Insidious: Poslední klíč

• USA Insidious: The Last Key (více)

Čtvrtá část kultovní série Insidious odhalí záhadnou minulost vyhledávané parapsycholožky Elise. Ta v mládí žila v malém městě v Novém Mexiku, její domov však byl zároveň domovem temných sil, a tak netrvalo dlouho a její život se obrátil naruby. Nyní ji nejnovější klient přivádí zpět do domu hrůzy a Elise se musí vyrovnat s vlastní děsivou minulostí. (Falcon)

Werewolf666

No, nevím co k tomu dodat....prostě to nebylo ono, kvality druhého a i prvního dílu to prostě nedosahuje, je to pořád to samé dokola a i když si to hraje na horor, tak to horor fakt není. Sází jen na Lin Shaye, ale moc to nezabírá no ()

AnnaSophia

Viděno v kině, jako první ze série. Přiznávám, že začínat od konce je sprosté. Přesto jsem si film neskonale užívala. Bavila mě důchodkyně jakož to hlavní role, taky proto, že Lin Shaye umí hrát. Její poskoci s blbými příprci shazovali tu nabubřele ponurou náladu obstojně. Možná je škoda, že film, který obsáhl jak hlubší téma (dysfunkční rodinu), hezky se popasoval s objevujícími se duchy (spoiler), tak komické prvky (viz ujetí poskoci), nedokázal dotáhnout závěrečné finále. Přesto funguje jako solidní lekačka, takže za to kino stál. Teď jenom, aby to po dokoukání od jedničky neztratilo na kráse. ()

DominikMH

Nebylo to sice podle mého očekávání, ale i tak si myslím, že se povedlo. Dějově to je velmi zajímavé a zaujalo mě to. Každopádně mohli udělat trojku trochu zajímavější. Ale furt si stojím za tím, že už to měli dávno ukončit ve 2, protože to pak šlo už hodně dolů.. Furt jsem doufal, že to vše tímto dílem napraví, ale nenapravili. Už hodně dlouho čekám na nějakou pořádnou hororovou pecku.. asi budu muset čekat dál. Ale jak říkám, ten děj byl velmi zajímavý a tak si to ode mě zaslouží i ty 4 hvězdičky.. Jsem nějaký hodný. 6/10 ()

tXtX

Priemer. Nič viac - nič menej. Tretia kapitola ma bavila viac, no v rámci žánru ako takého je to okej.. 55% a ďalší diel by už vzniknúť nemusel.. aj keď všetci vieme, že vznikne.. ()

Habaskova

Ze všech dílů zatím nejslabší, jak dějově, tak celkovým dojmem a promyšlením. Za mě celý film stojí na ozvučení a lekacích scénách, chvílema až nelogicky postavenýma, celou dobu jsem si musela říkat, že pokud ta ženská zažila tolik děsivých duchů,démonů apod, tak jak ji mohla rozhodit ,,žena´´ kvůli které přestala se svou prací - viz. 3 díl. Dvojice lovců duchů byla hodně slabá až trapná a neteře samozřejmě jedna krásnější než druhá... ()

luis13

Fakt nevim co k tomu napsat. Urcite to neni lepsi nez trojka. Davam tomu horsi 3. Mozna po druhem zkouknuti to prehodnotim ()

kristovanoho

Tady vnitřní lástgej jasně dokazuje, že tahle série se nikdy sérií stát neměla a po druhém dílu to měli zapíchnout. Bohužel se tak nestalo a přišla další, téměř dvouhodinová, čípovina. 2* za to, že je to stále relativně slušně natočečené a že jsem se jednou dokázal takřka leknout. ()

BStone

Tento film je opravdu děsivý. Ne, proto, že to má být horor, ale pro svou nekonečnou tvůrčí impotenci a nudu. Typická ukázka nenažranosti producentů a studií, jež neváhají dojit tuto původně velice povedenou sérii až do absolutního dna. Nulové napětí, strašní herci, stokrát viděné scény a triky, ovšem ve stokrát horším provedení, než od Wana. Zřejmě marně a naivně doufám, že se již nedočkáme dalšího "děsivého" pokračování. Mohlo by se jmenovat třeba The Last Shit... 20% ()

ProchySBK

Nefunguje to. Strach se tu vyvolává jen leknutím, že ze tmy někdo rychle vykoukne a nebo vás chtí za krk. Tma, to co neni vidět a nebo zvuk píšťalky na prd. Hlavní postavy babča-dědek, tedy sourozenci, jak z Dallasu. Spíš trochu komedie, díky dvojici v bílejch košilích. ()

Fiffty

Ďalšie pokračovanie tejto série, žiaľ pokračuje v priemernosti po taktiež priemernej tretej časti. Začiatok bol naozaj sľubný a pár ľakačiek na mňa aj fungovalo a atmosféra bola taká akú som si predstavoval, no ako to pokračovalo, tak to začínalo byť nudné a atmosféra sa vytrácala. Najviac ma sklamalo samotné finále, ktoré bolo nie veľmi originálne a neprekvapujúce. Mrzí ma to najmä kvôli zaujímavému démonovi, ktorí ma naozaj zaujal už od začiatku no ukončenie bolo veľmi slabé. Potešilo priame spojenie konca so začiatkom prvého dielu, ktoré bolo fajn, ale každopádne sa to opäť pohybovalo v rámci priemernosti. ()

Vampirosa

Minulost Elise je určitě zajímavým námětem, který se ale nepovedlo vymalovat zrovna těmi správnými barvami. Chyběla pořádná atmosféra, lekačky nefungovaly a velké finále bylo sfouknuté nějak rychle, že jsem to sotva zaznamenala. Jedná se sice o slabší díl, ale pořád patří ke koukatelným duchařinám. Jestli je v plánu pokračováníl, tak prosím o trochu více snahy nebo slavná série Insidious úplně ztratí svou dobrou pověst. Avšak musím vyzdvihnout pěknou provázanost mezi všemi 4 díly, která mě potěšila. Dávám hezké 3 hvězdy. ()

d-nao

Zhodnotiť tento hrozný dej v jednej vete? O ničom! Vykrádačka sebasama, teda myslím hlavne okrem iného Insidious 3, keď príde na scénu opäť mamina a odrovná bubáka. Za recykláciu max. dve *. ()

Lamarr

Hotovo, nedůstojný konec jedné jinak vcelku solidní hororové série. Nuda, kecy, nuda, kecy, očekávaná scéna s rádoby lekačkou, nuda, kecy, nuda, kecy a tak to jde až do konce filmu....jedna hvězda za jednu scénu, jinak si ten film nezaslouží nic... ()

lineker

Dle konce toto bohužel nebyl ten poslední klíč, který by definitivně tuto sérii zamkl na sedm západů. Určitě by si to již zasloužila. Je totiž docela možné, že Insidious jakožto pes, který již nedokáže nic jiného než se honit za vlastním ocasem se nakonec celý sám sežere. ()

FiftyFifty

Nový díl sice přináší další nový pohled na Insidious. Místy originální ale možná je to tím, že to je Insidious, u něhož byl člověk zvyklý na víc. Oproti předchozím dílům to bylo už slabší a chvilkami zdlouhavé. Hlavně ze začátku. ()

PORTER44

Tak čtyřka podobná trojce,sice se objeví nové efekty ,duchařská oblůdka s klíčem misto prstu která zamyká ústa -povedené,zato dva pomocníci hlavní postavy se místy chovají jako nevtipný imbecilové,objeví se pár hodně napínavých scén za podívání to stálo. ()

MATTcz

Tak jsem včera viděl tento hororový snímek. Nevím jestli poslední, ale přece jen skvělý čtvrtý díl ze série Insidious. Jistě znáte postavu Elise, která všem lidově zachrání prdel před všemi možnými strašidly a démony. Tak v tomto filmu se podíváme na úplný počátek Elisina života a to rovnou do dětství. Jak vlastně přišla na schopnosti mluvit z duchy. Bylo zajímavé se dívat na tento pohled příběhu, a bylo zde dost věcí co jsme o Elise nevěděli. Třeba že žila blízko nápravného zařízení, že její otec byl veliký čurák, a jedinný u kterého měla oporu byla její matka. Příběh je zasazen do roku 2015, kdy jeden muž (nepamatuju jak se jmenoval) se čerstvě nastěhoval do domu kde jako malá Elise bydlela a to ve ,,Five Keys v Novém Mexiku'' od začátku si není jistá zda danému chlapovi pomoci, avšak si řekne že ví s čím se asi potýká. Jen tam snad všechno stejné jako v předešlých dílech, a to svět duchů, červené dveře apod. Velmi se mi líbilo pohledy do předešlých dílů, které jsme už měli možnost vidět (jestli jste neviděli, tak šup na to!) Pár slušných lekacích scének tam bylo, ale přece jen bych měl k tomuto filmu výtku, a to vystřižené scénky. Mírně mě to naštvalo, protože jsem čekal daleko více scének kterých jsem se bohužel nedočkal, ale co nadělám. A závěrečné titulky jsou naprosto úžasných způsobem znározněny předešlé díly, jak už jsem říkal. Všem co tuto sérii mají rádi, tak mohu s klidným svědomím říci, že vás to nezklame. Jen možná ty vystřižené scénky trošku pohnojí děj, ale jak říkám mě to nezklamalo jakožto fanouška všelijakých Wan-ovských sérii typu The Conjuring, Insidious atd. Ale pozor, tento díl nepochází od Wana, a možná je to mírně znát. A však hodnocení bude kladne. Protože atmosféra byla úžasná. ()

PF 2017

PF 2017