• prkalil
  *****

  "Náčelníku - proč nás lidi nemaj rádi..."(17.3.2015)

 • Šakal
  *****

  Pokud na něco sedí název: hořkosladká tragikomedie a trefná satira poměrů ve společnosti, potom je to bezesporu tento snímek Jiřího Krejčíka. Řeší se tu sice znásilnění jedné ženy, nicméně tím kdo byl „ znásilňován“ byl český národ (lidé). Jedním slovem (téměř) geniální. Tím myslím od kamery, režie, tak především scénářem Zdeňka Mahlera a konče vynikajícími hereckými výkony Vladimíra Pucholta ( škoda ho zubaře jednoho, film v něm hodně ztratil), Jana Vostrčila., Jiřího Hrzána a takhle bych mohl pokračovat stále dál a dál... Při sledování těchto typů snímků se člověku derou do úst slova: zlatá 60.-tá uvolněná léta. Zní to sice jako fráze, nicméně to byla skutečnost. Mám rád tyhle „ Formanovské“ charaktery. Muselo být pro všechny skutečnou slastí tvořit v těchto uvolněných podmínkách a době bezvládí. Důkazem budiž filmy, které v tomto období vznikaly. Škoda, že to trvalo tak krátce a už vůbec se nebudu zmiňovat o tom, co následovalo poté. p.s. „nevím, jestli se amnestie vztahuje i na znásilnění“(11.3.2011)

 • Lima
  *****

  "Proč nás lidi nemaj´ rádi?"..."No co, co, co?!"...a další nesmrtelné hlášky v jedné z nejlepších komedií, jaká u nás vznikla. S tak dobrým scenářem a skvělým hereckým ansáblem nemůže vzniknout nic jiného, než komedie jako řemen.(1.9.2002)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jan Schánilec byl v době natáčení na vojně, takže vždy čekali až ho pustí. (cariada)

 • - Kromě scén na nádraží se v jednom z poděbradských domů točila i svatební hostina Jiřího Hrzána. Na zahradě tohoto domu také vidíme například scénu s opilým Vladimírem Pucholtem nebo Františka Filipovského se sekerou. (Markuss)

 • - Iva Janžurová si kvůli filmu musela nechat odbarvit vlasy. (Elisebah)

 • Ilja Prachař

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace