Středoškolák Jakub (Oldřich Kaiser) musí během léta absolvovat prázdninový jazykový kurz. Hned po příjezdu jej ale čeká nepříjemné překvapení: lektorkou kurzu je učitelka Klára Fišerová (Daniela Kolářová), která Jakuba nechala propadnout. Rozvedená učitelka s sebou má pětiletého syna Davida (Tomáš Holý) a Jakub tak naplánuje brilantní pomstu. Akce se mu však vymkne z rukou i ze srdce... (Bohemia MP)

Jarda68

Po sérii Marie Poledňákové(Jak dostat tatínka do polepšovny,Jak vytrhnout velrybě stoličku) a ze Šumavy (Pod jezevčí skálou,Na pytlácké stezce,Za trnkovým keřem)nejlepší film Tomáše Holého"TA MĚ SERE NEJVÍC,PROTOŽE ŽALUJE"80% ()

nudlis

Tenhle film jsem vždycky nesnášel, kvůli Kolářový, Drbohlavovi a Holýmu. A nikdy se to nezmění. Ale jinak nic proti Kachyňově tvorbě nemám, natočil i pěkný kousky. Takže jedna hvězda za Kaisera v době, když ještě tolik nechlastal a nebo to na něm nebylo tak vidět. ()

Cesty timem

Setkání v červenci? S Tomášem Holým a Oldou Kaiserem klidně i v zimě a klidně pokolikáté .... vole :-) ... A ještě k tomu hudba Zdeňka Lišky. Ikdyž "masopustovou" hudbu obecně moc nemusím, motiv se tam k té slavnosti skvěle hodil a jeho hudební CKM motiv, no paráda!... Dnes je to cca 2 roky od mého komentáře a mezitím jsem film viděl tak 2x a s velkou chutí jsem si ho dal dnes znovu. Je tam hodně chvil za 5*. ()

Hombre8

Rodinné filmy jsem nikdy moc nemusel, ale když to člověk srovná s těma "rodinnýma" hrůzama, točenýma v posledním desetiletí... Přidám proto jednu hvězdu z důvodu objektivity. Bo pod odpadem už není nic. ()

sehnalkakac

Kaiserovi jsem to žrala i s navijákem, učitelku bych obsadila jinou herečkou, ale zas výkonem je Kolářová asi nepřekonatelná. Baví mě to. ()

PinkButterfl

Priaznivé hodnotenie dávam kvôli skvelému Tomášovi Holému. Je fakt strašne zlatý :) Inak ma film nijak extra nezaujal, pointa celkom dobrá, ale slabo rozvinutá. ()

shakeXL

Taky taková už víceméně česká klasika - oddychovka s Tomášem Holým, Kaiserem a Kolářovou. Nic víc, nic míň. ()

lebi

Protivná Kolářová a desetiletý Holý hraje pětiletého, ale jinak strašně milá komedie. "Ale on říkal, že se asi poseru." :-) ()

CyWilly

Když romantická komedie, tak Setkání v červenci. Autoři té hromady uslintaných sraček zpoza louže by se měli na tomhle filmu učit... ()

mr_radek

Příjemná letní komedie, která ale po letech a x-tém shlédnutí ztrácí na svém původním kouzlu. Nejvíce bych vyzdvihl roli Vlasty Fabianové, která zahrála nepříjemnou maminku padesátiletého chlapa jak se sluší a patří. ()

len.tilka

"MĚSÍC NAD ŘEKOU, VOLE" Hlavním tahounem celého filmu je bezpochyby Tomáš Holý, který je jako vždy naprosto boží, pokaždý, když ho vidim, je mi líto, že už tu neni, s nim by byly naše český filmy o mnoho veselejší. Jeho mamča Kolářová by byla jako úča v pohodě, i když její anglický přízvuk mi pokaždé rozcukal koutky, ale zamilovaná do studenta? To jí fakt hrát nejde. A ještě do Kaisera? No tak to už vůůbec ne. Možná kdyby vybrali někoho jinýho, ale tohle se nedalo, plus ještě ke všemu podle scénáře jí celej rok tvrdě nenávidí a pak si tu s ní po jednom rozhovoru plánuje založení rodiny. Celou dobu sem tak nějak čekala, že tam začne dělat ty svoje voloviny, takovádle celkem vážná role mi na něj zkrátka nesedí. ()

Filmmaker5

Dvojice Kaiser- Kolářová, se k sobě moc nehodili - film byl dobrý, ale nechutná představa učitelka - student:// Jinak chlapec David (Tomáš Holý) by samozřejmě jako všude kde hrál zasloužil 5 hvězdiček!!! ()

RenataD

Skvělý Tomáš Holý, asi největší dětský talent. Film pobaví, i když si myslím, že by se to nemohlo stát. ()

Manesma

Vracím se ráda k filmu, který asi většina diváků zařadí spíš do "červené knihovny". Ale snad mu přizná i trochu nárok si říkat, mohlo se to tak stát. Ještě si pamatuju, že škola češtiny a kurzy cizinců v Poděbradech byla pro nás za socialismu naprostá exotika. Takže originální prostředí vybráno ideálně. Nad angličtinou lektorek se zasmějí dneska snad všichni, ale za nás umět jen základní věty, byl už výkon. Herci nezaváhali - Kaiser, Kolářová, Holý, Matyáš, Fabiánová, ale i další. Režisér Karel Kachyňa je nenechal takříkajíc vypadnout z role, udržel přirozenost, humor, švih. Době typickou naivitu, přípustně sladkou, obzvlášť v happy endu. ()