Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

Recenze uživatele antolikopoli k tomuto seriálu (33)

Narcos (2015)

Prvé série boli hádam dokonalé, niekoľko krát som rozdal 10/10, dielom ktorým sa dostala tá česť pyšniť sa plným hodnotením nebolo absolútne čo vytknúť, perfektné spracovanie zo všetkých stránok, počnúc kamerou, strihom, hereckej a scenáristickej stránky až po réžiu a vizuál, jednoducho všetko. Tretia séria malinko zaostávala. Myslím že po zhliadnutí prvých dvoch sérií si dokážete vybudovať vzťah k seriálu natoľko silný, že kamene úrazu budete brať ako zrnka prachu pod kolesami auta, nebudú vám vôbec vadiť. Podľa môjho odborného názoru si seriál zaslúži hodnotenie 9/10. ()

Season 1 (2015) (S01)

Kurva to bolo dobre! Som naštvaný sam na seba že som sa k Narcos dostal až teraz. Prvá séria ma bavila extra moc, dôkazom je že som ju celú sfukol za tri dni čo je u mňa veľmi neštandardné, na desať dielový seriál potrebujem tak týždeň a pol, tu som len za jeden diel jebol šesť epizód. Bavilo ma to od začiatku do konca. Ak hľadáte niečo pričom sa nebudete nudiť, nedovolí vám to odtrhnúť sa od vašich širokouhlých obrazoviek tak toto je práve pre vás. Pozoruhodná vec ktorá bude pochuti fajnšmekrom je podoba realite ktorá je vysoko kvalitne spracovaná a nestane sa že uvidíte explodovať jablko o sile stotisíc TNT ako to býva zvykom v podobných snímkach. Prvej sérií bez debaty patrí 9/10 a už teraz sa teším ako si zajtra pustím piloťák druhej. ()

Descenso (2015) (S01E01)

Nechápem ako je možné že som pred týmto stále úspešne utekal. Nemám čo vytknúť 9/10. ()

Meč Simóna Bolívara (2015) (S01E02)

Je to druhý diel, a druhý krát mam problém niečo napísať do komentu. Väčšinou len pičujem na chyby ale zatiaľ som žiadnu nenašiel. Jediné mínus je trošku slabšie tempo od pilotného dielu. 8/10 ()

Stále stejní lidé (2015) (S01E03)

Kvalitná sledovačka, vhodné ako ukážka prečo človek nemá letieť príliš vysoko k slnku. 8/10 zaslúžene, nechápem prečo som sa k tomu dostal až teraz :/ ()

Palác v plamenech (2015) (S01E04)

Problémy začínajú nekontrolovateľne rásť. Začínajú dorastať do rozmerov ktoré sú ťažko stráviteľné aj pre samotného Pabla Escobara. Veľké trable si žiadajú ešte grandióznejšie riešenia, nastáva pravý čas na použiť tanky, delá a všetko čo robí kurva najväčší zvuk. 9/10, veľká kvalita ()

Výbušniny (2015) (S01E06)

Luxus od začiatku do konca, presná dávka všetkého čo potrebuje nutne vraziť do žíl a následne sa to musí rozniesť do celého diela. Zintenzívnene som cítil adrenaline v závere časti kde to postupne vyvrcholilo. 9/10 ()

Budeš plakat krvavé slzy (2015) (S01E07)

Táto časť je bohatšia od ostatných hlavne drámou a napätím ktoré by sa dalo krájať. Výrazne sa odlišuje od predchádzajúcich dielov. Nič menej ide stále o kvalitný produkt na ktorý sa divák pozerá s radosťou. 7/10 ()

Jedna velká lež (2015) (S01E08)

Skvostná časť ktorá je opäť odlišná od ostatných. Zaznamenal som náznaky končiacej sa serie, všetko tak niejak vyvrcholilo a upokojili sa rozvášnené vzťahy aj keď každému musí byť jasné že dočasne... Veľmi kvalitná epizóda ktorá si u mňa odnáša 9/10. ()

La catedral (2015) (S01E09)

Pablito si užíva prechodné bydlisko v plnej paráde. Oslavuje, športuje a rieši byznys jak len vie. Ďalšia úplne luxusná časť ktorej len ťažko niečo vytknúť. Teším sa na vyvrcholenie série a uznávam že nemám ani šajnu čo sa môže diať, očakávam grandiózny zvrat ktorý naštartuje na nasledujúcu sériu. Mega rád dávam 9/10. ()

Vzlet (2015) (S01E10)

Nespomínam si kedy naposledy som videl niečo tak prepracované a niečo čo dával zmysel ozaj z každej strany. Chyby by ste v tejto epizóde hľadali bezvýznamne. Priznávam nemal som na finále žiadne očakávanie, netušil som čo sa môže stať ale nakoniec mi tvorcovia pripravili veľmi slušnú porciu ktorú som len tak zhltol. Už teraz sa teším na druhú sériu a neostáva mi nič iné len ohodnotiť 10/10. ()

Season 2 (2016) (S02)

Myslím že po technickej stránke o máličko lepšie zvládnutá ako prvá séria. Osobne by som povedal že diváka bude viac baviť prvá séria čisto z tematickej stránky. Predpokladám že každému asi dôjde podľa názvov jednotlivých dielov alebo podľa letáčika ďalšej série, že sa bude zameriavať na ukončenie Pablového pôsobenia v kokainovom biznise a každý asi vie ako skončil veľký Pablo Escobar. Tvorcovia sa podobne ako v jedničke snažili držať skutočných udalosti a historických momentov. Čo im celkom vychádzalo. Ak by niekoho zaujímalo viac, na internete sa dá pohľadať článok od syna Escobara kde píše o sérialových nepresnostiach a o tom ako to podľa neho v skutočnosti bolo. Mimo toho luxusný super zvládnutý seriál, jediný kráľ žánru. Ťažko napísať v čom by sa mali polepšiť , bohaté v každom ohľade. Jedine čo ma v túto chvíľu desí je strach o Narcos bez Pabla. 9/10 s čistým svedomím. ()

Konečně volný (2016) (S02E01)

Pilotná časť série je vždy tvrdý oriešok, tento krát ako aj pri prvej sérií, nemožne rozprávať o spackanej robote. Cením spôsob akým dokázali rekapitulovať a informovať o predchádzajúcich častiach behom krátkej doby. Teda opačko neubralo ani kvapku celkovému deju ktorý sa posúva stále ďalej svižnou rýchlosťou na akú sme všetci zvyknutý. Podarený štart za 8/10. ()

Cambalache (2016) (S02E02)

Zase nemám o čom písať, parádna práca ktorej hádam nieje čo vytknúť. Nájdu sa aj napnutejšie a viac náplňovo bohatšie časti, preto by som epizódu nerád zaradil k tým najlepším. Z toho dôvodu je strhnutá jedna hviezdička. 8/10. ()

Náš člověk v Madridu (2016) (S02E03)

Klenot, fakt maximálne podarená epizóda. To že seriál je predovšetkým spomienka na násilie z určitého obdobia je vidieť od prvej minúty. Môže za to z veľkej časti návrat diskutabilného plukovníka a jeho jednoduchých ale pritom ráznych metód. Tešiť sa môžte na odborné jednanie s deťmi v podaní plukovníka a jeden efektívny rozhovor v helikoptére. 9/10 jak lusk. ()

Hodný, zlý a mrtvý (2016) (S02E04)

Toto je horký kandidát na najlepšiu epizódu celého seriálu. Tvorcovia si na nás prichystali niekoľko prekvapení ktoré som absolútne nečakal. Pablo si išiel opäť po titul najmocnejšej postavy v seriáli ktorý mu bol dočasne odcudzený kolumbijskou vládou. Šikovný ťah mu zaručil na čas federálny pokoj, ale už je jasné že jeho nové problémy vznikli kvôli túhe konkurenčného kartelu po jeho smrti. Jasných 10/10 a začína sa to riadne vyostrovať. ()

Nepřátelé mého nepřítele (2016) (S02E05)

Hladina adrenalínu sa po milej časti vrátila do normálu. Stále sa jedna o veľmi slušnú zábavu a navyše čas od času oddychová časť proste sadne. 8/10 kiežby aj ostatné seriáli mali takúto úroveň. ()

Los Pepes (2016) (S02E06)

Super zase je to od začiatku po koniec nabité brutálnou akciou. Budovanie napätie a prekvapenie posunuli v tomto diele na úplne inú úroveň ktorá sa mi kurva že páčila. V skratke, bolo načo pozerať. Táto časť poriadne premiešala karty a priliala benzín do ohňa, či prihodila nejaké peniaze. 9/10. ()

Německo 93 (2016) (S02E07)

A ideme z kopca. Udalosti minulého dielu smerovali k problémom, hlave pre Pabla. Čaká ho zopár dôležitých rozhodnutí od ktorých sa bude rozvíjať ďalšie dianie. Keďže som fanúšikom Escobarového story, mám niečo málo naštudované, sa priznám že netuším ktoré skutočné udalosti chcú tvorcovia stvárniť v následujúcich štyroch konečných epizódkach. Osobne si myslím že výborne zvládnutých 9/10. ()

Konec narkobarona (2016) (S02E08)

Kurva to bolo dobre! Celý diel sa viedol v napnutom rytme, do poslednej chvíle som nevedel či sa veľká akcia uskutoční alebo nie. Pablo dostal zase zopár tvrdých rán a citeľne slabne. Teším sa nato čo príde, zatiaľ zase 9/10. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)