Tři rozjaření mladíci večer opijí a odvezou z nádraží mladou prodavačku Haničku. Ta druhý den na policejní stanici nahlásí znásilnění. Mladičký příslušník, který striktně dodržuje předpisy, se pod dozorem staršího náčelníka ujme šetření. A protože mladík nemá ani špetku zkušeností, natož lidskosti nebo taktu, tak od začátku působí samé zmatky. Přesto se příslušníkům brzy podaří dva údajné pachatele zajistit. Jak se ukáže, třetím údajným násilníkem je nesmělý mladík, který se právě žení – a který byl večer tak opilý, že se sotva hýbal. Nicméně trestný čin byl ohlášen a esenbáci to nemohou nechat jen tak. Po pečlivé rekonstrukci činu se tedy vydávají na svatební hostinu, přestrojeni za ženichovy kamarády… Nestárnoucí česká komedie s dlouhou řadou populárních herců je dílem režiséra Jiřího Krejčíka, jenž na scénáři spolupracoval se Zdeňkem Mahlerem. Vtipné, avšak značně nelichotivé a přitom věrohodné zobrazení všech možných státních autorit (od esenbáků přes funkcionáře a vojáky až třeba po pokladního na nádraží) bylo důvodem, proč se film ocitl na dvaadvacet let v trezoru. (Česká televize)

usama28

Velmi vtipná a velmi satirická podívaná. Plno vtipných a na svou dobu odvážných dialogů. Pucholt je v roli aktivního blbce geniální a ostatní si s ním nezadají. Hlášky jako : "soudruzi už na místě samém"," kde máte toho třetího", "kleště máme všichni stejný", "náčelníku, proč nás lidi nemaj rádi", " a nevypadne ani ň" atd. hned tak nezapomenete. I epizodní role jsou skvěle napsané a ještě lépe zahrané (např. vedoucí obchodu). Ale scéna, která mě vždy zaručeně zboří je histerická nevěsta a paní Zázvorková. " Já ji dám něco na uklidnění" Facka " krávo!" ()

JARDAHONDA

Byla jednou jedna svatba. . . na ní smutná nevěsta a opilý ženich. On a další dva smutní hrdinové se pod vlivem alkoholu dostanou do podezření, že znásilnili mladou prodavačku (Iva Janžurová). Domněle zneuctěná dívka odvolává své obvinění, učiněné tak trochu z nerozumu, tak trochu ze msty a koneckonců i z vypočítavosti, až po absurdně úmorném vyšetřování. Obviněný mladík se může konečně oženit a svatba jako řemen začíná. . . 85% ()

PORTER44

Dobře natočená komedie sice na téma znásilnění ale bylo tak skvěle odlehčený a humorný že se dalo spíše násilníky politovat než nenávidět.V.Pucholt předvedl vynikající herecký výkon. ()

RozaF

Co dodat? Už úvodní titulky slibují super zážitek. Vladimír Pucholt v nejlepší formě, škoda, že ztvárnil jen pár rolí a pak se dal na dráhu lékaře. Myslím, že nestat se tak, mohl si lvy vydláždit chodník. ()

v.pohode

Arcimegakoncert Vladimíra Pucholta spolu s ostatními velikány té doby! Film je plný nesmrtelných hlášek, jen mi trochu mi vadí, že samotný akt znásilnění je zde bagatelizován, ale asi to je poplatné té době. Nicméně film je to excelentní! ()

APLSMLS

Páni, dřív se tu uměli natočit a zahrát opravdu parádní komedie! Krása <3 Ani si nevšimnete, o jak drsných tématech film je, v tom svižném tempu humoru a eskalující absurdity. Dva estebáci jako zpodobnění liberalismu proti totalitě velmi trefně a nenásilně, takřka mistrovství! A vzhledem k roku samozřejmě odvážné. Místy už trochu dobové pochopitelně, ale snímku to ani dnes neubližuje a pořád je to moc fajn podívaná s dobrou atmosférou a srdcem! ()

dr.jitr

Na filmech z druhé poloviny 60. let mě fascinuje to, jaké jsou v porovnání s filmy z první poloviny let 70. Je v nich naprosto neuvěřitelný rozdíl a ne nadarmo se staly trezorovými kousky. Ne, nemám rád komunisty ani trochu, ale to, že skončily v trezoru jen ukazuje, jak moc si tyhle filmy utahují z / kritizují režim. Čím? Komunistickým funkcionářem - sukničkářem, příslušníky SNB, kteří si ohýbají předpisy podle toho, jak se jim to hodí a koneckonců i scéna u nádražní pokladny s prodejem polovičního lístku... Tenhle film není prvoplánová komedie s laciným humorem á la Slunce, Seno, ale když u něho trochu zapnete mozek, budete se bavit. A nemůžu si to odpustit, ale... Iva Janžurová je tu prostě krásná! ()

Cael

Skvělá krejčíkova komedie. Ze zápletky jednoho nepovedeného znásilnění dýchá uvolňující se atmosféra konce šedesátých let, kterou umocňují vynikající dialogy (narazíme to na nové formy občanského soužitì). Vynikající typologie postav i výkony všech protagonistů, zejména pak Pavla Landovského a Vladimíra Pucholta, ale i další. Za pozornost stojí i výkon epizodní role Jiřího Líra. ()

alienable odpad!

Uznávám, že dvojice Pucholt a Vostrčil je možná dobrá. Jenomže mně je strašně nepříjemný to, na jakým tématu je "komedie" vystavěná. Nepřijdou mi vtipný hlášky "byls označen, že ses podílel tady na soudružce", zvlášť když má jít o znásilnění. Pokud se něčemu takovýmu budeme smát, tak se jako společnost nikam neposuneme. Hlasuju pro návrat do trezoru. ()

Zemřel herec Jiří Hálek

Zemřel herec Jiří Hálek