Po troch častiach som tu dal 5*, teraz, keď som dopozeral prvú sériu pridávam aj komentár, ale bohužiaľ, musím ubrať jednu hviezdu. Bol som presvedčený, že to prvou sériou aj skončí, ale ukázalo sa, že bude aj druhá, a ja sa modlím, aby bola posledná aby z toho nebol nekonečný príbeh. Má to svoje kolumbijské čaro. Drogy, vraždy, biznis, politika,,, Pablo je hraný veľmi dobre, a tiež veľmi pozitívne hodnotím občasné skutočné zábery, ktoré sú do filmu pridané. Akurát ku koncu to akoby stratilo trocha na výkone, tak preto som znížil o jednu hviezdu. Ale nenechajte sa pomýliť, hodnotím to na 9/10, akurát si nechávam rezervu do druhej série. Tam buď zaberú, a nakoniec to bude plný počet, alebo to zostane na štyroch.(25.10.2015)

Padilha se po robocopovské mezihře vrátil zpátky mezi jihoamerické kriminálníky a zase to dopadlo dobře. Vrchol i pád escobarova impéria podal jak poutavě, tak důvěryhodně a v deseti dílech se nevěnoval pouze kolumbijskému narkobaronovi, ale stejným dílem i jeho pronásledovatelům či politikům, kteří byli s Escobarem zapleteni. Trefou bylo i obsazení, kdy vedle Rudé zmije z Dorne zaválel především Wagner Moura, který s přehledem strčil do kapsy Del Tora, jenž hrál Escobara naposledy. Jedinou větší výhradu bych měl pouze k nevýraznému představiteli agenta DEA, ale jeho nemastný neslaný výkon se dal přežít. Jsem celkem zvědav, jestli bude druhá řada. 85%(21.9.2015)

Ultimatívny, autentický, silný a (stručne a jasne) geniálny seriál (alebo kvázi dokument?:)! O Wagnerovi Mourovi som pred pár rokmi, keď po ňom ešte ani neštekol pes napísal v jednom komente, že mi pripomína novodobého Marlona....nuž, tu ho máme chalaniska v plnej kráse...:)))(22.2.2016)

Tohle je pro mě překvapení roku. Pablo Escobar, neblaze proslulý pupkáč z Meddelínu, si vykoledoval vlastní televizní sérii mapující jeho pohnutý život drogového krále. A zvolený časosběrný formát plný dobových komentářů a jízlivé satiry je něco, co mě doslova přikurtovalo k obrazovce. Mohl bych tady teď vypisovat, co všechno je na tom seriálu fajn, rozebírat jednotlivé scenáristické finesy do těch nejmenších detailů, masturbovat nad hereckým obsazením, kamerou, hudbou, střihem… ale ne, to já neudělám. Já tuhle pecku prostě jen posadím na špici mého výročního žebříčku nejsilnějších televizních zážitků a vy už si to nějak přeberete. Netflix jede!(27.1.2016)

„JESTLI JSEM SE NĚCO VE SVĚTĚ DROG NAUČIL, TAK TO, ŽE ŽIVOT JE MNOHEM KOMPLIKOVANĚJŠÍ, NEŽ SI MYSLÍTE. DOBRÝ A ŠPATNÝ - TO JSOU RELATIVNÍ POJMY.“ /// Jestli jsem si bláhově myslel, že na mafiánským poli plným trávy či koksu mě už nemá co překvapit, tak to tahle historie „Narcos“, vyprávěná agentem DEA dokázala! Zmapování úspěchu Pablo Escobara a jím stvořenýho impéria obsahuje všechno! Včetně ironickejch ftípků. Samozřejmostí jsou autentický záběry a jména nepodplatitelných (mrtvol), jejichž statečnost je spolu s exhibicí drogovýho krále tahounem příběhu. Další z příběhů, kterej psal sám život. Navíc tvůrci dokazujou, jak vás válka změní, že moc je opojná a vede k sebezničení. A vůbec nejvíc jsem rád, že letos bude pokračování! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy založený na skutečnosti. 2.) Miluju filmy, v nichž jde o stvoření monstra. 3.) Vždycky jsem toužil mít tolik prachů, že bych je neměl kam dávat. 4.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(4.2.2016)