Výprava zemědělských rekreantů přijíždí zhlédnout cirkusové představení, na něž mají již tři měsíce zakoupené vstupenky, právě v den, kdy zaměstnanci cirkusu mají náhradní volno. Inspicient cirkusu Liška s pokladní Marií se však rozhodnou, že se pokusí zorganisovat improvisované představení, což se jim po usilovném shánění a četných humorných příhodách podaří.
Film byl uveden na VIII. MFF v Karlových Varech a byl poctěn Cenou za filmovou veselohru „za velmi dobrou, scénáristicky, režijně i herecky zdařilou veselohru, s vynikající úrovní artistického umění, majícího předpoklady velkého úspěchu, společného užitku a zábavy u filmových diváků". (Filmový přehled)

Greg25

To se nedá....... Komunisticky ovlivněné filmy, jsou hrozné........ Vzhledem k tomu, že nesnáším komunisty a od svých raných let nemám v oblibě cirkus.... Medvědi jezdící na kole, artisti skákající vysoko nad hlavy návštěvníků a klauni s velkou snahou pobavit publikum..:-( Zkrátka nic pro mě a když se spojí cirkus a komunismus do jednoho filmu je to příšerné........ Nemluvě o ději, který není takřka o ničem...Ta hvězdička je za herce jako jsou František Filipovský, Rudolf Hrušínský či Miloš Kopecký, kterých tímto lituji, že v tomto museli hrát.:-( ()

Brejlil

Jak si pracující zaslouží i neplánované cirkusové představení (jako by cirkusácí vlastně taky nebyli pracujícímí s určitými potřebami např. odpočinku). Jen artisté a některé jednotlivosti (Lipský s Kopeckým a jejich klaunské číslo) možná zaslouží trochu pozornosti. ()

Vesecký

Bláznivá komedie Oldřicha Lipského, který měl celý život rád cirkusy a cirkusáky, zatímco mně to nikdy moc nic neříkalo, alespoň v dospělosti. Klauni a zvířata, to bylo něco pro desetiletého kluka, ale žongolování, visuté hrazdy, drezúra koní, to se mě nikdy nedotklo. A to musí snížit bodování téhle veselohry, která místy působí násilným a nepravděpodobným dějem. Ovšem je to klasika 50. let, která byla mezi lidmi oblíbená, plejáda oblíbených herců předvedla dobrý humor. Škoda,že se optimismus téhle komedie, kterému jsem i já věřil, nepřenesl do života lidí. Prostě odepřít si chvíli volna a udělat něco pro druhé bez jakékoliv finanční odměny - to byl krásný sen,, jak by měl socialistický člověk vypadat. ()

Sista

Jedna velká cirkusová (a komunistická) estráda...náladu mi zvedli až ten exhibující tlusťoch a pružní akrobati na konci.. ()

J R C Pecuchet

Komedie natočená pozdějším mistrem tohoto žánru Oldřichem Lipským. Samozřejmě, že je film poplatný době, vždyť se psal rok 1954 a i ve filmové tvorbě se vyžadovalo socialistické nadšení. Dávám dvě hvězdy za roli, kterou ztvárnil František Filipovský a za dvojici taxikářů Effa - Hlinomaz. ()

zdeny99

Typická socialistická sračka 50. let. Pro pracující soudruhy se prostě musí hrát i v den, kdy je volno. To je fakt trapný jako celý komunismus! [2615. hodnocení, 65. komentář, 48%] ()

Biopler

V deji som sa stratil, resp. žiadny neexistoval. Záchranou boli brilantné cirkusové čísla, ozaj veľmi pekné a odvážne. ()

ihonzik

kdyby soudruzi sehnali ještě Carla Humberta a Vaškú, dal bych jim při příštích volbách hlas! Nicméně je to docela sranda, hlavně Rudolf Deyl, ženoucí se na běloušovi noční Prahou, aby zastavil lochnesku ()

PedroPo

Jako dítě jsem tenhle film miloval, jako dospělý musím ubrat hvězdu za agitaci (telefonát ředitele cirkusu na konci). Ale jinak je to výborná komedie obsazená hereckými esy a naplněná úžasnými cirkusovými čísly. A taky perfektní zachycení minulosti, protože stabilní cirkus už v Česku (ani na Slovensku co vím) není. Holt doba pokročila. Tak aspoň že nám zůstaly ty filmy. ()

Pitryx

Klasika naší filmové tvorby. Bohužel se v mém hodnocení promítne moje nesnášenlivost drezůry zvířat, jinak proti cirku jako takovému nemám nic. Ale bez zvířat. Herecká elita se sešla a užila si to. Zábavička pro celou rodinu, pokud ještě něco takového existuje. Asi nejlepší film z trojice „Šarivari“ a „Cirkus v cirkuse“. ()

ostravak30

Je to taková dobře obsazená taškařice. Ovšem v padesátých letech jsem například bral jako revizora v létě u vody a později na horách. A to přitom byl lehce propagandistický film. Ovšem zde jde hlavně o to ukázat socialistickému lidu, že když pracující lid přijede na představení, tak se prostě uspořádat musí i kdyby trakaře padaly anebo ožralí na svatbě pod stůl. Ani svatbu zaměstnanci nedopřáli. Druhým důvodem je pak předvést šikovnost umělců a artistů z lidu. Dvě hvězdy tak dávám za již zmíněné kvalitní obsazení a pak za to, že mi film pomohl si uvědomit, jak moc se cirkus změnil. K tomu dobře posluží i seriál Cirkus Humberto. Neboť je tomu jen pár týdnů, co jsem byl v cirkuse a za ty peníze je to fakt bída. To tenkrát byly jiné cirkusy, jejichž hlavním cílem nebylo jen strohé předvedení zvířat, ale hlavně pobavení diváků. Víc nedám, protože druhá půlka už absentuje děj a jde pouze o přehlídku jednotlivých čísel. ()

mrLotus

Artistické výkony,R.Hrušínský,J.Marvan a zejména R.Deyl v roli šité jemu na míru, to jsou devizy tohoto filmu. ()

George.Camel

Oldřich Lipský miloval cirkus a cirkusové prostředí. V tomto filmu se tohoto nelehkého úkolu zhostil poprvé. Vznikl tak film, který by v dnešní době žádný režisér nenatočil. Spousta velkých herců i v epizodních rolích (např. vynikající Václav Trégl), skvělé klaunské číslo Oldřicha Lipského a Miloše Kopeckého v rolích klaunů či nekompromisního účetního v podání Františka Filipovského. Nezapomenutelný je i Jaroslav Marvan v roli inspicienta cirkusu ... Bohužel doba vzniku poznamenala film režimem, přesto je to filmová lahůdka, kterou by si milovníci komedie neměli nechat ujít. ()

Danulinda

Z hlediska filmového scénáře je to maximálně na jednu až dvě hvězdy nehledě na super obsazení, avšak z pohledu mistrovských cirkusových představení i plný počet bodů je málo, proto řečeno hantýrkou školní - za pět :-) ()