Kimon

Jedna z těch mála lepších duchaplnějších amerických komedií. Pozdější komedie s Eddie Murphym postupně rok od roku ztrácely na zábavné hodnotě. Alespoň pro mě. Když se někdo začne nepromyšleně hnát za výdělky v okamžiku, kdy stojí na vrcholu své "rychlé" slávy, bere roli za rolí, aniž by přemýšlel o scénáři, dopadá to obvykle tak, že hodnoty jeho práce postupně a nezadržitelně klesají. V tomto případě jsem se však vydržel dokoukat i při druhé projekci (po letech) až do konce. Ten okamžik, kdy Valentin zjišťuje, že opět vidí a může chodit je opravdu kouzelný. ()

Sawy

Vlastně už klasika. Murphyho a Aykroydovy odlišné styly humoru se hezky doplňují a film odsýpá jedna báseň. Když Záměnu náhodou chytím v televizi, nepřepnu ji. 80 % ()

aniiicka

Další z mých oblíbených starších amerických komedií (často sjížděných na videokazetách). Obzvláště před Vánoci mi vždycky sedne. Sympatičtí herci, kouzlo osmdesátkového zimního New Yorku, prima humor - ne v nějakém ďábelském tempu, ale na to posezení před vánoci a navodění úklidové atmošky super. Jen pro slabší povahy - ta autobousová scénka s lososem v plnovousu Santa Clause (Louise) je teda dost nechutná...ale i vtipná. :) :) ()

BoPo

Jediný film od Eddieho Murphyho, ktorý by ste si nemali nechať ujsť. Najlepšia americká komédia. Ak teda nebudem rátať vianočné (Sám doma), čiernohumorné (Válka Roseových) a inšpirované seriálom (Addamsova rodina). Dnes už klasika, ktorá vďaka svojej nestarnúcej zápletke odoláva všetkým trendom. ()

Tommassi3

"Ta druhá vypadá nějaká nadržená !! Myslíš, že bychom měli použít ty uspávací pistole ??" - "Ale vždyť je Novej rok !! Jen ať si to užijou !!" ;) ()

svik

Snobské prostředí, které se střetávalo s prostředím ulice byl dobrý nápad. Námět filmu se velice podobal Higinsově a Pickeringově sázce v muzikálu My Fair Lady (1964). Eddie Murphy se nám ukázal v druhé polovině filmu takřka jako normální chlap, ještě jsem neviděl film ve kterém by nehrál komedianta nebo zarmouceného chlápka až v tomto filmu, a docela se to k němu hodilo. Aykroyda sem vlastně také pořádně neviděl jen v Krotitelých duchů, a tak se mi nemůžete divit, že dávám 4*, když sem na to nebyl připravenej, a tak sem překvapenej. ()

corpsy

Klasika 80. rokov. Vtipná a vo svojej jednoduchosti geniálna. Eddie a Dan na začiatku svojich hviezdnych kariér. ()

Kryton

Na začátku je jedna sázka o jeden dolar a na konci máte skvělý pocit a usměv na tváři. Výborná a chytrá komedie s exceletní dvojicí Murphy - Aykroyd. ()

Lokutus

Dokonalá komedie a rozhodně jedna z nejlepších, kterou kdy Murphy a Aykroyd natočili... Originální nápad s naprosto skvělým provedením není už u dnešních komedií příliš běžným artiklem - bohužel. ()

Krt.Ek

Vtipná komedie s E. Murphym, opět pod taktovkou režiséra J. Landise, kterou jsem viděl pouze jednou a druhá projekce mě neláká. Právě to je ten zásadní rozdíl mezi Záměnou a Cestou do Ameriky. Svět byznysu pro mě není komediálně vděčné téma. 60% ()

buldock

Svou myšlenkou, zpracováním i hereckými výkony vynikající (ne jen) komediální klasika. Jamie Lee Curtis k nakousnutí. ;-) Film: 87% ()

blackrain

Výborná komedie. Randolph a Mortimer si ve své rozmařilosti pohrávají s lidmi, proto si mladý obchodník a podvodníček musí vyměnit svá místa. Oběma se během jednoho okamžiku změní zásadním způsobem život. Stačí úplně málo, aby člověk padl na samé dno společnosti, to samozřejmě platí i opačně. ()

kaylin

Asi jsem měl tuhle komedii vidět dřív, ale nějak mi v televizi kdysi unikla. Dostal jsem se k ní až nyní a musím říct, že jsem se prostě moc nebavil. Pravda, ona stačí ke štěstí i Jamie Lee Curtis sama o sobě, ale přece jen, na dvouhodinový film je to docela málo, hlavně proto, že je zde příliš mnoho hluchých míst. ()

Maq

Komedie docela dobrá, ale zdaleka nedosahuje kvalit, kterých tento tým dosáhl o pět let později (Coming to America). ()

Colonist

Eddie Murphyho moc nemusím, ale v tomto filmu mi nevadil. Dokonce se mi v něm i líbil a byl lepší než samotný Aykroyd. Jinak je tato komedie na zlatá 80. léta poněkud slabší, ale najdou se tam dobré vtipy. Z průměru film zachraňuje hlavně vlak a závěrečná scéna na burze. ()