danny_21

Výborné pokoukáníčko ze staré akční školy o nezkrotném plamenném živlu a partě hasičů / detektivů, kteří se snaží ho umlčet. Výborná hudba, afekty a hořící kaskadéři, sedící herecká parta a napínavá režie Rona Howarda nedá vydechnout ani po letech. Jestli jsem se nechtěl stát hasičem, když jsem Oheň poprvé viděl, ať shořím na popel - 75 %. ()

Acrobat

Opäť také strojené to je všetko od Rona. V rodine je hasič, viezol som sa v hasičskej Tatre v teréne, kde to Hummer vzdal, ak na mňa dali hasičskú výstroj v hangári tak som spadol dozadu. Skrátka ma to prevážilo. Masaker. Možno nie je chybou štábu, že na konci si nemôžem z filmu odniesť zážitky a zaspievať si http://www.youtube.com/watch?v=tQ6N5yrSkzU ()

Sophia

Tento film naprosto zbožňuju, už od prvního shlédnutí, což bylo již v dětství. Stále obdivuji jak hereké výkony (Russela a Baldwina), tak hudbu Zimmera (ta na mě udělala obrovský dojem a často sí ráda sountracky z tohoto snímku pouštím) a také super režii velkého Rona Howarda (závěrečné scény mě vždy spolehlivě dojmou). Plný počet! ()

bono22vox

V dětství můj sen, dnes už 10 let realita... Howard a Hollywood vzdává čest povolání Hasičů a zdatně jim do toho sekunduji herci a také Hans Zimmer se svým dokonalým soundtrackem... ()

junxi91

Tento film má vše potřebné - silný příběh, rychlou a nebezpečnou akci a také detektivní zápletku. William Baldwin v roli bratra Briana, kterému se jako hasičovi moc nedaří (vtipná scéna se záchranou figuríny) a Kurt Russel v roli zkušenějšího a silnějšího bratra Stephena. V městě Chicago dochází k podivným a smrtelným výbuchům plynu, které jen tak čirou náhodou usmrcují analytiky pana radního Swazaka, který jaksi snížil rozpočet města pro hasičský sbor a došlo k uzavírání stanic. Vše to prostě smrdí a vyřešení tohoto problému bude dost nečekané a pro mě také zarážející. Scéna se souložením na hasičském autě zrovna v době požárního poplachu mě dost pobavila, stejně jako ta s tou figurínou. Brian byl prostě tak trochu packal. Stephen byl zase příliš horlivý a do každého požáru se pouštěl doslova po hlavě. Konec mě samozřejmě přivedl k slzám, protože jsem celou dobu doufal, že to dopadne dobře. Tento film budiž velkou úctou k nebezpečné, obětavé a záslužné práci hasičů, kteří často končí s popálenou a zjizvenou kůží, jako pan Rimgale v podání Roberta DeNira. ()

Nix

Co se týče ohně, tak vzhledem k tomu, jak je film starý, působil hodně reálně. Ale já měl problém celkově s příběhem a provedením. Vůbec mne film nebavil. Hrozně se táhl, upovídaný a ani vyšetřovací linka nebyla nic moc. Připadalo mi jak kdyby film si s různými žánry nevěděl rady. Hlavně je to prostě film o hasičích a nic víc. Herecký obsazení ok ale zbytek opravdu ne. K tomu ještě dlouhá stopáž. Tohle není pro mne bohužel. ()

Mocoft

Výborné pyrotechnické efekty a krásné plameny všeho druhu jen těžko zakrývají špatný scénář, průměrné herecké výkony a příšerný český dabing. ()

Tiiso

Atmosféra mezi hořícími troskami je opravdu věrohodná a realistická. Tedy nejsem hasič a nic o tom nevím. Ale cítil jsem se reálně. Myšlenka kyslíkového efektu dobře přidala na celém dramatu a De Nirova linie vyšetřování naopak na vážnosti. Režírovi se daří celkem slušně držet tempo a jediné co se mě až tak nezdálo tak byl výkon Baldwina. V některých pasážích nebyl silný ve své roli. Přepis na dvd je lepší sledovat na projekci, lépe vyzní celková atmosféra. ()

Rodin

Takové to bylo jakési nevyrovnané. De Niro neměl co hrát, Kurt Russell zase hrál jenom to, čeho je schopen, zápletka byla taková podivně zplácaná... Tak snad jedině ta soulož na stříkačce a pěkné záběry šířící se plamenné záplavy. Přes 60% nedám. Závěr byl vysloveně otřesný. ()

haffen

Ani si nepamätám na film o hasičoch, okrem Skleneného pekla, ktorý by ma tak chytil. Navyše sa v ňom tiež nešetrilo s dobrými hercami. 80% ()

navabaca

Od začátku průhledná zápletka a dlouhá řada různorodých chyb svědčí o odfláknuté filmařině. Ale to hlavní, co film obsahuje, jsou přece HASIČI, pro každou klukovskou i mužskou duši ti praví hrdinové. ()

Knor

Pustil jsem si Oheň po dlouhých letech a je to naprostá bomba. Akční thriller devadesátek tak jak má bejt. Herecká velkoparáda a i ten Baldwin je tu úplně v pohodě. ()

papadoce

Pred dvadsiatimi rokmi by som tomu dal 5, o tom nieto pochýb. Dobré obsadenie, ktoré ale jasne od začiatku ukazovalo kto bude dobrý a kto zlý. To je údel tých hercov, ktorí hrajú zloduchov, potom ich hrajú už navždy. Dobré. ()

Shitonit

Oheň !! Oheň !! Oheň ... Ohééň, jsem si nikdy nepřál být hasičem, ani požárníkem, jediný co jsem vždy chtěl bylo, odhalit rozdíl mezi hasičem a ..požárníkem.. Já jakožto spíše ohňotvůrce a odborník na průsery bych se přikláněl k názoru, že hasič je ten co přichází, když jsou požárníci v prdeli z dechem. Nebo tak něco. K filmu: Je to dost ..dost jak bych to jen popsal.. je to prostě vo vohni. Jinak vo hovně. Ale dá se na to jakžtakž čumět. Po pár žízeň hasicích pivech.. ()