Návrat k vítězství

• Česko Vítězství (více)

Je rok 1943. V nacistickém zajateckém táboře pro vojáky spojeneckého bloku se dává dohromady elitní fotbalové družstvo, které má v rámci propagandy sehrát s německým výběrem zápas před vyprodaným pařížským stadionem. Trenér Colby (M. Caine) shromáždí kolem sebe samé hvězdy, přizve dokonce i zajatce z východních pracovních táborů. Z kdysi vynikajících hráčů vyšli však z koncentráku jen zubožení jedinci. Přesto je Colby přijme do družstva. Američan Hatch (S. Stallone), jenž se fotbalu nikdy nevěnoval, chce využít účasti v Colbyho mužstvu k útěku. Venku má však poslání – v Paříži dojednat s odbojem osvobození celého fotbalového týmu během chystaného zápasu. Utkání se však ze zástěrky pro útěk změní v něco, co začne převyšovat každého z hráčů a ti se rozhodnou podat svůj životní výkon… (Česká televize)

iXtr3m3

Legendárny film, legendárne obsadenie. Vojnový film z maximálne nevojnovým príbehom... Samozrejme znalci vidia hneď odlišnosti od reálnejšie poňatého pôvodného originálu, ale budiž. Ja som bol spokojný... ()

Loki_Six

"What about the Poles and the Czechs? I mean, off the top of my head I could think of half a dozen East European players who would have to be on that squad. Isn't that so?" ()

Han22

Vítězství jsem viděl jako Stallonův fanda někde ve 20ti a už tehdy mě to přišlo divný. Ono je to pěkně natočené, nenudí to, ale je to absolutně debilní. Šílený námět kombinuje válečný, vězeňský a sportovní film. Scénář hoří - fešácký zajatecký tábor se spravedlivým velitelem, padělatelem co sežene foťák či doklady, neuvěřitelné scény (útěk, návrat bez trestu) až po naprosto absurdní poločasové rozhodnutí a finální útěk (nikdo by nestřílel?). Caine a von Sydow nemají co hrát a Stallone se do válečného filmu nehodí (jeho postava je tu vlastně navíc). Dlužno říct, že je tu pár legendárních fotbalistů (i když většina po čtyřicítce) v čele s famózním Pelém, finální fotbalový zápas je naprosto lahůdkový a jako fotbalový fanda jsem nadšený, že jsem taky jednou viděl ve filmu fotbal a ne nějaký americký sport. Pěkně jsem si zafandil :) Jo a Stallone v brance rozhodně není marný, v naší kapr lize jsou stokrát horší tragédi. Takže asi neutrální 3*. ()

Davej

Ale skousne, Crissi. Je to dobře udělaný film, který je zajímavý už samotným námětem. Spojenci bojují proti Němcům ne puškami a granáty, ale fotbalovým uměním. Dobré je to i v tom, že Němce tu hrají Němci, Poláky Poláci a podobně. A navíc se jedná o zřejmě v té době známé fotbalsty v čele s Pelém. ()

DocBrown

Skoda, prvni cast filmu neni spatna, ale ten zaver, to je klasicka americka pateticka hruza. Stallone je stejne tragickej fotbalista jako formulovy zavodnik. Film se utapi v tech nejvetsich filmovych klise jako chycena penalta v posledni minute a uplne pitomi nemci. Dost skoda, ze tim zkazili ucast tolika skutecnych hracu, v cele s Pelem. ()

wosho

Mohl to být zajímavý a originální mix válečného a sportovního dramatu. Jenže to by nemělo být tak fádně natočeno, černobíle napsáno a nevýrazně zahráno. Škoda. ()

divak84

vstupenka na ligu mistrů - 1800 kč ------ cena cristiana ronalda - 80 mil euro ------ scéna jak pelé nakreslil na tabuli jakým stylem bude hrát.... k nezaplacení ()

matias32

Blbé, naivné a hlúpe. Takýmito prívlastkami sa pýši NEROVNÝ ZÁPAS, asi ťažko by zaujal, ak by v ňom nešlo o najkrajší šport na svete v podaní hviezd ako Pelé, Bobby Moore či Osvaldo Ardiles. Odpúšťam a dávam tri*. ()

jakeer

Jedným slovom tragédia. Po sérií Rockyho ďalší Stallonov film, ktorý je paródiou na šport (po boxe sa dostala rada na futbal). Rocky mal aspoň slušný sprievodný dej, ale Nerovnému zápasu nepomohol ani ten. Samotnú futbalové scény ma neskutočne rozosmiali, pritom to určite nebol zámer scenáristov - oni to totiž mysleli vážne! A človek sa ani nechce smiať - samotná tematika filmu (2. sv. vojna) je veľmi vážna, ale nedalo mi to. Plejáda skvelých hercov a športových osobností drzí tento film nad hranicou odpadu. ()

Prochy38

Moc dobře natočené a dobrým obsazením výborně zahrané. Dokonce i Pelé ukázal nějaké ty herecké dovednosti. Už to, jak dopadl samotný zápas, mluví za kvalitu filmu. 80% ()

Paldiny

Po boxe, wrestlingu je pre Sylvestra futbal športovou disciplínou č.3. Nerovný zápas tento raz odohrá z pozície väzňa proti nacistickej veľmoci. Film miesi žánre športovej a vojnovej drámy a je zaujímavý z pohľadu futbalového fanúšika ani nie tak záverečným matchom, ale prítomnosťou profesionálnych futbalistov v roliach trestancov na čele s legendárnym Pelém. Vážnejšie poňatie snímke sluší, rovnako aj použitá metafora riešenia konfliktov. Čo zamrzí je klišovitý finálny zápas akého choreografia strieda lepšie momenty s tými horšími. V sumáre je tak Nerovný zápas rýdzo rýdzim priemerom. ()

janesX

Náhodne som tento kúsok objavil na tv Dajto a musím priznať že napriek vrcholne otravnej hodine reklám (6x10min!) ma chytil, a nepustil až do konca. Aj keď je príbeh tak naivný že je miestami až nenormálny a tiež nejaké detaily sa fakt dali spraviť lepšie, celok pôsobý na človeka kúzelne.Futbalový zápas je aj podľa mňa natočený tak akosi nemotorne, zápasy sa iste takto netočia, ale tu sa musím trochu opraviť, lebo toto nieje žiadny futbalový zápas, toto je F i L M . ()

sona123

Dnes už možná klasický snímek, ale taky značně přestárlý a skoro až nezáživný. Podívat se z nostalgie na relativně mladého Sylvestra, budiž. Drama? Neřekla bych. Nervydrásající hudba (ale v tom negativním smyslu). No, viděno, zapomenuto a jedeme dál. ()

Mikino00

Zajímavý nápad, celkem originálně pojatý, se skvělým Cainem, obklopen duchem fotbalu a touze po vítězství, takže lehce pozapomenete, že je to absolutně nereálné . Film je jen jednou a to obrovskou vadu jménem Stallone, totální neherec se ani neobtěžoval naučit se pro film obstojně chytat a jeho výkony jsou k smíchu. ()

jarmik

Viděl jsem to opravdu mnohokrát, protože zejména od začátku zápasu až po titulky jde o jeden z mých (opakovaně) nejemotivnějších filmových zážitků. Zbytek filmu už takový vrchol nepředstavuje, proto nevolím plné hodnocení, ale jako celek je to úžasně gradující drama. ()

mira007

Sportovní drama s hvězdným nehereckým obsazením. Stallone jako brankář ve fotbalovém mači proti náckům. Čistě filmovým fanouškům se to bude zdát asi hloupý naivní film, ale pro ostatní je to sentimentální perlička s fotbalovým obsazením. ()