Štýl rozprávania vtiahne diváka do príbehu okamžite a i pri veľkom množstve postáv nie je už od začiatku problém v zorientovaní sa. Ukrutné tempo ma uvádzalo do úžasu a každou ďalšou časťou som nechápal, kam ešte môžme zájsť. Prvá séria ubehla ako voda a týchto desať častí považujem za špičku súčasnej televíznej tvorby. Druhá séria najmä v závere miestami postrádala tempo, avšak jej záver ponúkol uspokojenie. Herecky ohromujúce!(18.12.2016)

Tak tento počin jsem si vychutnával každým dílem. Kdo chce sledovat nepředstavitelný růst drogového impéria, nekalé prakticky narkobaronů a policie a jejich taktizování a války, ten je na správném místě. Pohltilo mě to jako dlouho nic.(29.9.2016)

Po troch častiach som tu dal 5*, teraz, keď som dopozeral prvú sériu pridávam aj komentár, ale bohužiaľ, musím ubrať jednu hviezdu. Bol som presvedčený, že to prvou sériou aj skončí, ale ukázalo sa, že bude aj druhá, a ja sa modlím, aby bola posledná aby z toho nebol nekonečný príbeh. Má to svoje kolumbijské čaro. Drogy, vraždy, biznis, politika,,, Pablo je hraný veľmi dobre, a tiež veľmi pozitívne hodnotím občasné skutočné zábery, ktoré sú do filmu pridané. Akurát ku koncu to akoby stratilo trocha na výkone, tak preto som znížil o jednu hviezdu. Ale nenechajte sa pomýliť, hodnotím to na 9/10, akurát si nechávam rezervu do druhej série. Tam buď zaberú, a nakoniec to bude plný počet, alebo to zostane na štyroch.(25.10.2015)

Konečně seriál, na který jsem si nemusel nějak extra zvykat Chytnul mě už od prvního dílu, což se zhýčkanému Dwejnovi nestává zase až tak často. Možná to bylo zvoleným tématem, natočeným jasně a přímočaře, možná jen vhodnými herci, možná také faktem, že z toho obě strany konfliktu nevychází moc čistě, sám nevím. Co vím, ale zcela jistě, že si druhou sérii nenechám určitě ujít. Jen by mě zajímalo, vzhledem k životopisu Pabla Escobara, co mají v úmyslu tvůrci do druhé řady všechno vtěsnat.Nevím, jestli to tak dlouho vydržím, neboť má zvědavost je maximální.Už aby to bylo!(20.9.2015)

[imdb: 9.1/10] | me: WOW. Vynikajúca seriálová záležitosť.Vrelo odporúčam.(1.11.2015)

• - Spoiler: Za výbušninu v lietadle Boeing 727-100 let 203 spoločnosti Avianca, 27. novembra 1989, bol zodpovedný hlavný Escobarov zabijak, Deny Muňoz Mosquera, ktorý bol neskôr aj zatknutý a za svoje zločiny bol v New Yorku odsúdený na 10 doživotných trestov + 45 rokov navrch. Zahynulo všetkých 107 ľudí + traja ľudia na Zemi, ktorých zasiahli trosky lietadla. (Stefan_M)

• - Wagner Moura, André Mattos, režisér José Padilha a kameraman Lula Carvalho už dříve spolupracovali ve filmu Elitní jednotka (2007). (jerry12)

• - Väzenie, ktoré si dal sám Escobar postaviť, bolo oplotené iba z troch strán, aby ho mohol kedykoľvek opúšťať na výjazdy za prostitútkami alebo rodinné oslavy. (Jadro)