Iloveporn

Zrovna na to znovu koukám v TV. Uvědomil jsem si, že je tam v podtextu druhej příběh, podstatně drsnější. - Je to o tom jejich fotrovi, jakej to byl pořádnej, hnusnej, zlej, nekonečnej zmrd. - Když si to člověk uvědomí. Rodina vám zatají sourozence, umře vám matka snad ještě v předškolním věku. Fotr je odtažitej, studenej kretén, kterej nepochválí, neodmění, tam kde to je normální, takže v podstatě žijete celý dětství na citový poušti. Když si přes zákaz půjčíte auto, což je banální klukovina, tak vás v tom vyráchá naplno a pošle na vás fízly (kteří vá s trochou nedorozumění mohou zabít). - No a pak vám to dá ještě vyžrat po smrti v závěti, z vás dělá toho špatného za něco, co je celkem přirozená reakce na jeho křiváry, pomstí se vám, za to, že jste se opovážili utéct z jeho moci a vydědí vás. - Fotr psychopat. Prachy mohl rozděli půl na půl, dvě ku jedné, čtyři ku jedné atd. ale aby nasral normálního syna, nedá mu nic a ještě to zvráceně zdůvodňuje jako trest za jakousi prkotinu a že má něco pochopit. Je to jako kulka za ukradení rohlíku. Děsný. ()

JenTR

Chválíte Hoffmana, jak hraje blázna, ale v životě jste se s autistou nesetkali, takže vůbec nemáte srovnání. Kromě toho to takto nefunguje, ta "genialita", počítání atd. Cruise je tu za spratka, chce prachy, tyhle role mu jdou dobře. Však v reálu umí kalkulovat ;) Konec toho filmu je trochu slabší, ale zase reálnější. Líbí se mi i scéna v kasinu, je to dobrý film. ()

Borek532

Jeden z mála filmů, u kterého jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky a hltal každou vteřinu. Chemie mezi Hoffmanem a Cruisem je neskutečná a v tomto filmu funguje na 110 procent. Mnoho lidí vyzdvihuje famózní výkon Dustina Hoffmana (a to zcela zaslouženě!!!), ale zároveň lehce zavrhuje výkon Cruise. S tímto absolutně nesouhlasím, jelikož postupný vývoj jeho postavy je jedna z věcí, která tento film dělá unikátním. Samozřejmě jsem ale také jako mnozí zastáncem názoru, že Hoffman v této roli podal svůj životní výkon, který tvoří většinu filmu a který se bude překonávat jen stěží. ()

GrooteLulu

...Rain Man je epochálnost ameriky v celé její šíři, kterou nelze projet z jedné strany od oceánu na druhou jen tak lehce, například letět letedlem od firmy Quantas.. ()

VideneFilmy

Dobrí herci, psychická porucha a kvalitný námet ešte nemusia spraviť vydarený film. V tomto prípade budem mať asi ako jeden z mála názor, že hoci ide o klasiku, ktorí šíri osvetu, vyrušovalo ma v nej veľké množstvo nezáživných, v podstate opakujúcich sa scén. Samozrejme, môžeme hovoriť o tom, že samotná hlavná postava taká je, ale keď sa na to človek má dívať dve hodiny, už prestane obdivovať neskutočne autentický prejav Dustina Hoffmana (Ray). Herecky sa mi síce páčil aj Tom Cruise (Charlie), ale polovicu filmu je pre neho scenáristicky pripravený iba samý krik. Iste, ide o vyjadrenie charakteru a chvíľu to pôsobí ako nádherný kontrast medzi postavami, ale po určitom čase to už nudí. Hudba Hansa Zimmera je v tomto prípade dosť fádna, dokonca miestami mám pocit, že k situácii nesedí. Hoci je film natočený umne a s atmosférou, čosi mu predsa len chýba. ()

pt93

Snímek nese strašně zavádějící název. Čekal jsem dokument o hydrometeorologických jevech. Místo toho jsem se dočkal filmu s Dustinem Hoffmanem a Tomem Scientologem Cruisem. ()

Vojta.Cina

Nudný, pomalý a nezajímavý film, plný kýče, konzumu a okázalosti. Půlka záběrů jsou luxusní auta a druhá půlka záběrů je jak někdo s někým telefonuje a je u toho hodně nasranej. Tom Cruise je otravný namyšlený týpek, který se tváří extra důležitě a na všechny je arogantní a nepříjemný. Naprosto zbytečný film bez jakéhokoliv závěru. Myslel jsem, že to bude něco jako Nedotknutelní, ale tohle se fakt nedalo. Nedoporučuji. ()

prokop04

Tento vynikající kousek z 80. let jsem shlédnul již podruhé. Celý děj se točí kolem dvou hlavních postav, tudíž bylo nanejvýš důležité obsadit ty nejlepší herce. To se dle mého režisérovi povedlo báječně. Úžasný kontrast mezi dvěma postavami, s tím, že Charles (Tom Cruise (nar. 1962, USA) je opravdu dostatečně nepříjemnou postavou. Musím rozhodně vystihnout výkon Dustin Hoffman (nar. 1937, USA), u kterého je opravdu znát, že se mezi pacienty nějakou dobu pohyboval. Rozhodně mě jako diváka přitáhnul originální děj, který se žádnému jinému filmu nevyrovná. Český dabing zde lehce pokulhává, doporučuji originál. Oscara si to zasloužilo právem. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel