Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cappuccino
  *****

  1. séria - 90% - prvú sériu som zhltol za niekoľko dní, čo jasne hovorí o tom, ako ma Narcos pohltil. O Escobarovi som už mal aké také informácie v hlave vďaka dokumentom, ale aj keď som vedel ako približne sa bude vyvíjať jeho osud, osud jeho spolupracovníkov, agentov DEA a vládnych členov, som si z dávno videného dokumentu nezapamätal, takže som aspoň neprišiel o všetko prekvapenie. 2. séria - 90% - Bál som sa, že na druhú sériu si už scenáristi nechali príliš málo materiálu a že bude pôsobiť príliš naťahovano. V konečnom dôsledku sa ale ukázalo, že svojimi kvalitami sa bez problémov vyrovnala sérii prvej, pričom v určitých smeroch bola aj o malinký kúsok lepšia, taká "ľudskejšia", resp. s väčším dôrazom na čierno-bielu mozajku správania postáv (hlavne tým vravím o Escobarovi, narkobarónovi, zločincovi a pritom milujúcom mužovi, otcovi a synovi).(15.5.2016)

 • kulyk
  *****

  Prostě vynikající, co si dál ošoupávat klávesničku.(4.11.2015)

 • gudaulin
  *****

  Na poli organizovaného zločinu působilo hodně významných hráčů, ale jen jediný byl králem. Muž, který vyhlásil válku vlastní zemi, ale dokonce i jediný soukromník, který kdy vyzval na souboj Spojené státy americké. Muž, který v dobách největší slávy vydělával 5 miliard dolarů ročně, vlastnil soukromou armádu včetně letectva a námořnictva, muž, který vytvořil stát ve státě a platil si značnou část státních institucí. Pablo Escobar se stal už za svého života legendou. Vzpomínám si, že i k nám za železnou oponu v 80. letech pronikaly kusé informace o jeho kouscích a i když jsme žili jinými problémy a na jiném kontinentě, Escobar byl prostě nepřehlédnutelnou figurou ve světovém měřítku. Nejvýznamnější výrobce a obchodník s drogami, člověk, který se toužil stát kolumbijským prezidentem, megaloman a naprosto bezohledný brutální vrah. Narcos je mimořádně zajímavý počin především kvůli látce, kterou zpracovává. Životní osudy Pabla Escobara i ostatních členů medelínského kartelu by totiž vystačily na několik seriálových řad a stále by bylo o čem vyprávět. Tohle je vlastně největší problém série. Je příliš stručná, převážná většina postav zůstává na úrovni figurek. Pro mě platí, že až dosud nejlepším seriálem o organizovaném zločinu zůstává Impérium (pravda, ještě jsem neviděl Špínu Baltimoru). Wagner Moura si roli Pablo Escobara užívá a režie José Padilhy je spolehlivá, v žánru se pohybuje jako doma. Pro Latinskou Ameriku má seriál i ten význam, který si u nás plně neuvědomujeme. Pablo Escobar byl davy milován a obdivován bez ohledu na množství mrtvol, které za ním zůstávalo. Měl zkrátka pověst muže z lidu a zbojníka, který rozdával své jmění chudým. Seriál tuhle představu nelítostně rozbíjí a ukazuje Pabla Escobara jako škůdce země a společnosti, kterou dlouhodobě svými aktivitami rozkládal. Je celkem příznačné, že jeho atentáty, které směřovaly proti běžné veřejnosti, zůstávaly bez odezvy a reakce politických elit se dočkal teprve v momentě, kdy zaútočil na společenskou smetánku. Jeho terorem trpěly především chudší vrstvy. Zároveň seriál dobře ukazuje fakt, že svoje impérium mohl Escobar vybudovat v době, kdy Spojené státy zaměstnávala studená válka. V momentě, kdy soupeření se Sovětským svazem ustalo, začalo to rychle jít s kartelem z kopce, protože potenciál dosud vázaný bojem s komunismem mohl být nasměrovaný jinam. Celkový dojem: 90 %.(13.12.2015)

 • bouncer
  *****

  Bomba... v diktafonu.(2.1.2016)

 • ilemas
  *****

  Neuvěřitelný, že je to dle skutečné události. To hlava ani nebere.(18.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace