Tři rozjaření mladíci večer opijí a odvezou z nádraží mladou prodavačku Haničku. Ta druhý den na policejní stanici nahlásí znásilnění. Mladičký příslušník, který striktně dodržuje předpisy, se pod dozorem staršího náčelníka ujme šetření. A protože mladík nemá ani špetku zkušeností, natož lidskosti nebo taktu, tak od začátku působí samé zmatky. Přesto se příslušníkům brzy podaří dva údajné pachatele zajistit. Jak se ukáže, třetím údajným násilníkem je nesmělý mladík, který se právě žení – a který byl večer tak opilý, že se sotva hýbal. Nicméně trestný čin byl ohlášen a esenbáci to nemohou nechat jen tak. Po pečlivé rekonstrukci činu se tedy vydávají na svatební hostinu, přestrojeni za ženichovy kamarády… Nestárnoucí česká komedie s dlouhou řadou populárních herců je dílem režiséra Jiřího Krejčíka, jenž na scénáři spolupracoval se Zdeňkem Mahlerem. Vtipné, avšak značně nelichotivé a přitom věrohodné zobrazení všech možných státních autorit (od esenbáků přes funkcionáře a vojáky až třeba po pokladního na nádraží) bylo důvodem, proč se film ocitl na dvaadvacet let v trezoru. (Česká televize)

Andresito

Skvělá komedie s výborným Pucholtem a ještě lepším Hrzánem, která by si zasloužila trochu víc hlášek. No co, co, co? 80% ()

Bukk

Může mi někdo vysvětlit, proč se k takovým opravdu pokladům dostávám až teď? No každopádně jsem se takhle jednou večer nadmíru pobavila při "komedii o znásilnění". Liberálnost nade vše. Takové věci tady v téhle době chybí, přitom námětů by bylo až až, vždyť přece není nad to, když to ten film nekřičí jak urvaný, ale sděluje to méně umíněně.. Proč to kdysi šlo udělat? ()

Vesecký

Rozmýšlel jsem se, jestli za Pucholta nepřidat hvězdičku, některé jeho hlášky byly fakt pěkné, zvláště dvě se mi líbilymoc: "Já když píšu rychle, tak se mi zasekávají... " "Náčelníku, proč nás lidi nemaj rádi?" Jinak to ale byl film naprosto průměrný, samozřejmě, že se tam objevila odvážná satira na orgány (bezpečnostní i stranické), ale to už je trochu vyčpělé.... Humor Jiřího Hrzána, ačkoliv je osobitý, mi nikdy moc neseděl. V tom smyslu kromě Pucholta vynikl Jan Libíček. ()

Gastovski

Komedie jak řemen! Vynikající herci a jedna hláška za druhou. Tyhle"starý" český komedie nikdo nepřekoná. Chci jich vidět víc!!! ()

J R C Pecuchet

No co co co .......skvělá komedie v režii Jiřího Krejčíka. Na tento film je možné se dívat opakovaně s odstupem desítek let a nikdy nezklame. Skvělé herecké obsazení ! ()

Narciska

Herci a jejich umění, scény a dialogy, vše bylo dobré, přesto mě to totálně neoslovilo - že by to bylo až tak divné? Pomalé? Bez vtipu? Nudné? Nevím a jsem z toho po pravdě na rozpacích… ()

Lukin413

Tarantino ukázal, že i drogy mohou být vtipné, Krejčík s Mahlerem zase ukazují, že i vyšetřování znásilnění může být natočené jako komedie. Film obsahuje mnoho absurdního humoru, bohužel často na úkor VB a strany, proto desítky let hnil v trezoru. ()

Velemír

Místy třeskutě vtipná, bravurně zahraná a celkově řemeslně výtečná zábava, lehoučká až tolik, že z ní pak o to víc trčí to odpudivě lehkovážné nakládání s motivem znásilnění, které je základní premisou scénáře i celé té zábavy, která tak kontraproduktivně hořkne. Pro ten šovinistický podtón už raději nikdy. Souzním s Tetsuovým komentářem. ()

zdeny99

Co je na to legračního a tak skvělého? Vždyť je nepochopitelná blbost, kterou šíleně poznamenal zub času. Už jenom to vyšetřování je směšně infantilní. Podezřelý Landovský sedí v lese na bobku s policistou, jeden se láduje svatebním dortem a druhej si u toho pokuřuje cigaretu. [5563. hodnocení, 208. komentář, 82%] ()

Akana

Vynikající, lehce režim podrývající komedie s milónovým obsazením. Nejzábavnější role Vladimíra Pucholta, v ničem nezaostávají ani ostatní herecká esa. Jak to, že mi tenhle klenot doteď unikal? 90% ()

Evander

Za zmínku zde stojí snad jen Vladimír Pucholt v roli příliš horlivého "orgána". Jinak černá komedie, která snadno zapadne v šedi průměru. 65% ()

Zemřel herec Jiří Hálek

Zemřel herec Jiří Hálek