Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

Slartibarkfast

Výborný psychologický sci-fi thriller. Klaustrofobická nálada a ponurost toho všeho mne nikdy nepřestala bavit. Možná je škoda, že jsem doposud nečetl knihu, ale hodlám to napravit a možná je to i lepší až po zhlédnutí filmu. Musím ale vyzdvihnout skvělé herecké výkony. Ti se totiž opravdu dokonale vžili do svých rolí. Film, který mám skutečně rád a kdykoli se na něj znova podívám. 85% ()

nash.

Přes znalost knižní předlohy, přes hvězdné obsazení...tohle je prostě i nazvdory názvu film bez koulí.. ()

silentname

Knižnú predlohu som nečítal, takže neviem posúdiť ako veľmi sa filmová verzia "Sphere" líši od toho čo sme mali ponúknuté tam (nakoľko som čítal v komentároch, že adaptácia sa nepodarila). Nebudem sa teda ani o to snažiť, rovno poviem, že moje hodnotenie filmu sa bude týkať filmu samého o sebe. V tomto smere musím povedať, že bol som tým filmom zaujatý, chcel som vedieť kam to dospeje a tak nejako pochopiť, čo sa tam vlastne všetko odohráva a čo sa to vlastne deje. Pretože svojou atmosférou pod morskou hladinou to vie miestami vytvoriť niekoľko skutočne zaujímavých momentiek, ktoré ma presvedčili, aby som s filmom zostal. Každopádne som rozmýšľal aj nad tým, ako by sa dal tento film spracovať s dnešnou technológiou, ktorá by z toho mohla vytrieskať aj o niečo viac. Pretože v niektorých momentoch film vysoko dopláca na to, že vyšiel v období 90s. A nech sa snažia herci čo sa snažia, miestami to nebolo schopné podať veci natoľko jasne, aby som im rozumel. Zase sú tu veci, ktoré som pochopiť dokázal. Je však najväčšia škoda, že celé rozuzlenie pochopíme v posledných pár minútach filmu, ktoré pritom mohlo byť spracované tiež o niečo lepšie. Má to ale pre mňa pamätné scénky a určite si nemyslím, že by to nemalo atmosféru. Každopádne ten nápad je dosť dobrý a chcel by som v budúcnosti prípadne vidieť niekoho iného, kto by si toto dielo zobral a skúsil to priniesť znovu a možno lepšie. Lebo je tu potenciál na niečo fenomenálne. Takto je to len solídny sci-fi thriller. Pre mňa, podotýkam. Hodnotenie: B ()

Tomco

Narozdiel od väčšiny, mne sa tento film dosť ráta. Výborné herecké obsadenie, zaujímavý námet, solídne prevedenie. Neviem ako to pôsobí na obrazovke, ale v kine to malo svoju atmosféru. 80% ()

FrodoF

Celkem napínavá sci-fi, kterou ovšem z průměru nepozvedne ani to skvělé herecké obsazení. Jo a taky jsem úplně nepochopil ten konec, to na ní jako zapomněli a tak odletěla, blbost. ()

klerik

SOLARIS+PRIEPASŤ Crichton vykradol Lema a spravil z toho temejšiu záležitosť.. Dustin je poloboh a hororové scény sú fakt slušné... ()

honajz

Vlastně těžká nuda místo napětí. Tak atmosférické místo, ponurost, náznaky, tam se dalo rozehrát tolik možností a věcí, než jen jalová historka. Navíc zbytečně dlouhá a s přehrávajícími herci. ()

poz3n

Naprosto sterilní a plochá adaptace působivého Crichtonova příběhu. Díky zajímavému hereckému obsazení, které ale stejně jako celý film působí zcela nevýrazně, je ta nezainteresovanost tvůrců ještě více znatelná. Navíc, tak jak tomu často u podobných adaptací bývá, některé momenty, které v knize dávají smysl, jsou přepsány a přetvořeny do nelogického guláše, který by měl patrně lépe sloužit filmovému vyprávění, ale ve skutečnosti neslouží vůbec ničemu. Přesně z těchto důvodů mě zájem o děj a osud postav opustil už někde v polovině. 4/10 ()

MM11

Obsazení zachraňuje, co jen může, protože můj oblíbenec Barry Levinson zde naznačil myšlenkovou vyčichlost pozdějších let. Hlody do režie se mi nehodí, tenhle koráb potápí scénář, totálně bezdějový. Charaktery hlavních hrdinů jsou načrtnuty tak dobře, že vás až zarazí slaboduché formulky příběhu s heslem "Není to tak špatné, aby to nemohlo být horší..." Filmu je škoda, dělala na něm skupinka schopných lidí, ale ta koule asi měla vyšší moc. Snímek zahubila... ()

SOLOM.

Tento psychologický scifi thriller se nechal inspirovat knižní předlouhou Michaela Crichtona, kterou jsem bohužel nečetl. Tudíž nemohu srovnávat. Přesto si myslím, že se tvůrcům povedl natočit docela zajímavý podmořský film, který se může opírat o povedené vizuální efekty, jenž jsou dle mého názoru hlavní doménou, dokonce větší než hvězdné herecké obsazení či Goldenthalova hudba. Samozřejmě nesmím opomenout ani místy fascinující atmosféru, kterou trochu srážela zbytečně zdlouhavá stopáž a mírně „nepovedený“ závěr. Samotná myšlenka filmu a hororový nádech mne však nevýslovně potěšili. Jen je obrovská škoda, že režisér nedokázal vymáčknout všechen potenciál, který tento námět v sobě má. ()

eraserhead666

Na kouli jsem před 18 lety šel do kina protože... Sharon Stone. A bylo to fajn, až na ten konec, protože ten je dost divný. V tom negativním a nepříjemném smyslu. A je divný pořád. Teď po letech mi však druhá část filmu přijde ještě mnohem nudnější. Sharon je pořád fajn, ale ten film má jen jednu kouli. A to je možná ten problém. ()

Bauer

Tento film je dobrý! Hvězdně obsazený. Ale nedotáhnutý do konce. Viděl jsem ho jednou a to mi bohatě stačí o cemž svědčí i fakt, že ho mám 5 let nahraný z TV Nova a ještě jsem se na něj nepodíval. ()

JASON_X

Znáte tu starou a otřepanou reklamu "tohle není Jim Beam"? Tak "tohle není Abyss". Nejenže nudný Hoffman není Harris, šeredná a odporně opižlaná Stone už ani náhodou není božská Mastrantonio, ale i ten příběh je o trochu slabší. Ale je to SKORO jako Abyss, je to zkrátka dobře udělaný fantastický podmořský film podle dobře vymyšleného příběhu a napoprvé je i hodně napínavý, aspoň já si tedy vzpomínám, že jsem u něj byl kdysi poprvé napnutý jako struna. Zásluhu na tom má především můj oblíbený ašant Samuel L., který zlověstné a nevyzpytatelné chlápky umí vskutku znamenitě. Zčásti kvůli němu a zčásti za premiérovou působivost dávám čtyři, protože jinak je bohužel ve filmu na můj vkus až příliš otravně rozeřvané hudby a otravného kamerotřasu. ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)