horacko

Ja som sa zas až tak veľmi nesmial. Pre mňa proste len taká oddychová priemerná pozerateľná komédia, ktorá neurazí, ale ani nijak zvláštne neosloví. ()

Ravi

Nejlepší výkon Murphyho spolu se skvělým parťákem Aykroydem, sluhou Elliotem a nepřehlédnutelnou Jamie Lee Curtis. Zajímavý, nápaditý příběh, který vás chytí, baví a zajímá. Celá zápletka pak vede ke skvělému konci - komedie, jak má být. Hudba skvělá. 90% = 5/5 ()

mkubalikova

Báječná zábava a podle mě možná nejlepší film Eddieho Murphyho. Rozhodně patří do zlatého fondu amerických komedií. 90% ()

Autogram

Už samotný nápad je ako z iného vesmíru, prevedenie trochu lepšie, ale aj tak sa čudujem, že sa na tom niekto ako na komédii mohol baviť, hoci aj v osemdesiatych rokoch. ()

Vercinix

Jedna z mých nej nej nej oblíbenějších komedií, která si dělala zálusk na post v mé desítce nej filmů a jelikož se tam nedostala (přez velkou konkurenci) vévodí desítce druhé:-)! Filosoficky velmi poutavé, herecky výše než na úrovni, atmosféra podmanivá, dílko nevtíravé a přec svým jemným humorem podmanivé! PS: viděl jsem jej asi tak 350 krát:) ()

ssfan

Solidní komedie s dobrými hereckými výkony a zajímavým námětem, která neurazí. K úplné špičce v žánru to však má ještě daleko. 72% ()

spikey1

Záměna patří mezi jedny z nejlepších komedií své doby, síly spojili dva ohromní tahouni Aykroyd a Murphy a vykouzlili skoro to nejlepší v daném žánru. Pod vedením Johna Landise, který se v osmdesátých letech pral o titul krále komedie s Haroldem Ramisem je jasné že dojde k vynikajícímu výsledku. Jedna z nejlepších komedií vůbec. ()

tommy187

Určite jedna z najlepších komédií možno na celom svete. Film, ktorý nevyniká ani svojou dĺžkou, ani rozpočtom a ani zárobkom. No aj tak bol robený zo srdca, a bolo to na filme vidieť. Addie Murphy, jeden z mojich obľúbených hercov a bol fakt skvelý, rovnako Dan Akyrod (musím uznať, že sa u mňa zviditeľnil práve pri tomto filme). Píše sa rok 83, a natočil sa jeden z mojich obľúbených filmov ... 90% ()

herr_carter

Tuhle komedii stavím na stejný level jako Cestu do Ameriky - úderný humor, který přichází a přichází ve stejných vlnách a baví nás od začátku až do konce, výborné herecké výkony...................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Sdoom

Záměna je docela příjemný film, ve kterém excelují Eddie Murphy s Danem Aykroydem, ale scénář je na můj vkus příliš naivní. Na jedno zhlédnutí fajn oddychovka, která nese trochu humoru i trochu kritiky kapitalistické společnosti. (HD, orig.) ()

Maynard.

Tak už jen kvůli tomu, že tenhle kousek přímo doporučuje v Kingsman pan Kinsman :o). Edieho můžu hlavně jako Axla v Policajtech z B.H., ale tady se mu to náramně povedlo. Taková nevinná, prastará komédie, no i když nevinná ani nevím, páč se tam docela jako ženský odhalovaly. Nejvíc samosebou někdejší sex bomba J.L. Curtis, která měla skutečně vnady velmi vnadný... Scénář je hodně dobrej, takže na to, že je to takle stará vykopávka, je to kvalitní podívaná, obzvlášť takle v neděli po slučně bujarý sobotní zkoušce... ()

Cracker

Takýchto klasických amerických komédii by svet potreboval viac, dokonca o to viac by ich potreboval samotný Eddie Murphy ktorý už celé roky tápa v "úspešných" komédiách ktoré časom prestávajú baviť aj malé deti, ktorím sú určené. 90% hlavne vďaka hlavným predstaviteľom(Murphy, Aykroyd, Ameche...) a peknému scenáru ;) ()

Zagros

Slušná americká komedie z osmdesátých let, která mě dokáže spolehlivě pobavit i nyní. Jednoduchá zápletka, záměna žebráka a milionáře, je rozhodně plusem tohoto filmu. Občas v podobném typu filmů dochází k překombinování a tady se to naštěstí nestalo. Místo toho je čas na fajn postavy, kdy se velmi povedlo i obsazení. Pro Eddieho Murphyho je to vůbec jedna z jeho nejpovedenějších rolí v komediích, je tady totiž vtipný a neupadá do trapnosti, jako v mnohých pozdějších filmech. Ve filmu jsou i dobré dialogy a spousta vtipných scén. Záměna sice nepřesahuje rámec komedie a nic jiného než zábavu v ní hledat nelze, ale to mně tentokrát nevadí, protože i dobrých komedií zase tak moc není. ()

borec999

Tak v prvom rade, v tagoch sú Vianoce, ale nie je to vianočný film. Zámena je komédia s jednoduchým, ale účinnym príbehom a pomerne hviezdnym obsadením (Murphy, Aykroyd a Jamie Lee Curtis). Nesmierne ľudská, s myšlienkou, dá sa na nej zasmiať i zamýšľať nad viacerými predostretými témami, ale tiež je pravda, že ako komédia má na dnešnú dobu už slabšie tempo a dynamiku. Vo výsledku neurazí, na konci sa s vysokou pravdepodobnosťou budete usmeivať od ucha k uchu, len teda výbuchov smiechu nebude veľa, keďže film je aj pomerne vážny a pomer drámy a komédie je takmer vyrovnaný. 60% a lepšie 3*. ()

wosho

Jeden z nepodařenějších filmů ústřední trojice hvězd. Velice vtipný scénář, který si dělá legraci i z tak vážných věcí jako je obchodování s akciemi a obligacemi. Navíc se v této na první pohled obyčejné komedii nachází i kritika americké společnosti a tzv amerického snu. Záměna nemá žádnou chybičku a je pro mě jedna z nejoblíbenějších amerických komedií z 80tých let s dokonalým hereckým obsazením všech důležitých partů. ()