• Cival

Typický film 50.let. Trapný, chladný, nudný, nadšený, komunistický...(19.2.2003)

• gouryella

Socialisticka blbost jak vysita - pro pracujiciho soudruhy se proste musi treba i cirkus postavit.(3.8.2002)

• ripo

Obliba filmů z cirkusového prostředí je dostatečně známa. Avšak i filmy, které jen dokumentárně zachycuji cirkusový program (sovětské filmy „Večer v cirku", „Ve světlech manéže" a „Aréna odvážných"), dosáhly nevšedního zájmu našich diváků. Autoři snímku „Cirkus bude" se rovněž rozhodli ukázat divákům výběr našich nejhodnotnějších cirkusových a artistických čísel — navíc však v rámci veseloherního děje. Jejich vpravdě průkopnický přístup k dané látce přinesl kladný výsledek: „Cirkus bude" je nesporně naše nejlepší filmová veselohra poslední doby, vzbudila při svém promítání na VIII. mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech nevšední pozornost i zájem zahraničních delegátů a byla též po zásluze odměněna. Má bystrý spád, jednotlivá čísla klasického cirkusového programu se střídají s vtipnými veseloherními situacemi. Celek poskytuje nejen přehlídku vynikající úrovně našich cirkusových umělců a artistů, ale opravdu vkusnou a veselou zábavu, vyznívající ve zdravou ústřední myšlenku filmu, že „chtějí-li všichni společně udělat něco dobrého pro lidi, musí se to podařit", jak to výstižně vyjádřil spoluautor a scénárista filmu Ivan Osvald v projevu před uvedením filmu na festivalu v Karlových Varech. Filmový přehled 38/1954(31.5.2009)

Ale ne, není to tak hrozné... Oldřichu Lipskému se ideologii podařilo vcelku rozumně udržet na uzdě, film má řadu vtipných, milých míst a většina zúčastněných artistů předvádí vážně obdivuhodné výkony. Herecké obsazení je veskrze sympatické, jen neustálé glosy pánů Trégla a Záhorského začnou časem nudit, o rozhovorech Rudolfa Hrušínského a Rudolfa Deyla mladšího raději ani nemluvě. Jaroslav Marvan v roli energického inspicienta je ovšem neodolatelný stejně jako parádní klaunské číslo Miloše Kopeckého a Lubomíra Lipského.(28.9.2012)

Asi vadí ta přílišná dobovost..!(11.8.2008)

• WANDRWALL

Film, ve kterém tuhne krev v žilách. Důvodem jsou úžasné výkony artistů.(8.9.2011)

• sinp

A opět Jaroslav Marvan v nechtěně směšné frašce útrpných padesátých let. Tuhle ale natočil pozdější mistr komedíí Oldřich Lipský používající svého oblíbeného prostředí cirkusové manéže. Nad jednáním postav je třeba zachovat maximální nadhled, ale slabá rutina je to v téměř všech měřitelných ohledech. Že tenhle film neleží v prachu je pouze Marvanovou zásluhou.(22.12.2005)

• Falcor

Zdravé socialistické nadšení i téměř nemožné dokáže. Hlavně, ať se nějak ti lidé zabaví. Já osobně nemusím ani cirkus, ani komunisty.(29.10.2005)

První cirkusová vlaštovka režiséra Lipského sebou sice ještě nese veškeré příznaky, typické pro dobu svého vzniku, nicméně maximální zaujetí pro tajemný svět manéže filmem probleskuje tak silně, že není možné odolat. Série vrcholných artistických čísel, hravý hudební orchestr, improvizace, humor mísený budovatelským entuziasmem, trocha kritiky a trocha byrokracie. Vynikající Marvan, Hrušínský, Filipovský, Deyl, nezapomenutelná klaunská etuda s palačinkami v podání Kopeckého s Lipským. A cirkus nakonec byl.(12.10.2008)

• blackrain

Tenhle film zrovna moc v lásce nemám. Příjde mi jako strašná ptákovina, i když zde hraje plno výborných herců. Nejvtipnější scény filmu byly s naháněním umělců, kteří byli všude možně jenom ne v cirkusu. Artisté by určitě slavili úspěch i v dnešní době. Předváděli skutečně zajímavé kousky. Film je bohužel poplatný době vzniku a znát to na něm je. To považuju za velkou smůlu.(28.11.2011)

• Orlau32

Už tehdy v r. 1956 se mi to nelíbilo. Zdálo se mi, že kdyby nám pustili Hurvínka se Spejblem, že by to mělo větší efekt.(18.9.2011)

No jasně, že je to agitka! Ale hrají v ní tak dobří herci a je vcelku i svižně zrežírovaná, takže odpouštím budovatelský balast. Zčásti.(2.11.2009)

čistě za artistické kousky.(3.10.2009)

Nebyla bych tak přísná v hodnocení. Film byl poplatný době a tak se k němu i po letech přistupuje. Když už - tak alespoň zachování artistických výkonů slavných cirkusových rodin :o)(30.11.2007)

• rt12

Nikdy nedokoukala, i když pokusy byly.(28.5.2014)

• starbrejkr

Dvojče Hudby z Marsu a už z toho je vše jasné. Naprosto snové herecké obsazení (takhle nabušených filmů zas tak není) a naprosto nudný příběh...ta polovina 50. let opravdu za moc nestála.(6.3.2008)

• mr.filo

A byl. A všichni tušili, že bude.(4.4.2012)

Ty tři hvězdičky jsou za ty výborné výkony artistů, které jsou opravdu skvělé a dobře natočené. Jinak je to typický film padesátych let, čili ovlivněn socialismem.(19.4.2004)

• cariada

Budovalo se i v cirkuse. No na výsledku je to znát. Ani Jaroslav Marvan to nezachrání.(23.12.2007)

• Danny F.

Vyjímky se najdou všude. A ani v české kinematografii to není jinak. 40%(27.12.2010)

<< předchozí 1 2 3