Sebevražedný oddíl: Rozpoutané peklo

• USA Suicide Squad: Hell to Pay

V Belle Reve se něco chystá, což znamená jediné - chladná a vypočítavá vedoucí věznice Amanda Wallerová plánuje misi, kterou podstoupí jen ti zatracení. Je načase povolat do akce úderný tým padouchů, složený z ostřílených veteránů jako jsou Deadshot, Kapitán Boomerang a Harley Quinn. K těmto protřelým zločincům se přidají i nováčci Copperhead, Killer Frost a mistr bojových umění Bronze Tiger! Jelikož cílem mise je ukrást mystický předmět, díky němuž je každý ochoten riskovat život, strhující kombinace chaosu, střelby a nadpřirozených jevů je zaručena! Vydejte se na bláznivou cestu se Sebevražedným oddílem! (HBO Europe)

Kothy

Určitě je to lepší než téměř stejnojmenný dva roky starý počin. Parta padouchů je opět pohromadě a má nový úkol, zajistit kouzelnou kartu do nebe. Po cestě mají mnoho překážek, tuto kartu by rádo získalo víc lidí. Setkají se například s Professorem Zoomem, Silver Banshee, Pygem nebo Vandalem Savagem. O podrazy taky není nouze. No prostě tak, jak to DC animáky umí. Sam Liu má spoustu dobrých filmů. "Vsadím se, že čůrá rampouchy." :D ()

Lenka.Vilka

Nečekala jsem, že to bude až tak dobrý! Ale bylo. Vtipné, drsné, sprosté, příběh měl hlavu a patu. Už jste někdy viděli dodávku, kterou pronásleduje karavan, které nahání školní autobus? Deadshot byl prostě nejlepší! I přes fakt, že nám vysvětlí, proč každý z nich tu kartu chce a ne "jenom proto". A dost postav tam zařve! :O ()

silentname

Možno tomu pár bodov pridám za veľmi zaujímavý dizajn a celkom silný vizuál, no neviem si pomôcť, miestami mi to prišlo trošku nedotiahnuté. "Suicide Squad: Hell To Pay" je podľa mňa viac menej okey. Postavy sú okey (aspoň teda väčšina z nich) a máme tu skutočne drsný krvavý vizuál. Osobne som mal pocit, že mi to veľmi pripomínalo spôsob, akým bol točený "Gantz!". Takže som skutočne ostal v jednom momente trošku prekvapený. Animácie sú celkom dobré, no nemal som miestami pocit, že by vyváženie medzi ručnými 2D a počítačovými 3D animáciami dobre fungovali. A sú často veľmi dobre poznateľné. Ale osobne to nie je najväčší problém, ktorý som s týmto filmom mal. Mám trošku pocit, že sme mali možnosť niektoré postavy spoznať trošku viac, aby sme sa o nich dokázali niečo dozvedieť, poznať ich a vedieť, akí v skutočnosti sú. Napríklad poviem, že Copperhead by si zaslúžil oveľa viac času a rovnako aj Frost. Jej schopnosti sú super, no jej motivácie sú mi tak maximálne nejasné, že vôbec neviem, čo si mám na konci myslieť. Harley Quinn tu nie je veľmi vtipná a na môj vkus sa snaží až moc. A nie je to dobre spracované. A potom je tu ich veliteľka Wallerová. Je okey, tvrdá a rozhodne je človek nechce vytočiť, no mám pocit, že vsuvky s ňou boli viac otravné než zaujímavé. Toľko k mojim mínusom. Aké sú plusy? Deadshot je skvelý. A podobne ako v hranej verzii moja obľúbená postava. A rovnako aj Tiger je super. Plus má veľmi dobrú story, ktorá sa mi aj jemne zaryla pod kožu. A vďaka tomu je záver oveľa lepší, než som si myslel, že bude. Zloduchovia v tomto filme sú super a dostávajú dostatok priestoru na to, aby som si ich užil. Zoom je super, no miestami som premýšľal, či jeho story skutočne beriem. Ale to už je asi na každom osobitne. Mne to osobne moc nesadlo. Záujem o tú kartu je super a jej schopnosti takisto. Plus musím povedať, že aj záverečný boj a akcia celkovo je v tomto filme skvelá. A vizuálna stránka je dobre spracovaná. Ako celok mám pocit, že je to dobrý DC film, no mohlo to niektoré veci dotiahnuť do zdarnejšieho konca. Hodnotenie: B- ()

Lachtaan

Rok se s rokem sešel a s tím i vzpomínka na to, jak hrozně rád sleduju nekompromisní DC animáky a jak každý rok omílám stejnou naivní větu, že se jim musím věnovat častěji. Nebudu ani tentokrát slibovat, že další neuvidím až v únoru 2023, ale upřímně můžu konstatovat, že i kreslený Suicide Squad spadá mezi ty opravdu kvalitní kousky, kde se nešetří krví ani známými postavami z téhle komiksové stáje. Jejich znalost díky Arrowverse se mi tu nemálo hodila. ()

filmmovier

Vynikající animák. Akční, drsný, zábavný, s přesahem do Rka, od začátku do konce boží a nenudící. Skvělá animace, skvělé postavy, o několik levelů lepší, než hraný Sebevražedný oddíl a i mezi DC animáky se najde málo kousků lepších, než tenhle. Sice mi v animovaném vesmíru naprosto utíkají souvislosti, ty ale pro sledování nejsou vůbec podstatné, Rozpoutané peklo funguje naprosto samostatně a tak to má být. Víc takovýchto komiksových animáků!  80%. ()