Plato o plomo!:-)(17.10.2015)

4,5* neni tomu co vytknout, takze jen proto, ze na zadek jsem z too nepadla. dobre odvedena prace, ale mam jine favority na 5*(4.12.2015)

Je to trochu hype, zas tak výborný to není. Je to prostě nadmíru dobrá filmová rekonstrukce neskutečně fascinující a strašidelný éry a člověka, který v ní hrál primární úlohu. Když se to ale porovná s vrcholy televizní tvorby jako je Breaking Bad anebo True Detective, tak je vidět, že ve vykreslení postav to trochu pokulhává, chvílemi má člověk skoro tendenci fandit Escobarovi (vynikající Moura), protože jeho oponent je takovej tuctovej blonďatej Američan s knírem. Navíc s přihlédnutí k okolnostem agresivní americký zahraniční politiky těch let je prostě těžký intuitivně fandit straně zákona. Ambivalenci týhle situace ten seriál ale bohužel příliš nezdůrazňuje. Prostě a jenom vidíme výbornou rekonstrukci jedinečného příběhu, nic víc, nic míň.(5.10.2015)

95 % Wagner Moura je ďáběl. Jeho kreace vesnického tatíka v teplákách, který se stane nehledanějším mafiánem po celé Americe a při tom si stále zachovává svojí lidovst a buranství a věří, že může spasit svou zemi a stát se prezidentem, je geniální. Scénáři se dá těžko něco vyčíst, když jen celkem věrně zaznamenává realné události. Chvílema je to spíš dokument, ale parádní dokument, ze kterýho mrazí a je to takové pěkné varování, jak daleko to může zajít, když státu přerostou kmotři přes hlavu... Dokumentárnímu vyznění hrozně pomáhá obsazení zcela neznámých herců, kteří jsou navíc velmi podobní originálu (viděl jsem Elitní jednotku, ale Mouru jsem vůbec nepoznal), v tomto smyslu je jedinou vadou na genialitě, obsazní příliš provařeného obličeje Luise Guzmána, který neustále upozorňuje, že je to jenom "hrané".(3.2.2016)

Fikcia či skutočnosť? Na úvod by som napísal, že NETFLIX (TV stanica, ktorá natočila tento seriál) sama vždy na začiatku každej epizódy uvádza biele na čiernom: ,,inšpirované skutočnými udalosťami, kde niektoré charaktery, incidenty, udalosti, atď. sú naschvál vymyslené pre zdramatizovanie účelu". Teda odrážajúc sa od tohto, je to výborný pohľad do masmediálnej [MM] histórie (teda ani v tomto prípade nie úplne presnej) podporený reálnymi/archívnymi "flashbackmi" z masmédií, výkony hercov sú na vysokej úrovni (Wagner Moura podáva vynikajúci výkon), exteriéri aj interiéri sú úžasné (vo full HD kvalite {cca 8000kbps} je to perla), skvelo spracované (kde sa veľmi rýchlo dokážete stotožniť s tým čo vám je predkladané a rovnako aj vaše emócie začnú hrať podla rytmu neprávosti a skazy, nádeji a viery, ktorú máte pred očami - výborné psychologické dielko pre diváka) s patrične zakomponovaným vyšetrovaním na kolumbijskej a americkej strane (k tomu samozrejmé prelínanie španielčiny s angličtinou). Seriál na výbornej úrovni, ktorý chce mapovať historické udalosti o drogovom patrónovi Pablu Escobarovi - dari sa mu to "skvelo", lež mapuje len to, čo sa dostalo na povrch pre nás konzumentov a ani náznakom nezachádza pod pokličku daného problému - skutočnú realitu drogovej vojny a pozadia za týmto všetkým by som tu rozhodne nehľadal. Ale ak chcete papať teplučkú naservírovanú polievočičku na tanieriku s okurčičkami rovno k vám do pelechu, tak doporučujem ako veľmi kvalitnú fikciu. ...realita MM s dodatkom NETFLIXU 85%... ...skutočné jadro problému v tomto nádhernom pozlátku nenájdete... ---65%---(27.1.2016)