Trochu bláznivá, trochu fantastická komedie pro děti: Působením blesku a dalších záhadných okolností se nadaný žák šesté třídy začne objevovat v dalších mutacích, které se od sebe charakterově liší... (oficiální text distributora)

noriaki

Režisérka velmi osobitých dětských filmů vstoupila i na výsostné teritorium Václava Vorlíčka a natočila bláznivou sci-fi komedii. Nemohla se opřít ani o scénář Miloše Macourka, ani o schopnosti naší herecké smetánky, a na výsledku se to nutně projevilo. Film je slušně zahraný, občas se objeví skvěle podaná hláška nebo ikonická scéna, ale klasikou se nikdy nestal. Chybí mu jeden opravdu silný charakter a ikonický hudební motiv, takže se rychle vykouří z hlavy. Mně se to stalo už dvakrát. ()

Master19

Z nějakého nepochopitelného důvodu jsem tento film vůbec neznal. O to víc jsem byl překvapený, jaká to je legrace i v dnešní době. ()

Braddy

Skvělá sci-fi pro děti, kterou jsem jako malý kluk děsně žral:-) Taky jsem chtěl mít naklonované dvojníky, hlavně aby za mě chodili do školy. Btw: "Musil, ještě´s málo zkusil!!!" ()

insurgentes

Na filmy typu "rodinná komedie" téměř nekoukám, protože nesnáším přehrávající fakany, ale u tohohle jsem se párkrát i od srdce zasmál, takže to asi bude lepší kousek v žánru. ()

vitekpe

"Ja se omlouvam, ze jsem dneska nebyl ve skole. Ja jsem sice byl rano pripravenej, ale v nestrezenem okamziku jsem se obelstil, a zavrel do komory. A jeste bych rad podotknul, ze jsem se pustil az ted, ackoliv jsem se nekolkrat zadal...." Pozdne osmdesatkova komedie pro deti, ktera ma sice svoje mista, ale uplne za to nej ji nepovazuju. Na muj vkus trosku ukricene, a poetika filmu o deset let starsich ji uz chybi.. 3- ()

brooklyn73

Vesela komedie pro deti s ponekud scifi, fantastickou zapletkou.Jake by to asi bylo mit 2 bratry vzhledove uplne stejne,avsak povahove rozdilne ? Za zminku stoji v roli reditele skoly v pro neho ne uplne vzdalene roli Miloslav Simek a take parta tri vyrostku s Cundrlikem v cele. Rok vyroby 1986. ()

Testament

Teď jsem dokoukal film, který jsem naposled viděl někdy před patnácti lety. A nostalgie se vrátila a s ní i stejný dojem jako před lety (což nebývá vždy pravidlem). Jednoznačně se jedná o snímek, který je nadčasový, nabitý perfektními hláškami a maximálně zábavný. Rez se na něm neusadil ani po tak dlouhé době. Jen slabší herecké výkony (občas odrecitované) pánů"Čunderlíků". PS.: Dej ty pazoury pryč, nebo na tebe hupnu! :-) ()

Skarface

Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče ! Což se nedá říct o tomto filmu ten doskákal docela daleko :) ()

Dlubal David

■ ∞ Před mnoha a mnoha lety, v čase šedých let osmdesátých, respektive na jejich konci, jsem v Československé TV viděl tento film a tuze se mi líbil, avšak v počátku let devadesátých století dvacátého jsem v záplavě bijáků ze zpocených států amerických zapomněl na tento film určený především pro děti a mládež, jak se tenkráte říkávalo a postupně mi v paměti zůstaly jen hlášky: "Musil, ještěs málo zkusil." / "Čunderlíci! Vraťte ty kola nebo na vás hupnu!" / "Pane Mráz, pane Mráz, (Vaše) žena je nemocná!" / "Dej ty pazoury pryč, nebo na tebe hupnu!". Nebo odpovědi nahrané na magnetofonovou pásku, která byla spuštěna každé ráno, aby mamince bylo poslušně odpovídáno na její otázky. Dál jsem si pamatoval už jen to dvojí "klonování". Jednou v posteli a jednou v písku. A to je opravdu, ale opravdu vše. Po těch letech jsem už ani nevěděl, kdo v tom hrál, kdo to napsal, režíroval, a nemohl jsem si vzpomenout ani na název. Když tu nenadále, přibližně před dvěma měsíci, tak z čista a jasna, jako rána pěstí v podchodu, když se večer vracíš domů, jsem se od jednoho neznámého hrdiny dozvěděl název tohoto filmu; nu a tu mne nenapadlo nic lepšího než se na tuto sci-fi komedii podívat znovu. ■ Jak jsem si naplánoval, tak jsem i později učinil a musím podotknout, že jsem se na toto pokoukání opravdu moc těšil a to zpravidla není moc dobré pro pozdější hodnocení onoho filmového díla, neboť má očekávání povětšinou nezůstávají kladně naplněna a mnohokráte jsem poté rozčarován. Nuže a jak to bylo u filmu Kam doskáče ranní ptáče? ■ Nostalgie je velká svině a mnohdy je velmi obtížné, ba přímo nemožné, se jí zbavit či alespoň jí nepřikládat takovou váhu při svých diváckých radovánkách. Tato rodinná komedie si nehraje na žádný velkofilm a to je jedině dobře. Od samého počátku až do úplného konce jsem se náramně bavil a mnohokráte porovnával své pocity z klukovských let a ty nynější, a světe div se, ani chvíli jsem se nenudil a film se líbil v podstatě úplně stejně, možná ještě o píď víc, jako když jsem jej viděl onehdá poprvé. ■ Připomnělo mi to mé dětství, ne že bych byl vědátor, vynálezce, elektrotechnický nadšenec, ale ta atmosféra toho filmu, nechuť hlavního hrdiny ráno vstávat, chodit do školy, ve škole být učitelským sborem nepochopen, tak trochu třídní šašek, malinko v učení flákač, tvůrce neplech a šprťouchlat, ale i prepubertální chlapec s velkým smyslem pro spravedlnost, především, jedná-li se o nepatřičnosti a šikanu starších, větších, silnějších žáků z vyšších ročníků, páchaných na nevinných obětech, které se neumí nebo bojí bránit či nepřístojnosti vůči spolužačkám. ■ ■ ■ Nápad s hmotou, která při určitých elektromagnetických stimulacích dokáže "klonovat" mě tehdy moc nadchnul a trochu mě mrzelo, že nebylo více pojednáno o tom, na jakém principu přesně tato hmota pracuje a detaily toho, co to vlastně zapříčiňuje. Nyní jsem však naopak rád, že film do tohoto vysvětlování nezabředl a je nám prostě a jednoduše řečeno, že je to tak a tak a tečka. Tento film je více komedií a určen spíše k zábavnému pokoukání a ne aby vysvětloval fyzikální a biochemické náležitosti a nyní jsem tomu rád, že film je takový, jaký je. Kam doskáče ranní ptáče je svým způsobem pokračováním bláznivých sci-fi komedií ze sedmdesátých let dvacátého století československé kinematografie. Tento film sice není žádná pecka, ze které si sedneš na zadek a čelist Ti klesne až na kolena, ale je natočen velmi dobře a hlavně zábavně a upřímně musím říci, že v záplavě současných sračiček, je stále v pozici, kdy to ostatním s malíčkem v nose natře. ■ ■ ■ ⁞ [95/100]. ■ ‖ [89/100]. ■ ↨ [83/100]. ■ ― Pavel DIVIŠ & Luboš DIVIŠ [83/100], Miloslav ŠIMEK - I když zde má jen malou roličku ředitele, tak jí dal velký rozměr [93/100]. ■ ῼ Jaroslav UHLÍŘ - Zde musím podotknout, že UHLÍŘův rukopis, jinde tak lehce rozpoznatelný, není v tomto filmu vůbec poznat a na konci filmu, když jsem v titulcích viděl jeho jméno, jsem čuměl jako puk. [81/100]. ■ ∩ „Pane, vy jste vdova!“ (1970), Dívka na koštěti (1971), Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974), Zítra vstanu a opařím se čajem (1977), Což takhle dát si špenát (1977), Arabela (1979), Létající čestmír (1983), Křeček v noční košili (1987), Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969), The Terminator (1984), The 6th Day (2000), Návštěvníci (Expedition Adam '84) (1983), Chobotnice z II. patra (Die Tintenfische aus dem zweiten Stock) (1986), Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974). ■ № 2x; 1x ⌂ [D], [TV], [TV_RGB], [PZ]. 1x ⌂ [D], ϿϾ, [PZ], [480p], [12-III-2014; 10:30]. ■ ↘ topi80, karlee, Testament, Siegmund, blackrain. ■ ↔ ① [95/100]; ② [97/100] [12-III-2014; 10:30]; ‡ [97/100] [12-III-2014; 10:30]; >>> [96/100]. ■ () (méně) (více)

husokachna

Vzpomínám, že jsem ten film díky jeho "sci-fi zápletce" měl strašně rád. A díky hláškám jako Musil, ještěs málo zkusil a tak. Dnes už je to spíš takový úsměvný pohled zpět, outdated věc s morálním protišikanózním poselstvím, s nesnesitelnými dvojčaty v hlavní roli. Ale abych jim nekřivdil, tak jsem si na ně nakonec i zvykl a jejich/jeho "Pane Mráz, pane Mráz, žena je nemocná..." mi zní v hlavě ještě teď. Třem Musilům dávám tedy průměr z dřívějších pěti a dnešních dvou, tedy 3 celá ptáčata. ()

J R C Pecuchet

Jeden z posledních filmů, kde triky realizoval mistr svého oboru pan Vladimír Novotný. Některé "hlášky" z tohoto filmu zlidověli např. "Musil ještě jsi málo zkusil" nebo "pane Mráz vaše žena je nemocná, musíte se oni starat". ()

Ydrosten

4 slušné hvězdy. Po mnohal letech jsem si zavzpomínal na dobu kdy i Já chtěl na někoho hupnout ( většinou na opačné pohlaví - byl jsem v té době pubertálně nevivinutý a pohled na dívčí hrudníček mi ztěžoval orientaci v čase i prostoru. A Gábinka Budoková byla vyvinutá ve 13 letech celkem slušně ) Příjemná komedie, ketrých je v ČR vodách počertech málo. ()

MickeyStuma

"Musil, ještěs málo zkusil..." Nejznámější hláška z jednoho z těch lepších dětských filmů, jakých koncem 80. let vznikly. Nejdříve byla želatina, pak se párkrát zablesklo a začali se dít věci. Vznikla identická postava, takový přesný klon toho, kdo byl nablízku. A byl to Musil a naklonoval se dokonce dvakrát a pokaždé s jiným charakterem. Dvojčata Pavel a Luboš Divišovi předvedli obdivuhodný výkon, který se jen tak nevidí. Potěší i Miloslav Šimek v roli ředitele školy. Sci-fi příběh plný hlášek, které ve své době zlidověli a které se už pozapomněli, protože televize nějak nemají zájem tento vynikající snímek vysílat. A je to ohromná škoda. Takové filmy se dnes už netočí. Snímek má spád a jedinkrát neškobrtne. I dramatický nástup tří výrostků stojí za to. I s těmi si Musil (klon) hravě poradí. "Čundrlíci, dejte ty pazoury pryč, nebo na vás hupnu!" Nezapomenutelné. ()

Olík

S dětskými příběhy made in Československo to máte jako s hokejovým týmem. V kabině se potkávají štědře placené hvězdy (např. Páni kluci, Lucie, postrach ulice), druhý sled (např. Pětka s hvězdičkou, Páni Edisoni) a pak nezbytní dělníci, jejich jméno ne každý zná, což jim ovšem neubírá na jejich významu. Domácí rodinná sci-fi (bezesporu ji na České televizi zaznamenal i samotný Harold Ramis :D) je pro mé dětství právě takovým poctivým dříčem ledových ploch a to především pro svůj dětskydospělí humor, zápletku téměř až Macourkovskou a Musila, Musila a Musila nebo lépe řečeno Diviše a Diviše......jejich výkon by se nebál zařadit vedle Holého, Dymka nebo Fuchsové. ()

fablefavorit

Tak tohle je vyloženě prdel, hlavně proto, že podobnýho sígra, jakým je Pavel Musil, mi straší doma. Nápadité sci-fi pro děti, ale konec docela vyšumí do ztracena. "Tady neplatí žádnej zákon kyje a tesáku!" ()