Návrat k vítězství

• Česko Vítězství (více)

Je rok 1943. V nacistickém zajateckém táboře pro vojáky spojeneckého bloku se dává dohromady elitní fotbalové družstvo, které má v rámci propagandy sehrát s německým výběrem zápas před vyprodaným pařížským stadionem. Trenér Colby (M. Caine) shromáždí kolem sebe samé hvězdy, přizve dokonce i zajatce z východních pracovních táborů. Z kdysi vynikajících hráčů vyšli však z koncentráku jen zubožení jedinci. Přesto je Colby přijme do družstva. Američan Hatch (S. Stallone), jenž se fotbalu nikdy nevěnoval, chce využít účasti v Colbyho mužstvu k útěku. Venku má však poslání – v Paříži dojednat s odbojem osvobození celého fotbalového týmu během chystaného zápasu. Utkání se však ze zástěrky pro útěk změní v něco, co začne převyšovat každého z hráčů a ti se rozhodnou podat svůj životní výkon… (Česká televize)

upas

fotbalová pohádka alias klapzubova jedenáctka s americkým happy-endem. když pominu pár nelogických věcí, jedná se o vyloženě odpočinkovou záležitost. 50% ()

danny_21

Naivní, těžko uvěřitelné, fotbalové scény jsou jaksi podvině nasnímané a největší gól sám sobě dává Sly, kerý věřím, že o meruně do té doby neměl ani páru a podle toho taky vypadá jeho brankářský styl - co by na to asi řekl Pé´ta Čechů ? Ještěže k tomu překecali Edsona a Caina - 45 % ()

Likan7

Nebyl by to tak špatný film, kdyby v hlavní roli nebyl Stallone. Ten kluk neumí hrát. Je jako ryba ve vodě když má bouchačky a tváří se drsně, ale jakmile má předvést něco co se alespoň vzdáleně podobá herectví, tak byl, alespoň tehdy, strašný dřevo. A jeho fotbalový um? Řekněme, že nemám rád, když je mi při sledování filmu stydno. A koukat na Stalloneho, jak se snaží hrát fotbal, respektive být brankář, bylo to nejzajímavější, co sem za ty 2 hodiny viděl. ()

danielwanderer

Uh :), Rocky vo vojnovom filme v úlohe futbalistu? :). Naschvál nehovorím, že aké originálne, skôr netradičné je to slovo. Rozhodne som toto nečakal :). Niektoré pasáže boli akoby vystrihnuté z The Great Escape (film som nevidel, narážam na rovnomennú hru), takže nič originálne. Ale to by až tak nevadilo, ale čo vo filmoch fakt, že nemusím je ten pátos toho ako ani túžba po slobode nieje taká silná ako priateľstvo. Prítomnosť Pelého mi musel prezdradiť až otec, hold už to nieje hviezda čo to bývala :). Ozaj a povedal som, že futbal je môj najNEobľúbenejší šport? Nie? Hodnotenie to hovorí za mňa :). ()

Godhaj

,,Šlo by ti to i se zavřenou pusou, Hatchi?“ Jojo, spojenci se nudí v zajateckém táboře a tak si z nudy chtějí zahrát s Němci a naopak. Jenže zajatecký tábor je v tomto filmu vykreslen spíše jako dětský letní tábor, kde děti neustále zlobí a chtějí utéct, i když se tam mají jako prasata v žitě. Naprosto nesmyslně tak vyznívají složité plány zajatců na útěk, takže ve výsledku film působí jako fraška. Stallonovi tentokrát role moc nesedla a ani Caineovi jsem toho trenéra moc nevěřil. Už tak chudý a nezáživný film ke konci zcela zabije davová scéna na stadionu, kde jsou všichni diváci oblečení do utažených zvonáčů a džínových bundiček 70. let. Prostě i ty náznaky atmosféry druhé světové války šly k šípku. Jediný, kdo mě snad potěšil, byl sympaťák Pellé. ()

Knor

Viděl jsem to znovu po letech a bavilo mě to. Pravda je, že se na to musí dívat z velkým nadhledem. Je to sice film z nacistického zajateckého tábora, ale bráno velmi naivním pohledem. A navíc se musí přihídnout k tomu, že je to jeden z mála případů, kdy fotbal k něčemu byl :-) ()

Amonasr

Sice hvězdně obsazený (včetně slavných fotbalistů) a zručně natočený film, ovšem scénář trpí značnou nevěrohodností a vykalkulovaností. Zřejmě už bylo načase postupně obrušovat hrany nenávisti vůči Němcům 36 let od války, i když spíš jen podprahově, aby to nekřičelo až moc. Což se až tolik nepovedlo - ten sice sofistikovaný, nicméně zřetelně propagandistický odér, je ze snímku zkrátka cítit. ()

Tuniak DF

Zhliadnuté na artfilme v dúfaní, že šak tam nepustia hocakú hovadinu... ale občas pustia... zisťoval som si ešte pred filmov skutočnú históriu tohto zápasu, a tento film už s ňou má spoločné veľmi málo. Inak je to typický príbeh o hrdinstve (dosť iracionálnom: keď už konečne môžu utiecť, oni nakoniec idú zápas s hrdosťou dohrať), prehliadka futbalových momentov (radšej si kuknem premier ligu) a krutosti nemcov (tu mohli podľa skutočnej udalosti oveľa viac pritvrdiť). Dúfam, že Maďarská staršia verzia tohto príbehu bude o poznanie lepšia. ()

huzgi

Vítězství sice nepatří k vrcholům filmografie velikána Johna Hustona, ale i tento "pozdní sběr" dokazuje režijní mistrovství, ke kterému se dodnes filmaři jen občas přibližují. ()

Dinsberg

I přes některé nekompromisní komentáře, s kterými se dá občas souhlasit, nemůžu film podhodnotit. Od skutečné události film sice převzal jen fakt o uskutečněném zápase mezi německými vojáky a osazenstvem koncentračního tábora, ale finální scéna davové hysterie předčí všechna očekávání od sportovního filmu. Přeměna sportovního filmu v drama se udá až na samotném konci, ale to nebrání plnému prožitku. Dloubnout býka do žeber je účinnější než se mu snažit utéct. ()

ostravak30

Troufám si říct, že kdyby Vítězství bylo zpracováno neamericky vypadalo by jinak. V Americké verzi si ale opět filmaři neodpustili důraz na vlastenectví, hrdost a čest. Závěr je pak dost naivní, vidíme zpomalené záběry, vlastně i průběh zápasu je trochu typický pro americké filmy. Nacisti jim hážou klacky pod nohy, ale vězni, ačkoli mohou utéci, se vzedmou a alespoň vyrovnají. Nicméně vidět pohromadě takové hvězdy jako M. Caine, Sylvester Stallone či Pelé se opravdu jen tak nevidí. A přestože je od začátku jasné, jak film skončí, je zábavný i zajímavý zároveň. ()

Fíma

Jednu hvězdičku za nápad, jednu za Pelého a jednu za to, že jsem se u toho kupodivu nenudil. Myslím, že bylo natočeno mnohem více a mnohem horších filmů než je tento a tento má alespoň nápad, i když pochybuji, že by se to kdy mohlo stát. ()

waltosin

Jsem fanoušek fotbalu a když vidím kousky s míčem jaký umí Pelé tak hned dávám vyšší hodnocení, ale i Sylvester Stallone je dobrej brankář. :D Je to dobře dáno do doby za okupace, je to takové zajímavější. :) ()