Nedaleko městečka Kostelec dojde k přepadení poštovního vozu, při kterém pachatelé ukradnou dva a půl milionu korun. Případ se místním policistům nepodaří vyřešit. Z pražské kriminálky proto po nějaké době přijede mladý a schopný poručík Charvát (J. Satoranský). Zatímco se seznamuje s okolnostmi případu a s nalezenými důkazy, naváže známost s pohlednou Květou (Z. Cigánová), dcerou správce ubytovny Weisseho (R. Hrušínský). Komplikovaný vztah, který mezi oběma milenci vznikne, si nijak nezadá se složitostí kriminálního případu, jenž Charváta do Kostelce přivedl. Vše se začne ještě víc zamotávat, když kdosi brokovnicí zavraždí místního rváče a opilce Maláska (R. Přibil). Ten je totiž ve skutečnosti Květiným manželem. A jeho smrt podle Charváta souvisí s poštovní loupeží… (Česká televize)

Schlierkamp

Československý kriminální film zabývající se pátráním po pachatelích loupežného přepadení poštovního vozu. Vyšetřováním je pověřen poručík Václav Charvát (J. Satoranský), který je povolán z Prahy do malého města, kde se loupež odehrála a kde se místní kriminalisté ocitli ve slepé uličce. Poručík Charvát tráví volný čas v místní ubytovně, kde se seznamuje s vedoucím R. Hrušínským a především s jeho hysterickou dcerou Květou (Z. Cigánová), která ihned ve vysokém a pohledném kriminalistovi nalezne zalíbení. První polovina snímku se tak zabývá především Charvátovými soukromými milostnými záležitostmi a vyšetřování případu se věnuje pouze sporadicky. Ve městečku se objeví dvě mrtvoly a Charvát je ihned spojuje s onou loupeží, zejména když jedna oběť údajně vynalezla důmyslnou metodu jak opakovaně vyhrát v tahových loteriích, což je jedna z možností, jak zlegalizovat uloupené peníze. Satoranský se hledání pachatelů věnoval sám, pouze si doplňoval informace od místního kriminalisty (nepřátelský Z. Řehoř) a náčelníka D. Blaškoviče. V dalších rolích se v této docela zajímavé kriminálce objevil R. Přibyl jako zastřelený manžel Květy, dále B. Šmída jako tradičně zpomalený spisovatel, který si dovolil prohledávat Charvátovi jeho dokumenty k případu či v malé roli vždy zajímavý B. Poloczek. Celkově se mi kriminálka D. Kleina líbila, avšak zbytečně výrazná milostná epizoda hlavní postavy a také lehce předvídatelný děj hodnocení sráží do průměru. ()

tranquill

"Člověka vždycky potěší, když jeho vkus je vkusem většiny..." Tahle krimi mému vkusu docela lahodila. Měla zajímavou melancholickou atmosféru a solidní dějové linky oproti valné většině současných českých krimi scénářů. ()

BigBang

Hlavní zklamání v tomto filmu pro mě byla přestavitelka hlavní ženské role. V prvním záběru zezadu zdálky vypadala skvěle, potom zblízka už to nebylo ono. ()

Inozuka

Zvláštní kriminálka s krapet rozervaným poldou, který to víc umí se svým někdejším velitelem, majorem od pohraničníků, než s fešnou kočičkou. Na Körnera celkem prkenné, ale s výbornými vedlejšími rolemi v podání pánů Hrušínského, Řehoře a Šmídy ... Velké plus zaslouží hudba, která může směle konkurovat zádumčivosti soundtracků z francouzských kriminálek. ()

karlee

Jako detektivka celek blbost, ovšem - jak už poznamenal kolegy Crocuta - Hrušínský je výborný, jak si vodí mladého detektiva Satoranského. Jo jo, milej zlatej. ()

masekjc

Až ke konci se v podstatě začne něco dít a motat se to dohromady, zatímco převážná část stopáže byla utahaná a ledově klidná. Slabší průměr.. ()

G04T

Pohodová a příjemná kriminálka s pěknou hudbou a dobrými herci. Atmosféra malého městečka je vynikající a obzvlášť Jaroslav Satoranský se do této role hodil. Trochu nadhodnocuju, protože tohle je spíš film na odreagování a přesně dnes jsem se odreagovat potřeboval, takže jsem spokojen. ()

Pitryx

Pro mě příliš složité a příliš komplikované na pochopení. Jel jsem to natřikrát a stále mi něco uniká. No, ale nesoudíme případ jako takový, ale film. Je to mdlé, nepůsobivé, nepřesvědčiví, podprůměrné absolutně ničím nezajímavé. Mám pocit, že to odflákli i herci. Nejvíce pobavil afektovaný pád páně Maláska po třenici s Charvátem. Prostě odfláknuté naprosto vše. 201311180/0 ()

offlineman

Výborná krimi i bez jediného výstřelu! Sám nevím, jak bych se zachoval já, kdybych stál nad gaučem napěchovaným takovým (tenkrát) balíkem!!!!!! ()

ostravak30

Ač mám české kriminálky, nemůžu jinak. Tohle je silně podprůměrná story. Od úvodu to vypadá slibně, tedy že se bude jednat o odhalení pachatelů přepadení. Jenže průběh filmu nás vyvádí z omylu. Více se řeší kriminalistovy milostné pletky. Divák se nemůže ubránit dojmu, že kriminalisté na všechny indicie přichází náhodou a v podobném stylu nakonec J. Satoranský odhalí i Rudolfa Hrušínského. Ostatně, ten je jeden z našich nejlepších herců, takže jeho výkon mě opět potěšil. A taky chválím hudbu, která byla docela povedená. Jinak ale trochu vázne scénář a mě osobně vadí, že nejde o kriminálku, ale spíše o romantické drama s prvky detektivky. No detektivní žánr zkrátka není partií Dušana Kleina. ()

Coliseum

Maratova hudební složka mě baví, především ústřední melodie stojí za pobrukování (ne, jméno Marat mi vůbec nic neříkalo a neříká) a dokonce mi nevadí, že jakmile sem viděl PANA Hrušinského za tzv. kvelbem, bylo mi jasný, kdo bude hlavním a neodolatelným zloduchem. Unylejší pár, aby člověk pohledal (Jarda se Zuzkou si to nedávali ni omylem), Kostelka to konspiračně uhlídal a Šmída? Ten bude už navždy Bacílek s mlíkem. Obecně mě Kleinovy sedmdesátkový kriminálky baví, nevidím v nich nic závadnýho. Ale ani objevnýho. Zlatá střední cesta. ()

Hawaj

Celkem fajn detektivka ze socíku co neurazí. Jsou tam výborný hlášky u kterejch sem se srdečně zasmál, když jsem si vzpoměl jak mi už za totáče připadali jak z šestákovýho románu. Příběh se vine, soudrh vyšetřuje, malé město mu přináší nástrahy a dobrý herci v malej rolích dávaj velmi slušnej výkon. Naštestí věrnost soudruhů příslušníků k socialistické vlasti se až tolik neprojevuje, takže je to koukatelné i dnes. Todle by měl natočit Tarantino, v americkejch reáliích by to dostalo světovější šmrnc a moh by to bejt fajn biják. Satoranskýho by moh hrát Brad Pitt a s těma hláškama By to mohla bejt fakt prča. :)))) ()

Tominni

Spíše slabší československá kriminálka, kde se do malého městečka přijede vyšetřovatel z Prahy, aby případ krádeže peněz z poštovního vozu vyřešil. Tomu moc neprospívá ani vytvoření vztahu s dcerou správce ubytovny. Tak nějak mi moc neseděly hlavní postavy, ať už to by Satoranský, Cigánová nebo i samotný Hrušínský, proto to jsou jenom dvě hvězdičky. ()

Phex

"řešíme tu společenský lumpárny pane Vítek" no zkrátka taková ta krimi klasika daného období. Představitelka Květy Z.Cigánová by mohla aspirovat na post: herečka s největším rozestupem očí ... ()

Nonna

Takový nějaký rozpačitý pocit z tohoto filmu mám. Asi je to z velké části rozpačitostí Jaroslava Satoranského v hlavní roli, podivným, ve své době asi bráno jako přitažlivým zjevem Zuzany Cigánové a celkovou vleklostí děje. Mám pocit, že kdyby ve vedlejších rolích neexcelovali tak dobří herci ("Milej zlatej" si pamatuju z dětství, aniž bych uchovala, z kterého filmu), byl by celkový výsledek ještě daleko horší. Radost mi udělalo obsazení Bohumila Šmída, který je jakýmsi spojovacím článkem detektivek oné doby, z jiných filmů ho nepamatuju a vždy pobaví svým skoro až švejkováním. ()

harycek

Viděno kdysi , ale zase tak špatné to nebylo ,dnešní projekce mi tento film se směsicí krimi a romantiky pouze připomenulo!? ()

koza3

Hezká svižná detektivka z maloměsta. Krádež peněz z poštovního vozu pokračuje sérií zločinů a odhalováním střípků skládačky. Lehká erotika a krédo správného policajta vyústí v zajímavé finále...vrahem není zahradník! ()

sharka.68

Mám tuhle kriminálku ráda. Nejlepší role zde hrají Zuzana Cigánová, dabovaná Jorgou Kotrbovou (moje oblíbená Terina z Romance pro křídlovku) a Zdeněk Řehoř....Satoranskej je zase prostě moc hodnej...a když se objeví B.Šmída, vždycky mi naskočí - Mlíko, Pacínek a pan Louskáček ;-) a konečně úžasná Maratova hudba... ()