Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že se toho od dob tohoto filmu změnilo u policie dost. Mají jiné uniformy, auta, jméno...ehm, ještě něco?(1.4.2011)

Něco víc než obyčejná komedie. Výborná zábava, výborné dialogy, výborný výběr herců a jejich výkony ( a to i v menších rolích - např. Zázvorková). Ale na konci divák zůstává trochu rozpolcen, možná i trochu přimražen. Protože to skutečně není obyčejná komedie. Je v tom prostě něco víc. Rozhodně jeden z nejlepších filmů dekády.(31.12.2006)

Večná škoda, že táto nie až tak frekventovaná komédia (v porovnaní s mnohými inými) pôsobí uťahane. Väčšinou je úsmevná, i keď rozpráva o závažnom zločine, o to viac vás prekvapí, keď sa nahlas znenazdajky zasmejete. Fóriky sú v duchu novej vlny, pod ktorú by som film osobne zaradil viac, ako k tzv. zľudovelým komédiám. Ono nie je jednoduché všetko na prvý krát podchytiť, Pucholt totiž perlí viac menej neustále. Prekvapila ma nepredvídateľnosť deja, ani tesne pred koncom som netušil, ako to Krejčík s Mahlerom ukončia, či sa im príbeh podarí poriadne vypointovať. Myslím, že sa dalo aj silnejšie, ale k dostatočnej spokojnosti mi to stačilo.(4.9.2015)

Výborně napsaná a neméně skvěle natočená komedie, která v sobě skrývá i mnoho "závažných" témat. Řemeslně skvělá práce s herci i s kamerou. Celý film je velice pečlivě budovaný, všechny záběry jsou výtvarně a významově pořešené a přesně navazují jeden na druhý. Ani jedinný pohled-protipohled, vše tady má svůj smysl, nespoléhá se "až na střih".(13.7.2012)

Upřímně řečeno, z týhle komedie nejsem nijak ,,odvařená". Jediný co mě vlastně opravdu bavilo byl Pucholtův esenbáček.(26.5.2014)