American Horror Story - Murder House (série)

Murder House

Murder House

Drama / Horor / Thriller

USA, 2011, 8 h 40 min

Dylan McDermott, Connie Britton, Taissa Farmiga, Jessica Lange, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare, Zachary Quinto, Teddy Sears, Kate Mara, Sarah Paulson, Matt Ross, Lily Rabe, Morris Chestnut, Bodhi Schulz, Kai Schulz, Christine Estabrook, Mena Suvari, Eric Stonestreet, Jamie Harris, Azura Skye, Christian Serratos, Mageina Tovah, Adina Porter, Alessandra Torresani, Brando Eaton, Ashley Rickards, Gregory Sporleder, Rebecca Wisocky, Michael Graziadei, Drew Powell, Scott Lawrence, Ava Kolker, Abbie Cobb, Celia Finkelstein, Joshua Malina, Anthony Ruivivar, Rosa Salazar, Shauna Bloom, James Gaudioso, Amir Arison, Riley Schmidt, Tanya Clarke, Kaylee Bryant, Meredith Scott Lynn, Presciliana Esparolini, Shauna Case, Kyle Davis, Steven Anderson, David Ury, Shelby Young, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Debbie Pollack, Brennan Mejia, Andy Umberger, Bianca Lawson, Melanie Cruz, Katelyn Reed, Ben Woolf, Melissa Barker, Terry F. Smith, Aimee Deshayes, Skyler Vallo, Jacqueline Buda, Geoffrey Rivas, Eve Gordon, Eric Close, Jennifer Jostyn, Trevor Torseth, Roz Witt, Aric Cushing, Missy Doty, John Ainsworth, Carmen Blanchard, Marilyn O'Connor, Mike Peebler, Shani Pride, Courtney Schleinkofer, Elena Schuber, Steve Spel, Toni Wynne, Jordan David, Alexander Nimetz, Seelan Gunaseelan, Tom Gallop, Preston James Hillier, Heather Olt, Linda Porter, Peter Allen Vogt, Sam Kinsey, Sam Gros, Kathleen Rose Perkins, Richard Short, Tom Jourden, April Grace, Joshua Allen, Caitlin Dahl, Dennis Hill, Michael James Bell, W. Earl Brown, Malaya Rivera Drew, Derek Richardson, Shyloh Oostwald, Katelynn Rodriguez, Paul Butler, Morgan Lester, Saginaw Grant, Sancho Martin, Julia Silverman, Anthony James Whitewolf, Lisa Vidal, Camille Chen, Luke Baybak, Laura Flannery, Marla Gibbs, John Cromwell, Emily Marie Palmer, Mark Gantt, Brian Oerly, Nikki Hahn, Marco Rodríguez, Charles S. Dutton, Marisa Quinn

Na začiatok pre tích, čo nevideli ešte ani prvý diel: !Spoiler Alert! American Horror Story je veľmi zaujímavým objektom na rozoberanie už z hľadiska námetov, predlôh, inšpirácií a ich nachádzaní a lovení v každej časti. Zatiaľ som videl len jediný diel, no s istotou môžem tvrdiť, že tu niekto hodne pozeral filmy a seriály ako Twin Peaks, Amityville Horror (alebo jeho remake 3:15 zomrieš) a mnoho, mnoho ďalších. Rozhodne je to zatiaľ zábava, ale dej je aj dostatočne napínavý a znepokojujúci. Veď si len zoberme koľko nebezpečných vecí sa objavilo behom prvej časti (podľa nebezpečnosti, alebo aspoň desivosti: duch(x2), psychopatický šudent, staromilská suseda, matka mongoloida a vrahyňa v jednej osobe, neznámy v latexovom oblečku, hlasy v hlave a v neposlednom rade tá "vec" skrývajúca sa v pivnici... Zatiaľ na mňa seriál pôsobí celkom originálne a pomaličky odkrýva svoje karty. Uvidíme, či hodnotenie pôjde smerom hore alebo naopak. UPDATE: Od druhej polovice prvej série sa seriál mení na absolútne psycho, a to v tom najlepšom zmysle, v dôsledku čoho zdvíham hodnotenie na plný počet. Len tak ďalej. 1. séria: 90%(14.6.2013)

Dámové a pánové, ano. První série celkem přesně ukazuje to, že i ze stokrát vylouhovaného námětu jde uvařit hutnou podívanou. Lehká pachuť na patře ke konci celkem nekazí dojem z výrobku...A hudba. Pan Levine dobrý, ale Charlie Clouser je ten správný devil inside.(7.12.2012)

Dá se na to koukat, ale chtělo by to - více sexu, méně rodinných vztahů a trochu akce. Současná podoba je sice koukatelná, ale k dokonalosti jí prostě něco chybí. Tvůrci se snaží hrát na tajemno, ale to je paradoxně největší slabina celého seriálu. Trochu více lidí z kostí a masa, trochu méně fantazírování. Aby z toho nakonec nebyl druhý Lost. Ten předvedl tolik kombinování a fantazírování, až z toho vzešla úplná blbost. Prozatím 63% (pilot je neskutečná sračka)(17.10.2011)

Taková naprosto klasická horrorová zápletka. Přesto však byla velmi dobře a chytlavě zpracována. Ze začátku jsem se sice trochu ztrácela, ale nakonec se to rozmotalo. Nevěděla jsem pořádně jaký čekat konec a můžu říct, že polovinu toho, co se stalo jsem nečekala. Velmi slušná první řada. 4*(10.2.2014)

Zatiaľ si všetky tri videné série odo mňa vyslúžili 5*. Do AHS som sa asi zamilovala :-) Hoci TV seriály slávia renesanciu, toto je jeden z mála, ktoré ma skutočne zaujali. Vo väčšine ostatných ma doslova trýznia tony klišé a trápnych dialógov už v pilote, takže o pokračovanie nemám záujem. American Horror Story ma chytí hneď na začiatku a drží až do konca.(20.4.2014)