Návrat k vítězství

• Česko Vítězství (více)

Je rok 1943. V nacistickém zajateckém táboře pro vojáky spojeneckého bloku se dává dohromady elitní fotbalové družstvo, které má v rámci propagandy sehrát s německým výběrem zápas před vyprodaným pařížským stadionem. Trenér Colby (M. Caine) shromáždí kolem sebe samé hvězdy, přizve dokonce i zajatce z východních pracovních táborů. Z kdysi vynikajících hráčů vyšli však z koncentráku jen zubožení jedinci. Přesto je Colby přijme do družstva. Američan Hatch (S. Stallone), jenž se fotbalu nikdy nevěnoval, chce využít účasti v Colbyho mužstvu k útěku. Venku má však poslání – v Paříži dojednat s odbojem osvobození celého fotbalového týmu během chystaného zápasu. Utkání se však ze zástěrky pro útěk změní v něco, co začne převyšovat každého z hráčů a ti se rozhodnou podat svůj životní výkon… (Česká televize)

JARDAHONDA

Sylvester Stallone a Michael Caine hrají válečné zajatce za Druhé světové války, kteří v zajateckém táboře svádějí fotbalový zápas proti svým německým uvěznitelům a zároveń se snaží využít zápasu k útěku. Tak stručně bych definoval pointu filmu.. Film jistě potěší příznivce fotbalu. Jinak kladně hodnotím samotný nápad, atmosféru a herecké obsazení. Nic méně tvůrčí zpracování je poněkud striktní. Závěr = 85 % ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Až dostanu míč, udělám tohle, tohle, tohle, tohle, tohle, tohle, tohle, tohle, gól. Hračka." Mladičký Sylvester Stallone v německém zajateckém táboře, kde hraje fotbal s nacistama v nerovném zápase zajatci vs. bachaři. Kdyby v tomhle snímku nehrál Sylvester Stallone, tak o něj v životě ani nazakopnu. Nesmyslné mi to přijde. - 20%. ()

A_Shearer

Film kvalitní asi jako herectví Staloneho. Možná že děcka, která na to koukl v době vzniku mají sentiment jako já k Vinnetouvi, ale to je jediný vysvětlení. JInak je to prostoduchá agitka, kterou nezachrání ani Pelé. ()

kukadlo123

Odlišný film z druhej svetovej. Námet celkom ušiel, dabing tiež ale obsadenie asi lepšie byť nemohlo. Môj známy je nadšenec do starého futbalu mi po zhliadnutí povedal aby som menej ako štyri nedal. Čo s ním. Ale idem za seba. Podľa vzhladu tábora a ľudí v ňom by som povedal že je pre letcov a vysoké hodnosti. A scéna kde padne pajácovi hlava nemá chybu. ()

dr.jitr

Tenhle film je pořádná ptákovina, kde z Němců dělají úplný idioty. Na pochmurný páteční večer asi dobrý, ale jinak... ()

Marrakech86

Herecky velmi zajímavé, vidět i Pelého to bylo opravdu parádní. Ale jinak je film takový průměrný s divným tématem války a fotbalu, nějak mi to nesedí. ()

Mike_Doe

Kedysi (asi začiatkom 90´s) videné na VHS a teraz opäť na USB (na DVD and Blu-ray nie). Sused to mal na AGFA, 195 min, rýchlodabing. Druhý film čo bol na VHS-ke nahratý už nepamätám. Je to fakt dobrý športový film z prostredia WWII s hereckými a futbalovými hviezdami. Ide však skôr o oddychovku (Sly „hrá“ futbal, no treba napísať že pólo mu šlo oveľa lepšie) než o drámu, čo je výnimka a podľa mňa + vo vojnovom filmovom žánri. ()