Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

Eruwen

Na téhle pohádce jsem vyrůstala. Nejlepší byl pochopitelně první díl, ale ani ty další díly nejsou špatné (pro holky tam byl hlavně charismatický Tarabas), nicméně poslední díl byl vážně zbytečný. Sice se to stejně jmenovalo a hrála to stejná herečka, ale už to bylo něco jiného.. Ale, abych se vrátila k tomuto dílu, je to krásná pohádka se spoustou krásných scén a záběrů a zrátka se na to můžu hrdě dívat i teď. ()

ArNEtis

Doprovázela mě celým dětstvím a dělá to dodnes. I přes to že jsem všech 10dílů viděla nejméně 30x tak vím, že jakmile bude zase pár hodin čas, kouknu se po 31. Krásná Fantagiro její ještě krásnější Romualdo, mluvící kámen, čeští herci a místa a později i "zlý" ale neodolatelný Tarabas, lákadla kterým se snad nedá odolat. ()

moriero

2 hvězdy za krásnou tvář Alessandry a další dvě za nostalgickou vzpomínku na pohádku mého dětství. Jedná se snad o nezřetelnější asociaci na tři Diovy dcery na filmovém plátně (no dobře, na televizní obrazovce). ATHÉNA alias CATHERINE - nejstarší, nejmoudřejší, žádná sexbomba, dobrá na ruční práce (vyšívání). AFRODITA alias CAROLYN - plytká a hloupučká roštěnka. ARTEMIS alias PHANTAGHIROW - dobrodružná a nespoutaná bojovnice (lučištnice). Odpusťe mi ta jména princezen (to neustále střídaní anglických a německých titulků mě vždycky bavilo). ()

Elenor

Chápu, že jsou pro nejednoho našince italské pohádky nepochopitelné, ba těžko stravitelné (mluvící předměty, kýčovitost), ale pro mě měly vždycky zvláštní kouzlo. Dát pět hvězdiček mi brání dvě věci: za prvé (pro mě) naprosto nepřitažlivý princ a za druhé fakt, že Bavův Dračí prsten se mi vždycky líbil o chloupek víc...;-) ()

ChrisBa

Rozprávka, na ktorej som vyrastal.. Ide o jednoduchý, ale aj úchvatný príbeh so sympatickými hrdinami natočený na peknom bojníckom zámku.. a nemôžem nespomenúť fantastickú hudbu, ktorá robí zo slušnej rozprávky prekrásnu.. Už len za tieto veci sa nebojím dať plné hodnotenie.. veď prečo nie, ak sa talianska rozprávka tak uchytí aj u nás, tak to niečo znamená.. ()

• Pohádka se natáčela mimo jiné i na mnoha zámcích a hradech v České republice, konkrétně také na hradě Bouzov na Olomoucku. Dále se štáb během filmování podíval také do Itálie. (Lynette)
  • Herečka Lenka Kubálková si v prvním díle zahrála roli malé princezny Caroliny (sestra Fantaghirò) a v dalším díle hrála pomocnici černé čarodějce (Brigitte Nielsen). (vilusinska)
  • Natáčalo sa aj v slovenských Bojniciach. (KazzaK)