Fawkes

Jestliže se Rain Man drží na 14. příčce žebříčku, tak u mě se vyšplhal rovnou na 2. hned za Shawshank. Obdivuju dokonalé propojení dojemných chvil a současně vnesený humor. Dustin Hoffman předvedl jeden z nejlepších hereckých výkonů historie filmu, a po boku s Tomem Cruisem vytvořili nezapomenutelný film plný nádherných scén. Na 130 minut délky mě ani chvilku nenapadlo, že bych se nudil, naopak každou minutu mě lákalo dívat se dál a dál až sem byl nešťastný z toho, že to najednou končí. Na závěr bych chtěl zmínit i český dabing. Obdivuju člověka, který se pustil do dabování Dustina Hoffmana, protože to bylo něco neuvěřitelného. Nejpovedenější scény jsou pravděpodobně ty v casinu. (100%) ()

Heroine odpad!

Fakt nevím, proč se na tohle koukat. Není to ani vtipné, ani zábavné, ani poučné, a není to ani pravda! Za Hoffmana je mi ve filmu spíš trapně, celé mi to přijde směšné, a celkově k ničemu. Kromě toho, že mají na plakátě oba dva hrdinové kalhoty s každou nohavicí jinak barevnou, mne nezaujalo vůbec nic. ()

Hapretor

Hoffman v roli nejslavnějšího autisty na světě. Vtipněji a zábavněji podané tak vážné téma se vidí málokdy. ()

Iwiiik

Nejsem zrovna přítelem snímků o autistech. Důvodem je, že všechny stojí ve stínu tohoto Levinsnova díla. Dustin Hoffman udělal z celkem běžného námětu a průměrného zpracování, fenomenální filmovou podívanou a Cruise může mluvit o štěstí, že měl tu čest sekundovat velikánovi při tvorbě vzácného uměleckého díla.. Námětu a zpracování patří tři hvězdičky, Dustinovi další dvě! ()

nopud

Troufám si říct, že tohle je jeden z filmů, které mi změnily život. Nebo alespoň pohled na něj. Film, jak má být - dlouho jsem potom nemyslel na nic jiného. Tom Cruise si zde střihl asi svou nejlepší roli. ()

helloween93

Nádherný příběh o bratrském poutu, které se vytvoří za pouhý týden mezi samolibým Cruisem a autistickým Hoffmanem. Dnes již kultovní film s příjmeným soundtrackem, na který se pokaždé rád podívám. Životní výkon Dustina Hoffmana v roli Raymonda. ()

Jocker94

Tom Cruise je sice trochu zastíněn úžasným Dustinem Hoffmanem, ale i on si zaslouží uznání za skvělý výkon. Velice dojemný příběh se skvělým scénářem ... ()

BeranSon

Mám určité zkušenosti s autisty a jen díky tomu musím říci, že jako Hoffman by to nezahrál nikdo na světě (ani autista). Právě Ray je největší GENIALITA snímku. Díky hereckému výkonu Dustina Hoffmana musím s naprostým přesvědčením říci, že se jedná o NEJGENIÁLNĚJŠÍ HERECKÝ VÝKON, co jsem zatím viděl. Jeho o něco mladší bratr Tom Cruise za ním neztrácí tempo, svým vtipem, hláškami dává filmu další potřebnou esenci. Dle mého názoru je Rain Man kvalitnějším snímkem, nežli věhlasný Forrest Gump. Už mi dochází slova. Tom Cruise 90% Dustin Hoffman 120%. -10/10- % ()

Fujara777

ÁNO: Celým Dažďovým mužíčkom sa nesie krásna hudba, ale to nie je jediná krásna vec. Silný príbeh, môj obľúbenec Dustin Hoffman a dobrý Tom Cruise s finálnym dojazdom, ktorý vôbec nepôsobí ako dojazd, ale ako pekný záver. NIE: Ak je pacient s takouto diagnózou skutočne taký závislý na rutine, tak sa mi niektorým veciam nechce uveriť. ()

herák

po zhlednuti tohoto skvelyho filmu jsem nucen dat pet hvezd, i kdyz nemam, opravdu hrozne nemam rad toma cruise. naopak pred vykonem pana hoffmana smekam svuj novy klobouk. ()

rekkky

Skvělé drama od začátku až do konce, kdy herecké výkony povznášejí celkové hodnocení, protože obzvlášť Dustin Hoffman předvádí famózní výkon. Jednotlivé scény jsou nádherně vystavěny a občasná gradace je načasovaná, jak se patří a tak nezbývá nic jiného, než vklouznout více do děje. Umělecká i tvůrčí stránka do sebe zapadá a výsledkem je vybalancované dílo, které nezachází svým sdělením do kýčů, ale naopak produkuje ojedinělé vnímání citlivých témat a emocí. Rain Man svým nemainstreamovým pojetím vítězí na plné čáře a zprostředkovává vynikající prostor pro specifickou atmosféru, která se obejde bez patosu. ()

skeptic

Pekne zahratý autista, scenár tiež na jedničku ale i tak ma film nejak veľmi nenadchol nemalo to pre mňa výsledný efekt, bolo to dobré, nič viac to vo mne nezanechalo, asi tomu chýbali väčšie emócie. 85% ()

GOREGASM

K Rain Manovi jsem se po letech velmi rád vrátil v Karlových Varech s třešničkou na dortu v podobě úvodní slova Barryho Levinsona. Dnes již notoricky známý příběh pořád funguje, zejména díky ústřední dvojici, kde jak Dustin tak Tom excelují, byť každý na úplně jiný způsob. Zasloužená nesmrtelnost a nevyčpělost ani po tolika letech tkví i v lehkosti s jakou je film natočen a za to poděkujeme právě Barrymu :-). 100% P.S. Kdo je na první metě? ()

Besyn

Jasně nejlepší film od Levinsona s neuvěřitelným výkonem Dustina Hoffmana,na němž prakticky celý film stojí. ()

plagjoklas

Asi najlepší výkona Dustina Hoffmana a ani Crusie nebol zlý. Fakt výborný film ktorý už asi každý videl čo je veľmi dobré. Skvelý filmík. ()

Miki68

Má vůbec smysl hodnotit jeden z nejlepších filmů vůbec? Už po prvním sledování to bylo... takové ... "vlhké"...A k tomu ta skvělá "jungle" muzika od Hanse Zimmera... ()

filmer

Výborné obsazení - fantastický výkon Dustina Hoffmana, ale i Toma Cruise, na kterého se v Rain Manovi dost zapomíná a v hlavní ženské roli má oblíbená Valeria Golinová. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel