Ať žijí duchové!

• Slovensko Nech žijú duchovia! (více)
Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (více)

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví. (TV Nova)

Dimo

Můj nejmilovanější český rodinný film a zároveň nejmilovanější česká dětská herečka - už od útlého věku. Pro Leontýnku a jejího tatínka maximální hodnocení. Mimochodem, když Dana Vávrová v únoru 2009 zemřela, můj smutek dokázal rozplynout právě tenhle film. ()

salamandrr

Česká klasika, která neomrzí. Hele mám nápad(vytáhne Alpu). Hele já mám lepší(vystřelí prakem a vzlétne první noční pták) ()

Luisis

Dokonalost ať už po herecké stránce, hudební, či scénáristické. Jsem hrdý, že jsem Čechoslovák a tuhle pohádku miluju z celého svého srdce - 97% ()

MissSimm

Pohádka všech pohádek, film, na kterém jsem vyrostla :) ...Nejlepší product palcement - pramen zdraví z Posázavý :D ()

Biopler

Budovateľský nádych, akýsi posledný nádych socíku vo filme nerobí dobrý dojem pri inak celkom milom príbehu za tónov skvele ušitých piesní Uhlířa. Deti výborne vybraté, starší známi kolegovia vyzerajú i hrajú viackrát smiešne, ale vlastne všetko sa to dá stráviť. ()

hrudka

Cítím v tom sice prorežimní nádech a podtext, dneska by děti na úřadu buď poslali někam nebo by to těm dětem bylo vlastně úplně jedno, ale kvůli poetice a humoru, který mi v současných dětských filmech (natáčí se vůbec?) hrozně chybí, jim to tak nějak odpouštím. Javor? Teda, jasan? ()

tranquill

"Vy jste všichni poseloutkové!" Kultovní pohádková muzikálová komedie se spoustou hlášek. "My nejsme pážata, my jsme pionýři!" Na ní snad vyrůstal každý... "Heleďte, vidiny pochytat a zavřít!" ()

FOCKE_WULF

Z dnešního pohledu příliš slizké a levicové, s product placementem. Měl jsem pocit, že Sováka hrál někdo jiný, chlap v brnění a kníru, mistr ho jen nadaboval. Písně zlidověly, na vesnických zábavách a hokejích jedou pořád. ()

chlebos

Tak nevim ale tenhle film se mi nelibil jako decku a ted uz teprve ne, ale ocenit se musi prace kameramana, ktery veskere triky natocil na place pouze pomoci chytre pouzite optiky. Nikdo mu to na zapade nechtel verit... Jinak neuveritelne detske a hlavne pisnicky fakt nemusim... blee ()

haWranka

Před deseti lety bych hodnotila plným počtem, teď kouzlo opadlo, písničky mi začínaj lézt na nervy a dala bych sotva dvě. Pro děti perfektní, pro mě ani tak ne. Necháme to na třech. ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014