Když začnou nevinní občané po celém Metropolis a v Gotham City páchat zločiny jako z nejhoršího snu, hledá Liga spravedlivých příčinu mimo tento svět – v říši nadpřirozena! V závodě o čas se Batman obrátí o pomoc na jediného muže, který se nadpozemským silám dokáže postavit: na Johna Constantina. Obvykle arogantní sólista Constantine brzy zjistí, že temnou moc může porazit jen tajemný tým ve složení Zatanna, Deadman a Etrigan Démon a sázka na divokou kartu, kterou se Constantine zdráhá povolat. (Magic Box)

agentmiky

Spojení Jay Oliva a Liga spravedlivých mě doslova navnadilo, ale ve výsledku z toho tak odvařený nejsem. Pokud čekáte spolupráci s ligou, tak se jí moc nedočkáte, alespoň je stěžejním bodem Batman, který během filmu nabídne pár svých dobrých hlášek ze svého repertoáru. Začátek mě překvapil, působil docela temně, a tak jsem předpokládal, že se v podobném duchu ponese i zbytek filmu. Ale popravdě film na temnou stránku doslova zanevřel. Od Constantina jsem čekal více, jeho komiksová postava je perfektní, film s Reevesem i následný seriál s Ryanem můžu kdykoliv, ale tady se mi zdálo, že potenciál charakteru nebyl moc využit. Hlavně mi některé situace přišly přestřelené, z filmu se pomalu stával kouzelnický snímek okořeněná samou magií. Doteď jsem jen kritizoval, tak se přesuňme k pozitivům. Na akci se dobře dívá, tam se nic nezkazilo, jak jsem již zmínil, tak Batman film docela svou přítomností zachraňoval. A zápletka se také dala snést. Příště bych ale konec vymyslel lépe, jako by byl splácaný horkou jehlou. Docela zklamání. Za mě dávám 61 % ()

kaylin

Trochu lepší komiksový animovaný průměr, který ukazuje, že jak mile se do toho přidá trochu toho temného, dá se na to i koukat. Jasně, je to hodně odlehčené, ale tyhle Dark postavy jsou celkově tak zajímavé, že by si zasloužily více prostoru než třeba takový Superman. Ale to ze mě mluví nechuť k Muži z ocele. ()

Hanyou odpad!

Původně jsem měla v úmyslu dát vyšší hodnocení, ale pak jsem si uvědomila, jak stupidní je, že DC nezná lore k vlastním postavám. Bažináč není a nikdy nebyl Alec Holland, a jestliže je ve fázi své existence, kdy nesnáší Constatnina, tak už to ví. Obecně jsem zhrozená, že může vzniknout slušně vypadající animák, kde jsou jedny z mých oblíbených DC postav (Constantin, Bažináč a Etrigan) a stejně je to odpad. Dabing byl hrůzný (hlavně Bažináč a Etrigan), postavy se chovaly příliš náhodně a Batman tam byl, jen protože se na něm nejlíp rýžujou peníze. Navíc jedno klišé vedle druhého. Nic pro mě. ()

Rocky88

Dějová stránka zde poráží tu akční, i když konec je slušně nadupaný a Destiny je silný záporák. Spojení s Constantinem je zajímavé a nebránil bych se dalšímu. ()

Lenka.Vilka

Nepochopila jsem překlad názvu. Když se na to podíváte, napadne vás, že to bude nějaký temný příběh ligy, když nemáte tušení, o co jde. Jenže tohle je příběh Justice League Dark, jak tvrdí originální název. Tak se potom divák nesmí divit, že "je tam furt Constantine a jeho kamarádi". Jenže během hodiny prostě nestihnete příběh a zároveň představení postav. Ale příběh mě bavil. Jasně, prudí mě, absence předlohy na českém knižním trhu, ale co neděláme. No, spokojíme se alespoň alespoň s drobečky... ()

filmmovier

Výtečnej animák. Jedna z nejlepších DC adaptací v této podobě. Příběh je výtečný, umí navodit napětí, atmosféra také nebyla k zahození a ačkoliv klasická JLA neměla tolik prostoru, jeden sympaťák to ohromně vynahradil.. ano, mluvím o Johnu Constantinovi. To je frajer. Kéž by takhle dobře vypadal alespoň nějaký hraný DC film, protože tohle je od začátku do konce nesmírně zajímavá a strhující fantasy jízda a kvalitní podívaná, která předčasně zrušeného (a výtečného) Constantina s Mattem Ryanem využívá na maximum. Jen víc takových filmů. A Constantina. 75%. ()

Lachtaan

Už od zhlédnutí původního filmu s Keanu Reevesem se snažím Constantinovu veřejnému kouzlu přijít na chuť. Právě jsem ale zjistil, že mě půvab tohoto komiksového mága neohromí ani v animované verzi, a tak jej už nebudu nadále pokoušet. Myslel jsem si, že po opravdu dlouhé odmlce dám opět šanci temnějšímu animáku od DC, které odnož Warnerů přes tento žánr vskutku umí vysílat do světa. Ale v okamžiku, kdy pod super silnou značkou Justice League vydáte film o Constantineovi, kterému chvílemi jako nepodstatný sluha sekunduje jediná postava výše zmíněného týmu, nemůžete čekat vřelé přijetí. Určitě se vrhnu např. na Batmanovy sólovky, komiksová magie už jde ale skutečně mimo mé obzory. ()

hroubek

DC animáky mají to nejlepší už za sebou, přesto pořád představují kvalitní zábavu a těch 75 minut uteče fakt rychle. Už během úvodu si mě animák velmi pěkně zaháčkoval, a já mu to snědl i s navijákem. A dokud to má tajemné tempo a vyšetřuje se je to super. Jakmile se přejde k monstrosní akci, tak to vzhledem k příběhu moc nefunguje. Potěšili postavy a spoustu zajímavých momentů. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji drsnější týmovku z Doctora Strange. Slušný animák, který neurazí a dokáže pobavit. ()

Hugo01

O postavách z Justice league dark toho vím pramálo, proto byl pro mě tenhle animák nejen velmi svěží a zábavný, ale také mi rozšířil komiksové obzory. Parádní jednohubka. ()

Arkanoid

Až tak temné to nebolo. Od začiatku to nieslo rysy predvídateľnosti priemerných superhrdinských filmov, ako len plytké ponáranie sa do zaujímavých charakterov, stupňovanie príbehu len cez akciu, rýchle zoskupenie hrdinov, ktorí predtým netvorili tím, atď., a to pritom riešili problémy, z ktorých sa dá spraviť hutná, alebo aspoň filozofická dráma. Banda hrdinov však sama o sebe nie je zlá, len ich prepojenie a rozvinutosť postáv sú nedostatočné. Batman tradične cynický, v tomto mu tentokrát zdatne sekunduje John Constantine, Etrigan so svojimi veršami alebo prevtelujúci sa duch Boston rozhodne potešia. ()

iXtr3m3

Temné, pretemné, super nasvetlenie akých absolútnych schopností sú schopní Constantine aj so Zatannou a tiež Swamp Thing, voči nim je klasická Justice League len hŕstka detí bez schopností. :) ()

HiddenDragon

Tady je opet videt, jak se DC a Marvel pretahuji o divaky :) Po velmi povedenem "Doctoru Strangeovi" (2016) se DC rozhodlo pripomenout, ze ma take postavy, ktere umi kouzlit, a ne jednu :) Nastesti se toho chopil Oliva, jehoz styl je dospely, a tak tu mame snimek s neprilis znamymi postavami, ktere se doted objevovaly hl. ve videohrach, s dobrym dejovym zvratem i solidni akci. Aby se zachovalo "pouto" na klasickou Justice League, ktera se tu jen mihne, zustal tu Batman, ktery vsechno cynicky glosuje a shromazdi nekolik magickych superhrdinu, aby se spolu postavili silenym nocnim muram, diky kterym se lide zabijeji navzajem. Asi nejdul. postavou je tu lovec demonu Constantine (v hrane verzi ztvarneny napr. K. Reevesem v r. 2005), dale kouzelnice Zatanna (konecne tuhle postavu vidim v poradne akci), nemrtvy Deadman (kteremu ale neustale rikaji jen pravym jmenem Boston), demon Etrigan uvezneny v lidskem tele a trochu i Swamp Thing, bazinata obluda. Vsichni tihle hrdinove existuji v DC svete desitky let, ale priznam se, ze je znam jen minimalne. O zaporakovi Felixi Faustovi jsem slysel vylozene poprve. Autori se sice snazili jejich osud trochu nastinit, ale na tak malem prostoru to neni mozne. Chtelo by to nejaky short film ke kazde postave zvlast, treba jako bonus na DVD. Skoda no :/ Kazdopadne dej (i kdyz je podavan zkratkovite) se pochopit da. Nejvice se to asi podoba serii "Devil May Cry", protoze tu je take spousta kouzleni a priser, na jejichz animaci je znat asijska ruka. Jako celek proste fajn animak s netradicnimi "hrdiny". Akorat by uz Batmanovi mohli prestat delat ta zahnuta ouska O:) ()

Admirall

No tak ja som celkom sklamaný. Justice league, kde jej členovia nemaju hlavú úlohu, až na batmana? A otvorene, ani jeho výkon v tomto príbehu nebol moc heroický. Skôr prebral úlohu nejakého komika a jeho neustále "hmm" "huh" "hhhh" podobne ako pri tomovi hardym v mad maxovi ma neskutočne iritovalo. A potom, nechcem moc spojlovať, ale pre tých čo to videli - to s tým etriganom a swampthingom na konci príbehu malo byť čo? Takto to predsa nemože skončiť. Ja tomu DCčku držím stranu ako sa dá, ale suicide squad sklamanie, toto tiež sklamanie, flašov oblek v traileroch tiež sklamanie... no bojím sa o nich. ()

Hanys_

Constantine na mě tady působil spíš jako marvelovský Dr. Strange, v tomhle prostě docela překvápko. Jinak fakt dobrá týmovka, která by se dost dobře obešla i bez Batmana. Tahle animovaná DC odnož si u mě právě řekla o pozornost. ()

TaanStari

Královsky jsem se pobavil, i když asi ne tím způsobem, kterým tvůrci zamýšleli. Dialogy typu "Máš zahradu?" - "Mám.", podpořené prkenným dabingem, ještě k tomu když se tam prohání postavy se jmény jako Felix Faust nebo Bažináč, tomu se prostě nejde nesmát. ()

Co se děje s Justice League Dark?

Co se děje s Justice League Dark?

30.08.2017

Comicsoví fanoušci prahnou po návratu Johna Constantinea a zatím se bohužel neblíží. Po zrušeném seriálu se začala chystat týmovka Justice League Dark, v níž měl John potírat démony s pomocí Bažináče… (více)