Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

PTuranyi

Vizuálne dokonalý film neustále graficky odkazujúci na svoje komiksové korene ponúka príbeh Spidermana niekoľkokrát a stále inak, ale opäť hlavne vizuálne. Produkcia na tejto stránke tvrdo pracovala a tak farebným orgiám a vizuálne úchvatným scénam sa to tu hmýri nezabúdajúc na slušnú hudobnú podporu. Samotnému príbehu sa celkom darí vyhýbať komiksovým klišé a pokiaľ sa im nevyhne tak ich vizuálne znásobí tak, že perfektne zapadajú do nadupanej atmosféry, alebo ich zhodí nasledujúcou hláškou niektorého z hrdinov. A tí hláškujú až som mal pocit, že po oblekom Spidermana sa skrýva Deadpool. ()

UncleMorty

10/10 nekomprosimtě. Styl, vizuál, příběh, hudba a to ostatní, vše v jednom zabalené jako momentáně jedna z nejlepších origin story, kterou komiksový svět poznal. Klišoidní úvod Milese Moralese je zde podaný jako nejzábavnější část filmu vůbec a vidět pohromady celý Spider gang bylo to nejlepší co se mohlo stát. Takových filmů chci víc a klidně hned! ()

Iorweth

Pro komiksové nadšence bude tento film hotové porno. Ta pestrá paleta barev, ta animace postav, jako by jste si četli komiksový sešit, až na to že je rozpohybovaný a vy se na něj díváte s otevřenou pusou a nevíte kam dřív koukat. Nejlepší animák co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. ()

bigmatko

animované komiksáky v podstate vždy lepšie fungujú ako hrané filmy. Je ich viac, sú zábavnejšie, prípadne aj temnejšie a drsnejšie, akčnejšie a flexibilnejšie. Chýbajú im iba emócie a ľudský prvok. ale to nevadí. Spiderman mal vždy zábavné spracovanie a nie je tomu inak ani v paralérnych svetoch. Príbeh sa rozbieha solídne a zrejme sme svedkami zrodu nového spidermana v línií štúdia Sony. Na tú novú formu animácie si budem musieť zvyknúť lebo predsa len to nie je klasika. Takýchto počinov by som v kine prijal viac a nie len od Sony alebo od Marvela ale hlavne od DC ktorých animované filmy sú výborné. ()

HMTD

Film je boží běžte na něj. Co mne trochu zklamalo, je 3D, které jsem kdysi vyděl v posledním Shrekoví v naprosto skvělém podání, tady mi přišlo, že 3D dodali jen pro skalní fanoušky této vychytávky a moc na něj nemysleli. Jinak by film klidně utáhl jen Moráles a Parker, vše ostatní byl příjemný bonus. ()

Bednaa

Komiksové stránky nikdy nebyly na plátno převedeny věrněji. Silný scénář, skvěle napsané postavy, cool hudební podkres... Ale hlavně - BOŽE TA ANIMACE! Hlavně kvůli ní stojí za to ten film vidět, i když nejste fanoušci Spider-Mana, Marvelu, či komiksů obecně. Minimálně po animační stránce je to mistrovské dílo, které uhrane naprosto každého. Zapomeňte na Venoma, tady Sony našlo dokonalou cestu, jak pracovat s jejich Marvelovskými licencemi. ()

Ufololog

Spajdrprase, spajdrtamagoči, atd...?! Celou dobu sem si nebyl jist, jestli tam omylem nepromítaj verzi 3D - pozadí pořád rozmazaný, dvojitý obrysy, červeno zelený, někdy i popředí. Poslední půlhodinu jako by jste byli na svařovně, kde každý bliká jinou barvou, to už bylo takřka utrpení. Jestli si tohle chtěj nechat patentovat, tak doufám, že tím označí ty filmy předem, abych věděl, na co nechodit. Jinak multikulturně značně nevyvážený, všichni černý a jeden blbej bílej vyžranej - původní spajdr a ta japonská spajdrtamagoči se spajdrrobotem, černobílý spajdr v kabátu a klobouku z 30 let a spajdrblondýna navzájem se balící se spajdrčernouškem, kterej se probral před hyperbarevným finálním peklem, po který se vám skoro vysype sítnice z bulv. Chudáci děti, chudáci oči... ()

CheeseFigure

Neľutujem. Spočiatku som v tento počin nemal dôveru, nakoniec som sa na neho ale vybral a bol som nadšený. Skvelé postavy, easter eggy, vizuál...Film, ktorý sa mi v dialógoch zdá silnejší ako v akčnej sfére (ktorá je ale taktiež dobrá), chémia medzi Spider-Manmi (a Spider-woman) je úžasná. Celkovo by som tomu dal štyri hviezdy, ale tá potitulková scéna tomu tu piatu prihráva. Neviem, či som dakedy videl lepšiu potitulkovú scénu. ()

morlumak

Skutečně komiksový film. Gejzír originálních nápadů, doplněný dobrým scénářem a výborným zpracováním. Nejlepší Spider-Man od Raimiho dvojky. ()

earthworm

Ultimátní Spider-manovský film, ve kterém není nic jak by mělo být, ale zároveň je všechno tak jak to známe. Letošní hra na PS4 přinesla definitivní dobrodružství Petera Parkera a koncem roku jsme dostali i nejoriginálnější a nejživější filmové zpracování Spider-Mana vůbec. Animace je absolutně jedinečná a vtahující, soundtrack kombinující jazz a hip-hop je špička. Postavy, humor, akce na výbornou. Vzít takhle ujetý příběh, hromadu postav a zkombinovat to tak, aby to dávalo smysl a celou dobu to byla zábava, na papíře muselo znít nereálně, ale povedlo se. 100% to není, ale jen velmi těsně. ()

martinbucek

Jedina chyba tohto filmu je jeho stopaz....strasne rychlo utecie.....vizualne a scenaristicky je film zvladnuty spickovo a aj z nezazivneho milesa, dokazali tvorcovia spravit zaujimavy charakter. Graficky vizual, ktory z trailerov vyzeral otrasne je jednou z deviz filmu a sony spravilo kus roboty. Ostava len jedina otazka....aky by bol solo od lorda a millera ()

Kulivier

Potitulková scéna na konci Venoma mě moc nepřesvědčila, spíše od filmu odradila, naštěstí jsem na film i tak zašel. Zajímavě vizuálně ztvárněný prostředí, před závěrečnou scénou by mohlo klidně zaznít upozornění pro epileptiky. Několikrát jsem se upřímně zasmál, všechno do sebe zapadá a výsledek je opravdu povedený. ()

Camel91

Animace luxus, nedivím se že si jí posléze Sony patentovalo. Komiksy točené takovým to stylem bych uvítal, doufám že vznikne více počinů tímto stylem. Film jinak překvapil, měl pár vau momentů, humor, emoce. Pravda na mě moc dětské ale to není až takový mínus. Hodně postav, akce, komiksový nášup. Z komiksových animáků jasně TOP ()

fikee

Obrovské vítězství formy nad obsahem. Nechápu ten hype okolo. Pro mne je to spíš něco na úrovni Speed Racera, obrazově úchvatné, ale z příběhu do kolen fakt nejdu. ()

Ja.Malachi

vyrastal som na spidim..a tento...počin je len dôsledkom tejto doby...guláš...1* je za pravého a jediného spidermana v tejto veci. ()

RoyBatty444

Komixové spracovanie svižné rytmi hip-hopu a multiverzová zápletka so sympatickými postavami a sviežim prístupom (znamená, že to nenudilo a nie všetko bolo copy-paste). ()

JendaBenda

Super "animák". Spiderman mě už před delší dobou přestal zajímat, ale tohle bylo fajn, moc fajn. Myšlenka dost zajímavá a některým alter-spiderlidem bych dal i samostatný film. Animace špička, fakt piece of art. Vtipné scénky nechybí a tak jsem si to fakt užil. 98% ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon