Ať žijí duchové!

• Slovensko Nech žijú duchovia! (více)
Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (více)

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví. (TV Nova)

topi

V dětství jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Tomáš Holý kraluje : " Jaký se píše i v pomsta Prouzovi?" " Bude to tvrdá pomsta, tak tvrdý!! " ()

decouble

Nejlepší muzikál všech dob!!! Skvělí dospělí i dětští herci. Báječný humor. Společně s Pány kluky nejblyštivější klenot českého dětského filmu. ()

L_O_U_S

Pěkný pohádkový muzikál pro děti. Jen nechápu, proč jej naše televize reprízují pořád dokola. "A ještě řekni, švagrová, co se stalo v obci Hulín!" (176.) ()

kajas

Stydím se, že jsem tenhle skvost úplně celý viděla až nyní, jako malá jsem prostě více žila animovanými pohádkami z videokazet. Písničky si budu v hlavě prozpěvovat ještě dlouho, u mnoha hlášek jsem se svíjela smíchy (malý Holý a jeho otázky typu "Nemáte něco na rány řemenem?" bodoval nejvíc), zkrátka skvělý rodinný film. A kdo napsal scénář? No jistě, pan Svěrák, to je prostě génius. ()

hygienik

Nechcem tu nikomu ničiť kult, ale už roky si kladiem otázku, nešlo to natočiť svižnejšie, vtipnejšie? Pesničky boli super, ale samotný dej ma trochu nudil. Herci sú skvelí, ale na 3 veteránov to proste nemá. ()

Trevor

Možno keby existovala čsfd v mojom detstve dal by som tomu viac, ale...s odstupom času keď som na devedečko ako prílohu k niektorým z novín pred pár rokmi narazil a pustil to synovcovi, ani jehouž príbeh príliš neočaroval. Milé, ale hodnotím to už ako dospelý človek a z rozprávok som už vyrástol, najmä tých hraných. ()

Anglie

Perfektní pohádkovo-dětský film. Tolik perfektních hlášek se nenajde ani v konverzačních komediích. V rámci žánru pro mne osobně legenda, o které se nebojím napsat, že si zaslouží více než maximální hodnocení. Povedený je i hlavní hudební motiv. ()

OG_Swifty

V obci Hulín odbrzdili nezletilí bagr! Pohádková klasika! Žampiony, Pribináček a Francův nápoj! To byly časy.. to se mohlo jezdit i pod vlivem, jak je nám vyjeveno v tomto filmu, když vedoucí samoobsluhy Jouza před jízdou požil! Vrcholem tehdejší techniky pak byla renovace Brtníku trpaslíky (což mě přivádí k celkem spoileroidnímu oficiálnímu textu distributora). I přes svůj věk je to pořád nehynoucí klasika a to i díky legendární písničce Ať žijí duchové, já mám ale radši ponuré Duňky Žálky! Mno a pro modernější posluchače už dneska kolují i d'n'b remixy... https://youtu.be/2QBOp2m0a7M ()

Tyckin

Taky jste se kdysi jako já beznadějně zamilovali do Leontýnky? :-) Nicméně líbí se mi to i dnes když už mi táhne pomalu na čtyřicítku, pohodovej filmeček. ()

dyfur

....ani neviem prečo,vždy to išlo mimo mňa...možno pre tie otravné decká,možno spevu bolo moc,možno texty piesní boli značne výchovné...ee nie......slabý priemer-vtedy i teraz... ()

Katarine

Jedna z těch mých nejoblíbenějších českých hudebních komedií. Ani to časté opakování v televizi mi vůbec nevadí. ()

jhr

Tato pohádka je pro mě jedna z nejlepších která byla kdy natočena, krásné písničky, úžasná atmosféra a hlavně sympatičtí, jak dětští tak jejich zkušenější starší herečtí kolegové. Zároveň je zde patrný příjemný nadhled a humor. Tento film je i dnes jednoznačně nadčasová záležitost, jako ostatně každá podařená pohádka či film pro děti a nejen pro ně. ()

easaque

nostalgické 4* tuhle klasiku nedokážu momentálně hodnotit a komentovat jinak než nostalgicky, protože jsem jí v dětství viděl tolikrát a vždycky mě bavila. Dospělácký zážitek zatím nemám, i když bych si ho někdy rád zopakoval, už i kvůli tomu, jak někteří diváci popisují, jak moc byl poplatný době. Rozhodně to byla však pořádná filmová reklama na Pribináčka a Frankovku ... jen ten dětský desert byl hodně nedostatkové zboží na rozdíl od všudypřítomného léčivého masážního roztoku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek vůbec, společně se Zlatovláskou. Hlavně to je jeden z těch filmů, který můžu vidět třeba tisíckrát a nikdy mě neomrzí, pořád mi bude připadat stejně skvělý, stejně zábavný, stejně pohodový a stejně dokonalý. A i když je tu dost písniček (což je prvek, který mi většinou v pohádkách dost vadí), tak tady mi to vůbec nevadilo. Fakt mám tenhle film moc rád. 5* ()

lekr

Bylo mi pět a už tehdy mě z toho bylo na blití...slepenec pohádky a dětské komedie typu Páni Kluci do jednoho, který se eviděntně nevyvedl..trapná muzika, umělecké sebevraždy es jako Lipský či Sovák a nemožný závěr....zkrátka další český paskvil.... ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014