Princezna Fantaghiró (TV film)

• český

Jaskyňa Zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro

Cave of the Golden Rose

Fantasy / Romantický

Itálie / Česko, 1991, 91 + 91 min

Guilty pleasure...jedna z mých nejoblíbenějších pohádek...jako malej kluk jsem to (ji?) miloval :o)(28.7.2010)

Předchůdci mého nejoblíbenějšího filmu ze série čas neskutečně uškodil. Zaprvé je stopáž naprosto neúměrná a hraje se tak na naprosto zbytečné noty, zadruhé film zestárl ne o 19, ale snad o 30 let a když jej srovnám s dílem druhým, tak bych nevěřila, že je od sebe dělí jen rok.(29.10.2010)

Jako malá jsem celou sérii milovala a vždy se na ni ráda podívám znovu. A jedna hvězda je za Kima :)(22.7.2009)

• Marek1991

Hlúpa no najmä v mnohom naivná rozprávka, ktorá sprevádzala tiež moje detstvo. Koniec bol pekný, no inak ma rozprávka veľmi nezaujala, naviac bola príliš dlhá. Rozdelenie na dve časti jej prospelo, no dĺžka oboch mohla byť menšia. Filmu pomáha časová rôznorodosť okolo hlavnej postavy a krásne, no také rozprávkové a prehnane dobré dialógy.(5.6.2013)

Ničím urážajúca rozprávočka pre deti aj dospelích. Presne znázornené, že akokoľvek sa zlo pokúša vás dostať, sila lásky a v tomto prípade aj srdca, môže zlo premôcť, len srdce ma tú silu. Tak toto vyšlo z mojej romantickej dušičky, aj keď nieje veľká. A teraz vážne: Tato časť je najlepšia z celej serie, aj keď na diváka neútočí trikmi, tie sú slabučké a neútočí ani hereckými prejavmi, tie sú ešte slabšie. Ale to čo ho robí zapamätanejším je pekný a príjemný príbeh s milou zábavnou zložkou, aj keď z naivným posolstvom, no v tomto prípade to nevadilo.(28.4.2015)