filmer

Výborné obsazení - fantastický výkon Dustina Hoffmana, ale i Toma Cruise, na kterého se v Rain Manovi dost zapomíná a v hlavní ženské roli má oblíbená Valeria Golinová. ()

ex.it

Výkon Dustina Hoffmana nejde vyjádřit slovy ani hodnocením, protože film by tak měl mít hvězdiček o hodně víc. Je to úžasné, jak uvěřitelně svou roli Dustin zahrál. Mírně se tu pak ale zamlouvá role Toma Cruise, který také nehrál vůbec špatně. Miluju hudbu Hanse Zimmera. ()

Joeey

K Dustinu Hoffmanovi chovám respekt jako k velké herecké třídě, ale co furt všichni máte s tím Cruisem? To, co předvedl v tomto filmu, JE kvalitní výkon. Ke scénáři jsem zde zahlíd´ pár výhrad, a tak dodám, že road movie je žánr, který podle mě z principu nemůže být spontánní a bez jediného hluchého místa. Film určitě nemá špatný scénář. Tak jako tak mi Rain Man utkvěje v paměti také proto, že jde vlastně o první road movie, která se mi nepříčila. ;-) ()

Jajar

Nádherný příběh, perfektní scénář, životní role pro Dustina Hoffmana, ale na můj vkus dost nevýrazná, příliš emocionálně odtažitá režie. ()

Liduskaa

Uh-oh. Prd:) Myslím, že Dustin Hoffman dostal oscara zaslouženě...a Tom Cruise už jen domaloval výjimečnost tohoto snímku.. ()

Barak

Přijde mi nudné začít komentář tím, čím ostatní - všichni víme o co jde :) - a začnu od Cruise, který vedle Hoffmana tak trochu zanikl, ale rozhodně se nemusí stydět. Nevím, co chcete slyšet - silný, úsměvný a milý filmek o hledání cesty k sobě. Brečet u toho nebudete, ale rozhodně vás to nenechá chladným.... ()

bif

Ja toma Cruise prostě žeru, podle mě je to velice talentovaný herec a za tím si stojím od doby co jsem poprvé shlédl tento film,, Dustin Hoffman je bezesporu jeden z nejlepších herců všech dob a výkon, za který dostal v tomto filmu Oskara byl podle mě více než skvělý, skvěle hrál už v Motýlkovi, kde jsem ho začal obdivovat a tady ze sebe vydal opravdu všechno, bohužel je ve filmu i pár nudných částí a opravdu jsem se místy nudil, ano je to jistě fantastický film, který je opravdu kinematografickým skvostem, ale mě to až tak moc nezasáhlo, bohužel ne na 5*. Po dalším shlédnutí měním názor, je to skvělé. ()

Utero

Dustin Hoffman ve své životní roli se chopil roli ateisty vážně bravurně a předvedl svůj životní výkon. ()

Skleni

Tento film ak by sa rozobral na klady a zápory tak by zápor mohol byť jedine pár hluchých miest. A ostatok sú všetko klady. Herecké výkony, hudba, strih, scenár, celkové tech. prevedenie, neuveriteľne silný príbeh, legendárny dustin hofman a krásny koniec. Sen každého režiséra. Vytvoriť takýto film. 92% ()

Mr.FreeZer

Fantastická herecká jízda s Dustinem Hoffmanem v jeho jedinečné roli. Po boku skvělý Tom Cruise. Snímek, který nemá moc záporů. ()

mi-ib

"To je úžasné. Měl by pracovat pro NASA nebo tak něco. - Kdybys měl dolar a utratil 50 centů, kolik peněz by ti zůstalo? - Asi 70. - 70 centů? Tak žádná NASA." Příběh není tak silný jako například v Forrest Gump, ale je ohraničený skvělou zápletkou a dojemnou pointou. Obě role jsou skvěle obsazené. Dustin Hoffman se musel na zahrání skvěle vyřádit a Tom Cruise se na svou roli chamtivého hajzlíka skvěle hodí, i když projde určitým vývojem a na konci je zcela jiný s jinými hodnotami. Přesto jsem se ve střední části filmu občas kouknu na hodinky a proto dávám "jen" 4*. ()

-soch-

K tomuto filmu nie je proste potrebný komentár. Dokonalosť sama. Dustin Hoffman je tu jednoducho vynikajúci. Získal si ma aj originálny plagát ku filmu svojou jednoduchosťou. Hoffmanov výkon zdokonalil aj slovenský dabing PETRA RÚFUSA. A ďalej, v slovenskom znení: STANO KRÁL, ĽUDMILA MANDŽÁROVÁ a vo viacerých úlohách sme počuli aj nitrianskych hercov: DUŠANA LENCIHO a JÁNA GREŠŠA. Dovolím si podotknúť, že tento vynikajúci dabing vyrobili ŠTÚDIÁ PÓDIUM v roku 1997. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR ()

Helmut02

Zvláštní. Na jednu stranu v některých věcech zcela vynikající. Především pak herecký koncert Dustina Hoffmana a třeba úžasná hudba. Ale na druhou stranu si Rain Mana nebudu pamatovat jako jeden z filmů, po kterém jsem měl pocit, že jsem viděl něco výjimečného. Rozhodně nechci snižovat kvality tohoto, zcela jistě výborného, filmu, ale prostě u mě nefungoval. Ani nevím přesně proč, ale zkrátka jsem z něj neměl takový ten dobrý pocit, jako u jiných filmů. ()

smrtacik

Rain Man je príbeh, ktorý keď sa rozbieha vyzerá obyčajne, ale stačí chvíľka strávená pri poznávaní Raymonda (Dustin Hoffman) a je jasné, že jeho osud, aj keď len ten filmový, v nás zarezonuje na dlhú dobu. Akokoľvek je tu zjednodušený postoj režiséra a scenáristu na problém autizmu, je až neuveriteľné, že príbeh o psychickej poruche, ktorá je stále tak trochu záhadnou a nevyspytateľnou, zaujal divákov i kritiku (oskar za scénar, réžiu i kameru). Kto vlastne tuší, čo sa týmto ľuďom, pre nás iných a odlišných deje v hlave? Asi nikto...oni majú vlastný svet, ale určite aspoň chvíľkami vnímajú keď im do neho niekto zasiahne. Nášmu Raymondovi do života zasiahne Charlie (Tom Cruise), alebo našemu Charlimu zasiahne do života Ray? Ťažko povedať, úsudok si spraví každý sám, každopádne ako dvojica sú nezabudnuteľní. Toto dielko samozrejme nezaprie trochu toho typického Hollywoodskeho kliše o spočiatku sebeckom a chamtivom prístupe Charlieho k svojmu ,,chorému“ bratovi o ktorom nemal tušenie, ale počas dlhej cesty autom sa postupne zbližujú, zažijú viac či menej uveriteľné príhody a náš Charlie si postupne zorganizuje rebríček životných priorít. Charlie objavuje počas týchto chvíľ strávených s Rayom jeho svetlé a mnohokrát až geniálne schopnosti ako napríklad schopnosť pamätať si všetky letecké nešťastia, či spočítať nespočitateľné kombinácie kariet. Napriek tomu, že sa Charlie snaží tieto schopnosti využiť v kasíne, už tu je cítiť, že láska k bratovi začína potláčať jeho prospechárstvo...a že konečné rozhodnutie ako sa zachovať bude veľmi ťažké. Tak či tak, je to príbeh veľmi milý, aj keď zromantizovaný, ale naozaj dojemne ľudský, ktorý je podfarbený skvelým Hoffmanom výkonom, za ktorý zaslúžene získal oskara. Prekvapivo dobre sa so svojou postavou vysporiadal aj Cruise a ukázal, že dokáže zahrať aj úlohu menej akčnú a viac dramatickú. Tento príbeh je najlepšou drámou o spoločnom hľadaní bratskej lásky a životnej priority...a jednotlivé, často vtipné situácie, ktoré s Rayom zažijeme, sa nám vryjú do pamäti navždy. Hodnotenie: 100% ()

cogi

Ale výkon Dustina Hoffmana je minimálně na deset hvězdiček, nebyla chvíle, kdy bych mu nevěřila, že je autista ()

Stíba

Opravdu nádherný film, který mě ve svém průběhu úplně pohltil. V poslední době jsem viděl pár skvělých filmů s Dustinem Hoffmanem a Rain Man mě jen utvrdil v tom, že se zařadil k mým nejoblíbenějším hercům. Stejně tak bych ale chtěl vyzdvihnout Toma Cruise, dopředu bylo jasné o kom tenhle film je ale jeho úloha byla nesmírně důležitá a s Raynoldem jim to skvěle klapalo. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel