Nikdy neříkej nikdy

• Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

xander

Neoficiálne a dosť slabé. Film nedosahuje kvalitami na staršie Conneryho bondovky. Film je nudný a akcia je slabá. Herci niesú zlí a na tak priemerný film až príliš dobrý, hlavne Kim Basingerová. ()

surprise

Pravý Bond v nepravé bondovce i když jde o variaci na jednu z nejlepších bondovek "Thunderball". Bohatě vypravený, kvalitně obsazený a pozor, možná přijde i Mr.Bean. ()

pedrosek

Dal jsem si celou sérii od začátku a do ní zařadil i tenhle film z jiné produkce. Přišel mi hodně slabý a Conneryho mi bylo celkem líto. I když měl kolem sebe herecké hvězdy, atmosféra se celkem nepovedla. Dvě hvězdy za snahu a obsazení. ()

gezko

Prepracovať film, ktorý bol už raz natočený je trápne. Trápne je, že ho natočili v prvej polovici 80.-tych rokov, keď sa to trápnosťami len tak hemžilo. Ešte trápnejšie je, že do rovnakého filmu obsadili do hlavnej úlohy toho istého herca. Ale čo už, keď ide o prachy. Musím však popravde povedať, že v porovnaní s Thunderballom trošku predsa len vytŕča (viď. môj komentár k filmu Thunderball). Dopomáha tomu angažovanie krásnej Kim Basinger a sexice Barbary Carrera a rovnako aj Rowana Atkinsona. Connery alias Bond je vyzretejší, vtipnejší a sebakritickejší. V globálnom hodnotení film je tak trochu aj paródiou na ostatné Bondovky, keď Bond s Q vtipkujú na adresu celého Bondovského mýtusu. ()

ledofredo

I když je tenhle film označen za neoficiální bondovku já osobně ho za bondovku neoznačuju je to hodně slabý odvaz z toho všeho kde Sean Connery hrál co by agent jejího veličenstva. Filmpostrádá cokoliv co má správný film s agentem který nezná strach mít. Jen jsem tiše seděl nedýchal a byl jsem zaražen z toho v co se to ještě vyvine asi si dám na spravení chutě nějakou opravdovou klasiku od studia MGM. ()

Lukkyn

Nikdy neříkej nikdy to je tak pravdivé až to bolí. Sean Connery si to řekl a přesto se vrací a s ním i většina jeho šarmu. V obleku super v tej teplákovce už to není vono. Tím , že chybí většina věcí z Bondova světa je to strašně ochuzené. Úvodní titulky, hudba, představení Bond - James Bond a podobný blbůstky z Bonda dělají to co je. Velký M je nesympatický hovado , který jen prudí nic víc jen škoda , že ho neodpráskli. Celý to působí strašně zbytečně, takže opravdu jediný co potěší, je návrat Seana C. Rowan Atkinson se jako pako zřejmě narodil a předvádí to i tady. Příběh ohranej nic novýho pod Bondovským sluncem. Průměrný akční film a přesto , že něco málo z Bonda využívá , tak zůstane na okraji s cejchem zbytečné , falešné Bondovky. ()

williamriker

Trošku jiný Bond než jsme zvyklí. Škoda že film obsahuje nelogičnosti a když už je Bond v koncích, tak se někdo nelogicky objeví, aby mu zachránil život. Triky bych hodnotil za horší až špatné. Vtipné scénky Bondovského stylu stále potěší, Mr.Bean bohužel už ne. Vliv a styl 80.let spíše škodí než prospívá. Remake děje Thunderball jinak není špatný. Pěkné 3* ()

gizi

Naštěstí toto není oficiální bondovka, protože jinak by tuto výbornou letitou sérii totálně degradovala. Výborně to v mnohém vystihuje komentář Gemini. Z mého pohledu opravdu s pravými bondovkami nemá moc společného. Navíc hudba je nepovedená (resp. až nevhodná, nelíbivá), scénář velmi slabý, většina filmu je nudná, prázdná, nezáživná. Je to skoro takový B-čkový film, který se jen snaží napodobit a kopírovat originál Bonda. 50%, ale dám ještě 3* (jednou se to podívání přežít dá). ()

framil

Taková trochu trapná Conneryho ''trucbondovka''.Ovšem je to remake jeho staršího filmu,takže vlastně proč ne... ()

DannyBurino

Skvělý opět Bonda hraje Sean Connery, nevýhodou asi je to že je to remake Thunderballu a že nejlepší bitka bude na začátku a bude to trénink. Jinak je to skvělá bondovka. ()

werny

Pohoda. Sice to nebyl ten pravý Thunderball, ale efekty už byly na úrovni. Sean Connery byl trošku opotřebovaný, ale divák si již zvykl z filmů s Moorem. Každopádně to byl dobrý Bond. Lokace pěkné, jak jinak. K.M. Brandauer jako záporák dobrý, ovšem jeho pravá ruka B. Carrera byla exklusivní. K "M" se nevyjadřuji...byl slabý. Celkově co s týká velení tajné služby, nic moc. Ani náhražka za slečnu Money Penny neuměla tak pěkně flirtovat. Co ve filmu dělal mr. Bean? No jo no... Kim Basinger průměrná bondgirl... i když pěkná. Samozřejmě chyběla úvodní bondovská znělka....jinak dobrý film. Za mě 70 % ...ta hvězda navíc za Barbaru Carreru. ()

Jekyl

Tahle neoficiální Bondovka není žádný extra šlágr, ale ani úplný propad. Ano, kdyby se to nenatočilo, tak by se vůbec nic nestalo, ale na druhou stranu jsem docela rád, že si Sean Connery střihl ještě poslední rozlučku v roli agenta, kterého před 21 lety poprvé přivedl na scénu. Kvalit původního Thunderballu to sice nedosahuje, ale i tak se pár slušných momentů najde (například scénka se žraloky nebo šemíkovskej skok, kterej asi ochránci zvířat neuvidí rádi). Váhám mezi 2-3*, ale z úcty k Siru Connerymu dávám ty 3. ()

Kleinbauer

Patřím ke generaci, která se v závěru 60.let narodila a já osobně jsem zoufalý nostalgik a Bondovky s Conellym, Lazenbym a Daltonem mám nejraději. Dobové reálie, obecná kultivovanost, technické finesy poplatné době, móda v odívání... to vše na mne působí jako očistná kúra. Druhá "neoficiální" Bondovka snad vznikla navzdory hegemonii Wilson & Broccoli, tak alespoň na mne film působí. Nemyslím, že by to bylo špatně, naopak, pro mne v mnohém příjemná změna, kterou tento snímek narušil sérii Bondovek s vypelichaným lázeňským vometákem, který v takřka důchodovém věku metá kozelce a slintá jako pederast nad dvacetiletými dívkami. Dodnes jsem nevypátral, proč a koho napadlo pana Rogera Moora angažovat na neuvěřitelných 7 epizod do role 007 v jeho více než zralém věku a když tak učinil, měl se scénář ubírat jiným směrem, nikoliv nás neustále trápit záběry na vilného starce jak si "užívá" s dívkami, které věkem mohly být jeho vnučky. Chyběl mu šarm sira Connelyho, pružnost Mr.Lazenbyho a inteligence všech tří protagonistů, které jsem zmínil v úvodu. Slabomyslný, úchylný dědek mi prostě pokazil 7 dílů. Ale to jsem odbočil anebo možná nikoliv, možná to nevadilo jenom mne a vznikl poslední Bond s Connelym, navzdory, poslední věta v posledním záběru to tak trochu naznačuje. Tvůrcům odpouštím nesmyslné a zbytečně do filmů nacpané osobní vznášedlo a rád dávám 4*. ()

Sa.sa

Bond je Bond a je úplně jedno jestli je oficiální či ne... Connery je Bond a je super herec... Kim byla krásná... Sice je trochu slabší film, ale i tak stojí za zhlédnutí ()

darkchipmunk

Nedávno jsem tuhle Bondovku hledala na Prime Video a nebyla tam. Chtěla jsem se na ni podívat kvůli Kim Basinger. Včera jsem si všimla, že ji zařadili. Podívala jsem se na ni a... je to fakt parodie, výjimečně souhlasim s lidma na databázi. Connery vypadá sešlejší než ve svých pozdějších filmech, tam už byl jeho šedý vlas značka. Mám docela ráda Brandauera, ale do podobného žánru se se svou neikonickou, evropskou tváří moc nehodí. Některé scény jsou za hranicí vkusu, i na poměry Bonda. Fatima je srandovní záporná ženská postava, v příběhu jsem se brzy ztratila. Takže dobrá byla jenom Kim Basinger. A pak že modelky nemohou hrát. Možná tak v ČR. ()

Hall900

James Bond: With due respect, I played the war games for two weeks and only got killed once.M: Twice. You've forgotten the land mine on the Black Sea beach.James Bond: Correction, sir. I lost both legs. I did not die. ()

Jasmín

Veni, vidi, nudi.... teda.... hlavně při tom rozvleklém závěru jsem byl "napnutej" jak kšandy (vyrobený ale tak za Přemysla Oráče). Z tohohle Bonda se mi líbilo trošku té pěkné přírody (jako vždy), ještě dejme tomu obstojný Connery a hlavně Basingerová (za tu jsou ty dvě hvězdy). Jinak zbytek byl na dvouhodinovou stopáž naprosto šílený, bez vtáhnutí do děje a ten joystickový souboj mi tak na hodin vryl do tváře nechápavej výraz. Jo, a ještě k výkonu Maxe von Sydowa (Blofelda) - nezlobte se na mě, ale to bylo na Oscara. Za takovýhle herecké koncerty by se hercům měly vyplácet ty milionový honoráře. V podstatě neslezl ze scény a díky němu byl celý film pozvednut tak o dvě patra. Bravo a tleskám. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)