American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Bassko

1. séria- 95% . Strašne sa mi páči, je to také úchylné, zvláštne s kopou vrážd a zaujímavo vyplnením dejom kde som hltal každé jedno slovo, každú jednu minútu a netrpezlivo som čakal čo sa stane a stalo sa toho teda dosť poviem vám. 2. séria-60% druhá séria ma neuveriteľne sklamala, jediné čo si uchovala je to ako do seba pomaly všetko zapadá. Predstavoval som si to ale úplne inak. jednoducho lepšie. Začiatok bol priam nudný a ja som premýšľal či má vôbec cenu pokračovať v sledovaní. Potom, niekedy v strede sa to začínalo rozbiehať a môj úsmev bol čoraz väčší a väčší no nakoniec keď tam strčili tých ufónov, opäť som sa začal mračiť. No a ten záver nič moc. Jednou vetou aby som to celé zhrnul: Prvá séria bola famózna, no a tá druhá bola pre mňa veľké sklamanie. Ale keď tie hodnotenia sčítam a vypočítam priemer, stále vychádza pekných 77, niečo %. Čiže jednoznačne neľutujem, že som na tento seriál narazil a oplatí si ho pozrieť. ()

TeresskaK

Seriál na mě během prvních dílů působil dost psycho-zmateně. Ale po určité době do sebe začaly dílky zapadat a já měla jasno. V dnešní době je tento typ seriálu velice ojedinělý a já musím nic než jiného konstatovat, že šlo o vyvedené dílo. Zaujalo, v některých chvílích znechutilo, ale o to víc připoutalo k tomu, abych všechny díly zkoukla co nejdříve. Některé herecké výkony výborné, jak je dále vidět i v druhé sérii. Kdyby bylo takovýchto kvalitních seriálů více, vůbec bych si nestěžovala. ()

kakttus

Dlouhou dobu jsem se nemohla prohrabat skrz prvních pár epizod, ale pak to nabralo takový spád a události se začaly balit jedna na druhou a byla jsem na to závislá. Možná je tam moc vedlejších zápletek, ale stále se dá vysledovat ta základní dějová linie, a to se cení. ()

Trinactka

Tento seriál řadím mezi svých 5 nej! Zkoukla jsem obě série a jsem nadšená. Perfektní atmosféra a zajímavý děj :) ()

kikinka1234

Dobře provedený seriál.Je tam zajímavý děj.Líbí se mi, že v druhé sérii hrajou ti samí herci, ale obsazení v jiných rolích. ()

Martinaa.Tru

Miluju tenhle žánr, miluju tajemno, záhadno nadpřirozeno. Odjakživa mě to k tomu táhne. Proto jako fanoušek hororových věcí musím uznat, že ano není podloženo skutečnýmy událostmi, ALE celek budí to co má - zvědovast, strach, tajemno, zápletky a dokonce závislost. rozhodně se těším na 3 pokračování :) ()

Jumper636

měl jsem dva starší bratry, takže horrory sleduju tak od 12 let... tohle je historicky nejlepší hororový seriál, s tím, že všechny které jsou za ním překonává několikanásobně. Takhle jsem si to představoval =) ()

Mimi28

Pecka! Co dodat,prva seria skvela,slabsie miesta sice su,ale nie je to nic co by mi vadilo,druha seria odlisna uplne a to je dobre,sice viac slabsich miest,posledne dva diely by mi ani nevadilo keby neboli,ale dobre. Jessica perfektna v oboch. Kiez by bolo viac takychto serialov. ()

in flames

V rámci toho čo možme od tohto názvu očakávať je to bezchybé, striktne len pre fanúšikov hororu, narážky na klasické hororové klišé, výborná atmosféra, nádherná desivá hudba, moderný seriálový scénar ktorý ani na chvíľku neopustí napätie a núti vidieť do konca, a čo si vážim asi najviac sú dokonaleé herecké výkony, druhou sériou (možno ešte lepšou ako prvá) dáva najavo absútnu flexibiltu výkonov protagonitov, takto ich prestriedať v rámci kladných a záporných postáv a neublížiť tým rolám som asi ešte nevidel, klobúk dolu páni a dámy. Jessica Lange je fenomenálna. ()

Hilarios

Tak jo. Už je to nějaký pátek co jsem měl tu čest shlédnout první dvě "řady" tohoto skvostu, avšak obě řady jsem viděl tak dvakrát v řadě a některé díly i vícekrát po sobě. Herecké výkony mi prostě berou dech, zejména skvělá Jessica Lange. První AHS bylo démonické, plné nečekaných zvratů, skvělých charakterů a dobrých nápadu, avšak Asylum toto všechno, ač se to zdálo nemožné posunulo na ještě vyšší úroveň. Nehledě na obsazování dalších a dalších hvězd (Joseph Fiennes, Franka Potente a další.) I když se snažím sebevíc, na prvních dvou řadách nemohu najít snad nic špatného...no, možná snad ta přítomnost mimizemšťanů ,ale to se dá přehlédnout. No a teď bych se rád dostal k třetí řadě, tedy Covenu. Ano, zatím jsem měl možnost shlédnout jen jeden díl, ale už teď se mi zdá, že ubrali na krutosti a krvavosti a přidali na komerci. Prostě mi to příjde zpopularizované, jako by do toho přimíchali Twilight, Harryho Pottera a Školu zlomených srdcí, ale byl to jen první díl, uvidíme co přinese zbytek. Doufám, že z toho nekouká zklamaní a ve finále snad nebude jediným světlým bodem přítomnost Kathy Bates. Hawg. ()

Herrydos

Přiznám se že jsem od tohoto seriálu moc nečekal ale to co jsem dostal jsem prostě nebyl připraven naprosto mě to dostalo a nedokázal jsem se od toho odtrhnou tak temnou a dusivou atmosféru jsem už dlouho nezažil viděl jsem první řadu druhou jsem sledoval jen chvíli ale nyní sledují třetí a musím konstatovat že každá řada je lepší a více vyhrocená což je jedině dobře a těším se co si autoři připravili pro nás na dalších dílů ()

Dancihal

Priznam se ze me to chytlo...vic nez jsem cekal... První serii uz mam za sebou a musim rict ze se mi to proste libilo...hubda i atmosféra neprosto v poradku a dej? Taky dobry! Skvela podivana a pro me jako pro fanouška hororu palec nahoru. Davam plnej počet hvezd....není nic co bych vytknul.. Na další serii jsem zvedavej a doufam ze se to neposer..... ()

Mzetko

Po druhé sérii musím vzdát hold scénáristům za to, že se kvalita seriálu nezhoršuje. Ona se dokonce rapidně zlepšuje! Každá série je úplně jiná - jiná atmosféra, jiný příběh, jiné hororové prvky. Perfektní a originální. ()

Lex06

1 série super, musíte sice počkat až do posledního dílu, aby vám to všechno zapadlo, ale stojí to za to! Připadá mi trošku zvláštní opakování postav v 2. sérii, když jde o jiný příběh. Ale jinak tleskám, těším se a zároveň se bojím kouknout na nové díly - musím říct, že tímto byl účel seriálu splněn. Nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček. ()

Bald

1.série mě zas tak neoslovila, ale druhá to už bylo jiný kafe. Možná je to tím, že horory z psychiatrického prostředí prostě miluju. Co víc říct totálně, zvráceně, šíleně ujetý. ()

Hektor.Troy

Za prve-nikto necita dlhe komentare.POCHOPTE TO UZ KONECNE!!1.seria bomba,tretia seria bomba zatial,druha seria od uniku zo sanatoria-najpokazenejsie co bolo kedy pokazene. ()

Luo

První série 4*, druhá série nesrovnatelně horší - 2*, třetí série zatím vypadá ještě hůř... ()

CZmaggieCZ

Nevím proč, ale tento seriál mě vůbec nechytl. Všichni okolo o tomhle seriálu básnili, tak jsem jej nakonec stáhla. Asi po 5 dílech jsem si říkala: "Co na tom všichni vidí?". Takže jsem teda 1. sérii zhlédla a potají doufala, že mě něčím zaujme. Bohužel nic a tak na 2. asi ani koukat nebudu. Hledala jsem nějákou zásadní chybu, která by mě od tohoto seriálu odrazovala, ale nenašla jsem..Leda to, že mi nevyhovuje jak je děj vytvořený. Ale tak 100 lidí 100 chutí ;-) . ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly