není možné! Fanouškům Jackieho Chana bych chtěl ale vzkázat, aby přestali vykřikovat a usadili se. Čím dřív pochopí, že Jackie Chan hraje v ději i filmu jen vedlejší roli (resp. jen jednu z hlavních), tím líp se jim bude kolem světa cestovat. Příběh se soustředí především na Stevea Coogana, což bude možná první překážka, kterou budete muset překonat - Coogan je sice v Anglii hvězda, ale u nás ho neznají ani fanatičtí příznivci britcomů, natož běžní diváci kin. A navíc je to Brit, to sice samo o sobě nic neznamená, ale kdykoliv na sebe narazí v dialogy Jackieho situační komika a Cooganův suchý anglický humor, dojde k drobnému zabrždění, jedinou výjimkou je snad ona provařená hláška z traileru, v níž se Fogg snaží Lau Xingovi pomáhat v boji. Neexistující chemii mezi těmi dvěma nevkřísí ani Monique v podání Cecile De France, která má snad ještě horší přízvuk než Jackie a ještě ke všemu neumí hrát. A to už začíná být skutečně smutné. Frank Coraci už od začátku buduje image nekonfliktního rodinného filmu, který je příliš vyumělkovaný (až uvidíte barevné ladění a digitální efekty, pochopíte co myslím) a standardní, že nemá čím překvapit. Úmyslné zatlačení Jackieho do pozadí filmu neprospívá a největší grády snímek dostává ve chvíli, kdy umírající tempo nakopne nějaké podařené cameo. Nemyslím tím zrovna totálně dřevěného Arnolda (scéna v Turecku je pekelná a nevylepší ji ani parodie Arnieho kulturistické kariéry), ale třeba bratry Wrightovy v podání Owena a Lukea Wilsonových nebo Roba Schneidera jako sanfranciského tuláka. Dialogové scény ve kterých účinkují hlavní herci (zejména špatně obsazená Jim Broadbent) jsou jen průměrnou vatou, která diváka dělí od další akční scény nebo zvratu. Je to neuvěřitelný propad oproti Rytířům ze Šanghaje, kteří dokázali bavit i ve chvíli, kdy se v záběru někdo nemlátil. Coraci jako by neměl žádné originální nápady - recykluje pouze omleté fóry a myslí si, že jeho bezradnost se ztratí v rádoby efektních přechodem z lokace do lokace, popř. v nejbližší akční scéně. Akce je ale ve filmu proklatě málo - Jackie sice přitahuje problémy všude a většinou je řeší dost originálně, takže se dočkáme třeba zápasu v galerii, při kterém Lau Xing nepřátelský gang doslova zmaluje, ale na provedení akce a použité choreografii je vidět, že Jackie a jeho tým neměl zrovna dobrý den. Lze to příčíst i jeho věku, ale bojové scény jsou tu o jeden, dva řády horší než v Rytířích. Coraci se v rozhovorech dušuje, že dal Jackiemu všechny dostupné prostředky, takže kde je problém? Těžko říct, jediný moment, kdy se Chan přibližuje svému předchozímu filmu je návštěva Číny. Vstupem na domácí půdu jako by Jackie ožil a souboj se sektou škorpiónů je s přehledem nejlepší akční scénou celého filmu (navíc je tu milý odkaz na slavné čínské hrdiny a spousta známých hongkongských tváří), mnohem lepší než závěrečné finále, v němž Jackie bojuje na lodi, v kulisách přepravované Sochy Svobody, s velitelkou sekty (Karen Mok). Jen škoda, že žádná z těchto bitek nedosahuje ani poloviční délky soubojů v Rytířích. Jakoby si Jackie řekl, že svůj dluh hardcore fanouškům své hongkongské tvorby už splatil a tentokrát se držel spíš v pozadí, aby dal šanci svému anglickému kolegovi. Jenže Cesta kolem světa za 80 dní jednoduše nedisponuje tak kvalitním scénářem, aby se obešla bez nějakého nakopnutí, které ji odstředí od zlověstně šedivého průměru. Frank Coraci to nepochopil a tak mu pod rukama vznikl velice drahý a průměrný omyl. Snímek, který se na první pohled tváří jako stoprocentní rodinná podívaná, ale pod kýčovitě přebarvenou slupkou neskrývá vůbec nic. Jen dvouhodinovou nudu plnou přiblblých obličejů a spálených šancí, kterou občas prořízne nadějný okamžik. Film ve skutečnosti není tak špatný, aby si zasloužil věčné zatracení a mizerné tržby jakých se mu dostalo v Americe (Disney se z tohohle průšvihu asi jen tak nevzpamatuje), ale nebál bych se při jeho hodnocení použít slůvka jako odfláknutý, průměrný a další, která rozhodně nejsou pozvánkou do kina. Ať už vyrazíte na rodinný film, další Chanův majstrštyk nebo na bláznivou komedii, budete ze sálu vycházet s hořkým pocitem v ústech. 50% () (méně) (více)