Výprava zemědělských rekreantů přijíždí zhlédnout cirkusové představení, na něž mají již tři měsíce zakoupené vstupenky, právě v den, kdy zaměstnanci cirkusu mají náhradní volno. Inspicient cirkusu Liška s pokladní Marií se však rozhodnou, že se pokusí zorganisovat improvisované představení, což se jim po usilovném shánění a četných humorných příhodách podaří.
Film byl uveden na VIII. MFF v Karlových Varech a byl poctěn Cenou za filmovou veselohru „za velmi dobrou, scénáristicky, režijně i herecky zdařilou veselohru, s vynikající úrovní artistického umění, majícího předpoklady velkého úspěchu, společného užitku a zábavy u filmových diváků". (Filmový přehled)

Martin741

Len nudny dobovy film, ani nie film roka ... fakt uz ked som sa registroval na csfd som vedel, ze narazim na retronudu a n filmy, kde zatuchlinu casu citit na kilometre. Tu je jeden taky priklad ... dnes uz posobi nepatricne, a neprirodzene . 20 % ()

starbrejkr

Dvojče Hudby z Marsu a už z toho je vše jasné. Naprosto snové herecké obsazení (takhle nabušených filmů zas tak není) a naprosto nudný příběh...ta polovina 50. let opravdu za moc nestála. ()

marťan

Nebyla bych tak přísná v hodnocení. Film byl poplatný době a tak se k němu i po letech přistupuje. Když už - tak alespoň zachování artistických výkonů slavných cirkusových rodin :o) ()

otík

Ty tři hvězdičky jsou za ty výborné výkony artistů, které jsou opravdu skvělé a dobře natočené. Jinak je to typický film padesátych let, čili ovlivněn socialismem. ()

Mylouch

První filmová pocta cirkusu od třicátníka (!) Lipského s vedlejší krotce protibyrokratickou satirou. Svižné provedení překoná i občasný balast budovatelského optimismu se snad nejhoršími životními rolemi Marvana, Filipovského a Hrušínského. Celek přesto dokáže skloubit složky tak, aby nevyzněly samoúčelně. Škola obrazového záznamu představení, artisté, krotitelé, hudba ()

pytlik...

Poněkud ideologicky nedotažené, soudruzi. K čemu je novému, pokrokovému člověku nějaká pochybná, reakční zábava v cirkuse? Když už krotitelé a cvičitelé vynakládají takové usilí, mělo by mít aspoň nějaký minimální smysl. Poskakováním mědvědů se asi moc hodnot nevytvoří, co je zapojit jinak? Mohli by třeba nastoupit do dolů hezky rubat uhlí. Krtkové by se mohli využít pro tahání kabelů, holubi samozřejmě na přepravu pošty, mravenci pro jemnou IT práci a kousání třídních nepřátel, blechy by Číňani mohli vycvičit pro své proslulé velké kulturní skoky, využití štěnic nemusím blíže specifikovat, papoušci by mohli učit děti ve školách, vlk by se mohl zapracovat na hajného a kozel na zahradníka. Samozřejmě existuje možnost, že pod vlivem práce by došlo k polidštění zvířat, ovšem koneckonců by to bylo jedině dobře - počet proletářů by se zněkolikanásobil. No ale abych se vrátil k filmu, v podstatě jediné, co se mi líbilo, bylo to řádění postaršího silnějšího plešatého pána. Příjemné zjištění, že důchod nemusí znamenat jen belhání se o holi. ()

lucascus

Pokud mám ocenit výkony cirkusáckých artistů, bylo by to na jedničku z hvězdičkou. U některých čísel se až tajich dech. Ovšem pokud mám tento hodinu a půl dlouhý film hodnotit opravdu z filmového hlediska, je to bída. Děj prakticky nulový a do cirkusu si můžu zajít živě a nemusím přitom koukat na film. Nic nezachrání ani plejáda známých herců, kteří zde absolutně ničím neoslní (ikdyž Kemr jako krotitel lvů vypadá zajímavě) a navíc mi je líto absolutně nevyužité Ireny Kačírkové, která pokud už dostala roli ve filmu, tak to byly většinou filmy nevalné hodnoty, až na pár výjimek. Škoda jejího talentu. ()

Ironfood

Ve srovnání s nedávno zhlédnutým Cirkusem v cirkuse mi to přišlo o fous slabší z hlediska cirkusových čísel (ale pořád vynikající, třeba to vystoupení žonglérů). Děj okolo sice působí svižněji (což možná souvisí i s kratší stopáží), ale méně nápaditě. ()

solskjaer

Lipského hooodně slabá chvilka na kterou se asi snaží zapomenout, neboť jde o naprostou kravinu s omšelým humorem a výslednou kvalitou daleko za očekáváním a za nadáním Lipského jako režiséra. ()

wosho

Komedie pana Lipského mám velice rád, ikdyž vím jak moc miloval cirkus tak ani jeden z jeho cirkusových filmů se moc nevydařil. Je to sice bláznivé, rychlé se spoustou již legedárních herců, ale je to taky krapek nudné a hlavně to celé slouží jen k přehlídce artistických čísel. ()

Wishkah

Chvílema docela pohodový filmeček ubíjí komunistická propaganda o tom jak i nevěsta ze svatby uteče, jen aby sudruhům zatančila a zaskákala v manéži. Prostě cirkus no ()

mira007

Socialistické nadšení a propaganda je tady asi stlačená na minimum, ale v každém filmu z padesátých let včetně pohádek tam prostě je. Tady je dobré téma cirkusu a ukázka cirkusových kousků, proto ten film může vybafnout i dneska v televizi. Za propagaci cirkusu dávám dvě hvězdy, ale můj odpor k filmům z padesátých let to moc nepřekonalo. ()