American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

bazmat

Zpočátku jsem si myslel, že jde vážně o horor, pak se vytratilo napětí a přibyla trocha humoru, ale ne dost velká, aby chybějící napětí nahradila. Celá série se dostala do neslané nemastné atmosféry, která vydržela až do posledního dílu, který byl sice o trochu kvalitnější, ale mé hodnocení už zvrátit nedokázal. Postavy jednají předvídatelně a přitom dost hloupě. Svět domu hrůzy celkově postrádá jakákoliv pravidla nebo logiku a veškerá snaha scénáristů o zpestření jinak jednoduchého děje se smrskla na kouzelnické číslo - z klobouku (ze sklepa) vytáhnou králíka (postavu), ukážou ho publiku a zase ho nechají zmizet. To by bylo na dvě hvězdičky. Za herecké výkony (za předpokladu, že absence výrazu je u všech postav záměrná) dávám tři. ()

josefklimes

Ajajaj, to jsem zase narazil na pořádnou úchýlárnu. Masturbace, masturbace a ... masturbace, jedna z mála věcí co se mi vryla do paměti. Za ty tři epizody, které jsem viděl, jsem žádný zvlášť hororový scény v seriálu nenašel, ale napětí by se tu dalo krájet ... 80%, je to zajímavý seriál, ale kdybych se měl rozhodnout mezi hity 2011 AHS a OUaT, rozhodně bych si vybral Once Upon a Time :-) EDIT: Zvyšuju na 5 hvězd a právem je v mé TOPce. Copak asi bude v druhé sérii, že by Pinhead :-D ()

Robopes

Vynikající první i druhá řada a letos se chystá třetí....Atmosféra i zápletky skvělé, postavy vychytané, herci výborní a neokoukaní a vůbec nejlepší je obsazení rolí z první série do druhé, kde stejní herci dostávají jiné postavy a charaktery, doufám, že nám to režiséři nabídnou i ve třetí sérii.... ()

literato

Nemůžu dát ani o hvězdičku méně ... tohle je naprostá šílenost! Temnota, rozkoš, krvavá laguna a děsiví obyvatelé domu (ať už mrtví či živí ) vytváří spolu s trochou nadsázky velkolepou směsici téměř dokonalého horroru. Jsem nadšená a už dlouho mě nic tak neděsilo, a zároveň netěšilo jako tahle zprvu nenápadná, strašidelná podívaná! Rodinko mír s Vámi ... setkáme se v pekle! Přidávám ještě hodnocení celé 1. série, které jednoduše naplnilo všechna má očekávání a zhltla jsem to jedním dechem:). Trochu mě jen mrzí, že 2. série, už na tu první vůbec nenavazuje, ale zřejmě by už pokračování nedávalo smysl a mohlo by se pokazit. Herecké výkony byly výjimečné, a proto jsem ráda, že se v 2. sérii objeví i několik původních tváří, včetně mého neoblíbenějšího (koho by nedostal) Evana Peterse a ledovou Jessicu Lange:)). Po pár zhlédnutých dílech řady druhé, musím podotknout, že je snad ještě "hororovější", než řada první. I přesto, pro mě, ale pravé American Horror Story představuje spíše netradiční bláznivá rodinka v zvráceném bláznivém domě ... 1. série - brilantní !!! ()

Muadib

Já nevim...původně jsem tomu dával 4*...ale po dokončení 1. série musím jednu hvězdu ubrat. Něco mi tady chybí. Seriál má silné momenty, ale v mých očích ty slabší, zdlouhavé a zbytečné převládají. Kolikrát to má našlápnuto na opravdu správnou hororovou řežbu, ale svižně zase z tohoto nadšení sejde. A závěr seriálu se v mých očích mění spíše ve frašku, komedii a vykrádačku sama sebe. ()

Phlame

1. série: Z poměrně dobře propracovaného psychologického, jemně děsivého hororu se vyklubalo velmi obsáhlé drama s desítkami postav, mírně mrazivou atmosférou a jedním "mindblown" okamžikem (Violet, ti co viděli nejspíš budou vědět co mám na mysli). Místy jsem se v příběhu ztrácel až mi přišel trochu příliš překombinovaný, nicméně koukatelné to bylo a docela jsem se bavil. Bohužel to rychle ztrácelo na děsivosti, první díly byly totiž tajemné, nebylo vůbec jasné co se přesně děje, asi od poloviny série se vše začalo vyjasňovat až už zbývalo jen zakončit příběhy postav docela předvídatelným závěrem. //75%// ()

Necrolock

1. série je velice zvláštní a těžko zařaditelná... Kostra děje sice není nijak originální ale všechny ty jednotlivé detaily z ní dělají hotovou scenáristickou symfonii. Mimoto třeba ten sklep mě nepřestal děsit do poslední minuty posledního dílu, ať jsem se sebevíc přesvědčoval že v něm přece už nic horšího nebude. 80% 2. série je naproti tomu zničehonic striktní horror, co si nehraje na komedii snad ani na vteřinu. Sice zde jsou opravdu extrémně "wtf" pasáže, ale jako celek funguje a některé díly jsou opravdu na zdravý rozum brnkající. 90% ()

RyxiraAmy

Ani nevím, proč těch pět hvězdiček. Možná proto, že je to něco úplně nového a originálního v původním významu tohoto slova. ()

metztlimoon

Najdesivejšie znelky, aké som kedy videla. Škoda, že aj zvyšok epizód sa nenesie v takom viac creepy duchu. Snáď len prvé dva diely boli také temné a nechutné a opradené tajomstvom, že sa mi obracal žalúdok. Ale inak dialógy, prostredie, príbeh, postavy úplne super. Konečne niečo nové! Anyway, keby to do rúk zobrala európska produkcia, bolo by to na viac ako len 90%, ktoré tomu dávam (zatial len za prvú sériu). ;-P --- SEASON1: kakala som bobky strachu. Úžasné! --- SEASON2: nacisti, blázni, pokusy na ľuďoch, ufóni, masový vrah. Fascinujúce, ako to tam všetko dokázali napratať. A ešte k tomu, aby to dávalo zmysel. --- SEASON3: Fail. Bordel v deji. Intrigy. Nepáči sa mi to. ()

Arthoeas

Slabší čtyři hvězdičky. American Horror Story má našlápnuto bý skvělý, orginální a strašidelný seriál když vychýtá všechny mouchy/duchy. ()

Keytt

První série mi přijde opravdu geniální, přesně totiž skloubila všechny prvky strašidelných filmů, které na mě dokonale zabírají. Strašidelné domy, nešťastní duchové, otevřený konec...Na seriál jako je tento jsem čekala dlouho. Z hereckého hlediska mě nejvíce zaujala Taissa Farmiga, která ačkoliv teprve začíná, tak ukázala mimořádný talent. 85% První série - 5* Druhá série - 4* Třetí série - 2* Čtvrtá série - 5* ()

Mirasha94

Normal people scares me. Dominique. První 3 díly první série mi vůbec nedávaly smysl. Nevzdala jsem to a jsem ráda, protože jsem našla další seriál, který stojí za to! ()

Khare

Přidávám se k názoru, že milovníci Twin Peaks musí být touhle psychedelickou směsí krve, úchylnosti a zamilováníhodných postav dokonale uspokojeni! První série 90 % (skvělé postavy a drobné detaily, které se díl po díle skládají dohromady, vytahují hodnocení vysoko, níž ho sráží poslední díl, ve kterém dostala, pravděpodobně v zájmu happyendu, postupně budovaná logika Murder housu pár facek), druhá série 100 % (připadám si jako v automatu, ve kterém si namíchám, na co mám chuť, a výsledná kombinace je kupodivu mňamózní, tímhle tempem se 3. série snad nedočkám). Zatím poslední série ve mně budí rozpaky, ale možná je to jen pohádkovým námětem ve stylu Akademie slečny Krákavé, nebo už jsem po předchozích dvou sériích příliš otrlá. ()

Tony.Frisco

Takýto seriál s týmto žánrom mi tu chýbal . prvá séria slušná , druhá séria o čosi temnejšia.. Atmosféra fajn , príbehy fajn ()

Hookins86

Preciznost sama! Divím se, že zrovna tohle je od tvůrců Glee a Plastické chirurgie s. r. o., které jsem mimochodem moc nemusel. Teprve čekám na 6. díl v hd a už to musím hodnotit plnou palbou, páč jinak to asi nejde. Jedna zvláštnost je, že mi tu nevadí ani jeden herec, takže úplná spokojenost. Jo a miluju, když je na scéně Alexandra Breckenridge a.k.a hospodyně v mladším provedení! Moc dobrej hororovej seriál... ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly